Vivoryon Therapeutics verdubbeld in waarde op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Vivoryon Therapeutics is maandag ruim in waarde verdubbeld op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het aandeel van de Duitse biotechnoloog is sinds de kwartaalupdate van vorige week donderdag al flink meer waard geworden. Maandag sloot Vivoryon de handelsdag bijna 105 procent hoger af.
Beleggers lijken nog steeds na te kauwen op de kwartaalresultaten van vorige week. Daaruit kwam naar voren dat Vivoryon meer verlies leed in het eerste kwartaal, tegelijkertijd gaf de onderneming aan genoeg geld te hebben om tot in het tweede kwartaal van 2025 de activiteiten te financieren. In maart zag Vivoryon nog bijna al zijn beurswaarde verdampen na publicatie van zeer teleurstellende onderzoeksresultaten rond zijn alzheimermedicijn. Nu gaat het bedrijf zich richten op de behandeling van nierziektes.
Beleggers deden het maandag verder rustig aan in afwachting van het nieuwe inflatiecijfer van de eurozone vrijdag. Het favoriete inflatiecijfer van de Amerikaanse Federal Reserve komt ook die dag. De AEX steeg 0,1 procent tot 916,04 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 938,72 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,5 procent. In Londen hadden beleggers een vrije dag en in New York bleven de beurzen gesloten om Memorial Day.
Inflatie
De cijfers die vrijdag komen, moeten duidelijk maken of de inflatie blijvend is afgekoeld. De meeste beleggers verwachten dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort de rente gaat verlagen. ECB-hoofdeconoom Philip Lane zei tegen zakenkrant Financial Times dat de centrale bank op koers ligt om de leenkosten in juni te verlagen. Wel waarschuwde hij dat de ECB voorzichtig moet blijven met verdere renteverlagingen.
Adyen behoorde tot de grootste stijgers in de AEX-index en won 1,4 procent. Aegon was een van de grootste dalers. De verzekeraar verloor 1,1 procent.
Van Landschot Kempen
In de MidKap viel vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen op. Dat aandeel werd 6,3 procent minder waard. Industrieel toeleverancier Aalberts noteerde ex dividend. Dat betekent dat de aandelen geen recht meer geven op het dividend over de afgelopen periode, wat meestal voor koersdruk zorgt. Het aandeel daalde 0,9 procent.
De euro was 1,0861 dollar waard, tegen 1,0855 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder en kostte 78,70 dollar. Brentolie steeg 1,2 procent in prijs tot 83,09 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
6 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
12 uur geleden