Vitesse-spits Openda voor het eerst bij Belgische voetbalelftal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Loïs Openda is in aanloop naar de Nations League-duels door bondscoach Roberto Martínez voor het eerst opgeroepen voor het Belgisch voetbalelftal. De spits van Vitesse kan tegen Oranje zijn debuut maken. Het Nederlands elftal is op 3 juni in Brussel de tegenstander. Ook Amadou Onana van Lille is nieuw in de selectie.
"Amadou en Loïs verdienen hun selectie", zei Martínez tijdens een persconferentie. "Loïs Openda is een heel snelle speler. Hij toonde in Nederland veel volwassenheid. Hij heeft eigenschappen die we nog niet hadden in onze selectie. Dit is het juiste moment om hem er eens bij te halen."
Openda eindigde dit seizoen op de tweede plaats van de topscorerslijst van de Eredivisie, achter Ajacied Sébastien Haller. De 22-jarige spits van Vitesse maakte achttien doelpunten.
Droom
Op de website van Vitesse reageert Openda trots op zijn uitverkiezing. "Dit is prachtig nieuws. Ik droom hier al van sinds ik jong ben. Vroeger keek ik naar spelers als Romelu Lukaku, Eden Hazard, Thibaut Courtois en Yannick Carrasco en nu zit ik zelf bij de Belgische selectie", zegt hij. "Of ik het zag aankomen? Ik wist wel dat ik in beeld was, maar ook dat ik geduldig moest zijn. Ik was er niet geforceerd mee bezig. Maar ik ben natuurlijk heel blij met deze kans. Het voelt als een beloning."
In totaal riep Martinez 32 spelers op voor de Nations League-wedstrijden tegen Nederland, Polen en Wales. Onder anderen Courtois, Jan Vertonghen, Kevin De Bruyne en Lukaku behoren tot de selectie. Ook keert Hazard terug na een enkeloperatie. Divock Origi en Christian Benteke ontbreken.
Tijdens de persconferentie waarschuwde de Spaanse coach zijn spelers dat een tussentijdse overstap van club tijdens de zomerse transferperiode de kansen op een plek in de WK-selectie zou kunnen verkleinen. Volgens Martinez zorgt de timing van het WK in Qatar, in november en december, voor veel onduidelijkheden bij coaches en hun planning. "Pas op dat je in deze periode geen stap zet die je loopbaan zou kunnen schaden" zegt hij. "Als je van club verandert, brengt dat onzekerheid met zich mee. Je moet je aanpassen aan een nieuwe taal, cultuur en een nieuwe manier van voetballen. Het WK is al over zestien weken, dus dat is een aspect om over na te denken. Misschien is de periode na het WK de beste tijd om een eventuele overstap te maken", zegt Martinez.
Meer uit Voetbal
PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
19 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
19 uur geleden