Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'VK klaar voor nieuwe douaneregels en nieuw tijdperk'

'VK klaar voor nieuwe douaneregels en nieuw tijdperk'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk is naar eigen zeggen klaar voor de grote veranderingen aan de grens met de Europese Unie, die vanaf donderdag 31 december om middernacht ingaan. Het Verenigd Koninkrijk neemt dan definitief afscheid van de interne markt van de EU. Vanaf dat moment gelden er nieuwe douane- en grensformaliteiten.

Bedrijven moeten voortaan alle goederen die ze willen in- of exporteren naar Groot-Brittannië, digitaal registreren. Vrachtvervoerders riskeren boetes wanneer ze niet over de juiste papieren beschikken. Volgens het Verenigd Koninkrijk zijn alle noodzakelijke douanesystemen in orde gemaakt. Ook zijn er douaniers geïnstalleerd om vervoerders tegen te houden die niet de benodigde administratie kunnen overhandigen. Hiervoor worden ook camera's met nummerbordherkenning ingezet.

Problemen bij de grens tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie blijven een grote zorg van de Britse regering. Ze zijn bang dat er lange files van vrachtvervoerders ontstaan door de nieuwe bureaucratische regels, waardoor er enorme vertragingen in het transport ontstaan.

Meer uit Financieel

UWV: werkgever laat kans liggen door niet elders in EU te werven

AMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.

2 minuten geleden
KPN werkt met Duitse partij aan Europese 'soevereine cloud'

ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.

15 minuten geleden
Olieprijzen flink omhoog na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.

53 minuten geleden
TikTok Shop komt naar Nederland, Consumentenbond waarschuwt

AMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.

1 uur geleden
FT: EU wil importquota en -tarieven tegen China uitbreiden

BRUSSEL (ANP) - De EU wil haar belangrijke industriële sectoren beter beschermen tegen een "existentiële" bedreiging van Chinese import. Dat zegt Stéphane Séjourné, de vicevoorzitter van de Europese Commissie en Eurocommissaris voor Welvaart en Industriële Strategie, in de Financial Times.

1 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

7 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

8 uur geleden