Vitesse-trainer Letsch ziet Feyenoord als voorbeeld
ARNHEM (ANP) - Vitesse hoopt zich na de goede Europese campagne van afgelopen seizoen opnieuw te plaatsen voor de Conference League. De Arnhemmers nemen het donderdag in de halve finales van de play-offs op tegen FC Utrecht.
Trainer Thomas Letsch neemt als motivatie voor zijn spelersgroep Feyenoord als voorbeeld. "Zij zijn vorig jaar gestart in de play-offs en staan nu in de finale van de Conference League. Wij kijken dus zeker uit naar de play-offs", aldus de Duitser, die met Vitesse in de Eredivisie als zesde eindigde. De winnaar van Utrecht en Vitesse treft in de finale AZ of sc Heerenveen.
"Alles begint opnieuw", aldus Letsch, die donderdag in Utrecht niet kan beschikken over Maximilian Wittek, Jacob Rasmussen en Yann Gboho. Tomáš Hájek is wel weer inzetbaar, net als Enzo Cornelisse. "Hoe de verhoudingen liggen? Het ligt vooral dicht bij elkaar. FC Utrecht is een ploeg die we natuurlijk goed hebben leren kennen in de afgelopen jaren. Er zijn wel wat dingen veranderd, maar de basisprincipes zijn vaak hetzelfde. Wel grijpen ze na het vertrek van trainer René Hake wat vaker terug op een 4-4-2-systeem met een ruit op het middenveld. Maar we kijken vooral naar onszelf."
FC Utrecht en Vitesse speelden in de competitie gelijk tegen elkaar: 1-1. In Arnhem won Vitesse met 2-1.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
5 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
6 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
9 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
12 uur geleden