
VK komt met sancties tegen schepen uit Russische 'schaduwvloot'
LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft nieuwe sancties tegen Rusland aangekondigd die voor het eerst gericht zijn op schepen uit de zogenaamde schaduwvloot. Deze olietankers helpen de Russen om beperkingen op de export van olie te omzeilen. De oliehandel is een belangrijke inkomstenbron voor het Kremlin, dat daarmee de oorlog tegen Oekraïne financiert.
Veel westerse landen hebben de import van Russische olie aan banden gelegd en willen wereldwijd de inkomsten beperken door een maximumprijs af te dwingen. Maar via overwegend verouderde schepen met ondoorzichtige eigendomsstructuren ontloopt Rusland veel van die obstakels. De Britse regering kondigt nu aan dat vier van die schepen op de sanctielijst komen, waardoor ze onder andere geen toegang krijgen tot havens in het Verenigd Koninkrijk.
De Britten kondigden meer sancties aan. In navolging van de Verenigde Staten voeren ze ook strafmaatregelen in tegen de belangrijkste effectenbeurs in Moskou. De beurs kondigde daarop aan geen transacties in dollars of euro's meer te kunnen uitvoeren. Ook komen er nieuwe sancties tegen bedrijven in China, Israël, Turkije en Kirgizië die het Russische leger munitie, chips of machines zouden leveren.
Het nieuws over de sancties viel samen met de top van de G7 in Italië, waar ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aanwezig was. Regeringsleiders van het blok rijke landen sloten een principeakkoord over leningen van 50 miljard dollar aan Oekraïne die worden gedekt door de winsten op bevroren Russische tegoeden. In een reactie op dat plan dreigde het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken met tegenmaatregelen die erg pijnlijk zouden zijn voor de Europese Unie.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van twee jaar, waarvan acht maanden voorwaardelijk, tegen de voormalige topman van Jumbo Frits van Eerd. Volgens aanklagers is hij schuldig aan witwassen en valsheid in geschrifte en liet hij zich omkopen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME wil actievoeren tegen het verslechterende ondernemersklimaat. Volgens FME-voorzitter Theo Henrar verkeert de techindustrie in moeilijkheden als gevolg van oneerlijke concurrentie door hoge energiekosten, belastingdruk en trage besluitvorming. Henrar roept alle bedrijven in de sector op om op dinsdag 1 juli om 12.00 uur deel te nemen aan het Nationale Industriealarm.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een rechtszaak verloren van meerdere cryptodienstverleners. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dat DNB hen onterecht hoge kosten in rekening heeft gebracht voor toezicht in de jaren 2020 en 2021.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Onlinesupermarkten als Picnic en Flink vallen onder de supermarkt-cao. Tot die conclusie is het gerechtshof in Arnhem gekomen. Concreet betekent dit dat de bedrijven met terugwerkende kracht nog bepaalde toeslagen moeten uitkeren aan zo'n 35.000 medewerkers. Dat kan flink in de kosten lopen.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Voormalig Jumbo-baas Frits van Eerd liet zich uitgebreid fêteren en omkopen om de supermarktketen raceteams te laten sponsoren, stelt het Openbaar Ministerie in de rechtszaak tegen Van Eerd en hoofdverdachte Theo E.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Het Rijk hoeft geen financiële compensatie te geven aan eigenaren van kolencentrales die vanwege nieuwe regels hun installaties eerder moeten sluiten. Tot die conclusie is het gerechtshof in Den Haag dinsdag gekomen, dat daarbij een eerder oordeel van de rechtbank uit 2022 bevestigt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft een waarschuwing uitgedaan voor hypotheekfraude. Daarover krijgt de toezichthouder de laatste tijd vaker signalen, meldde de AFM dinsdag.
3 uur geleden