Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VK dreigt met juridische stappen in visruzie met Frankrijk

VK dreigt met juridische stappen in visruzie met Frankrijk

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft Frankrijk maandag een deadline opgelegd in de ruzie om visrechten. Als de Fransen niet binnen 48 uur hun dreigementen intrekken, gaan de Britten volgens buitenlandminister Liz Truss over op juridische stappen.

Truss heeft tegen Sky News gezegd dat de Fransen "zich oneerlijk hebben gedragen" en dat het VK volgens de brexit-afspraken het recht heeft om actie te ondernemen en ook om compenserende maatregelen mag vragen. Zij claimt dat Frankrijk "compleet onredelijke dreigementen" heeft geuit.

Frankrijk eist dat het VK meer Franse vissersboten toestemming geeft om in Britse wateren te vissen. Als die aanvragen niet worden goedgekeurd, mogen Britse boten vanaf 2 november hun vangsten niet langer in Franse havens lossen en worden er controles ingevoerd op alle producten die vanuit Groot-Brittannië naar Frankrijk worden gebracht.

De twee landen ruziën al lange tijd over de visvergunningen die vanwege de brexit moesten worden uitgegeven. Beide vinden dat de ander zich niet aan de afspraken houdt. Frankrijk zegt dat veel Franse schepen geen toestemming hebben gekregen om in Britse wateren te vissen, terwijl de Britten claimen dat ze erg gul zijn geweest richting de Fransen.

De spanningen zijn vorige week verder opgelopen. Frankrijk nam een Britse vissersboot in beslag omdat die zonder vergunning in Franse wateren zou hebben gevist, iets wat de Britten ontkennen. De Franse president Emmanuel Macron en de Britse premier Boris Johnson spraken elkaar afgelopen weekend over het conflict, toen ze allebei in Rome waren voor de G20-top, maar wisten de ruzie niet te beëindigen. Ze vinden allebei dat de ander het initiatief moet nemen.

Meer uit Buitenland

Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

6 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

9 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

9 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

11 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

11 uur geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

12 uur geleden