Vitesse-spits Openda voor het eerst bij Belgische voetbalelftal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Loïs Openda is in aanloop naar de Nations League-duels door bondscoach Roberto Martínez voor het eerst opgeroepen voor het Belgisch voetbalelftal. De spits van Vitesse kan tegen Oranje zijn debuut maken. Het Nederlands elftal is op 3 juni in Brussel de tegenstander. Ook Amadou Onana van Lille is nieuw in de selectie.
"Amadou en Loïs verdienen hun selectie", zei Martínez tijdens een persconferentie. "Loïs Openda is een heel snelle speler. Hij toonde in Nederland veel volwassenheid. Hij heeft eigenschappen die we nog niet hadden in onze selectie. Dit is het juiste moment om hem er eens bij te halen."
Openda eindigde dit seizoen op de tweede plaats van de topscorerslijst van de Eredivisie, achter Ajacied Sébastien Haller. De 22-jarige spits van Vitesse maakte achttien doelpunten.
Droom
Op de website van Vitesse reageert Openda trots op zijn uitverkiezing. "Dit is prachtig nieuws. Ik droom hier al van sinds ik jong ben. Vroeger keek ik naar spelers als Romelu Lukaku, Eden Hazard, Thibaut Courtois en Yannick Carrasco en nu zit ik zelf bij de Belgische selectie", zegt hij. "Of ik het zag aankomen? Ik wist wel dat ik in beeld was, maar ook dat ik geduldig moest zijn. Ik was er niet geforceerd mee bezig. Maar ik ben natuurlijk heel blij met deze kans. Het voelt als een beloning."
In totaal riep Martinez 32 spelers op voor de Nations League-wedstrijden tegen Nederland, Polen en Wales. Onder anderen Courtois, Jan Vertonghen, Kevin De Bruyne en Lukaku behoren tot de selectie. Ook keert Hazard terug na een enkeloperatie. Divock Origi en Christian Benteke ontbreken.
Tijdens de persconferentie waarschuwde de Spaanse coach zijn spelers dat een tussentijdse overstap van club tijdens de zomerse transferperiode de kansen op een plek in de WK-selectie zou kunnen verkleinen. Volgens Martinez zorgt de timing van het WK in Qatar, in november en december, voor veel onduidelijkheden bij coaches en hun planning. "Pas op dat je in deze periode geen stap zet die je loopbaan zou kunnen schaden" zegt hij. "Als je van club verandert, brengt dat onzekerheid met zich mee. Je moet je aanpassen aan een nieuwe taal, cultuur en een nieuwe manier van voetballen. Het WK is al over zestien weken, dus dat is een aspect om over na te denken. Misschien is de periode na het WK de beste tijd om een eventuele overstap te maken", zegt Martinez.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
15 uur geleden