Vitesse-trainer Letsch ziet Feyenoord als voorbeeld
ARNHEM (ANP) - Vitesse hoopt zich na de goede Europese campagne van afgelopen seizoen opnieuw te plaatsen voor de Conference League. De Arnhemmers nemen het donderdag in de halve finales van de play-offs op tegen FC Utrecht.
Trainer Thomas Letsch neemt als motivatie voor zijn spelersgroep Feyenoord als voorbeeld. "Zij zijn vorig jaar gestart in de play-offs en staan nu in de finale van de Conference League. Wij kijken dus zeker uit naar de play-offs", aldus de Duitser, die met Vitesse in de Eredivisie als zesde eindigde. De winnaar van Utrecht en Vitesse treft in de finale AZ of sc Heerenveen.
"Alles begint opnieuw", aldus Letsch, die donderdag in Utrecht niet kan beschikken over Maximilian Wittek, Jacob Rasmussen en Yann Gboho. Tomáš Hájek is wel weer inzetbaar, net als Enzo Cornelisse. "Hoe de verhoudingen liggen? Het ligt vooral dicht bij elkaar. FC Utrecht is een ploeg die we natuurlijk goed hebben leren kennen in de afgelopen jaren. Er zijn wel wat dingen veranderd, maar de basisprincipes zijn vaak hetzelfde. Wel grijpen ze na het vertrek van trainer René Hake wat vaker terug op een 4-4-2-systeem met een ruit op het middenveld. Maar we kijken vooral naar onszelf."
FC Utrecht en Vitesse speelden in de competitie gelijk tegen elkaar: 1-1. In Arnhem won Vitesse met 2-1.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
44 minuten geledenZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
4 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
7 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
9 uur geleden