Vitesse-spits Openda voor het eerst bij Belgische voetbalelftal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Loïs Openda is in aanloop naar de Nations League-duels door bondscoach Roberto Martínez voor het eerst opgeroepen voor het Belgisch voetbalelftal. De spits van Vitesse kan tegen Oranje zijn debuut maken. Het Nederlands elftal is op 3 juni in Brussel de tegenstander. Ook Amadou Onana van Lille is nieuw in de selectie.
"Amadou en Loïs verdienen hun selectie", zei Martínez tijdens een persconferentie. "Loïs Openda is een heel snelle speler. Hij toonde in Nederland veel volwassenheid. Hij heeft eigenschappen die we nog niet hadden in onze selectie. Dit is het juiste moment om hem er eens bij te halen."
Openda eindigde dit seizoen op de tweede plaats van de topscorerslijst van de Eredivisie, achter Ajacied Sébastien Haller. De 22-jarige spits van Vitesse maakte achttien doelpunten.
Droom
Op de website van Vitesse reageert Openda trots op zijn uitverkiezing. "Dit is prachtig nieuws. Ik droom hier al van sinds ik jong ben. Vroeger keek ik naar spelers als Romelu Lukaku, Eden Hazard, Thibaut Courtois en Yannick Carrasco en nu zit ik zelf bij de Belgische selectie", zegt hij. "Of ik het zag aankomen? Ik wist wel dat ik in beeld was, maar ook dat ik geduldig moest zijn. Ik was er niet geforceerd mee bezig. Maar ik ben natuurlijk heel blij met deze kans. Het voelt als een beloning."
In totaal riep Martinez 32 spelers op voor de Nations League-wedstrijden tegen Nederland, Polen en Wales. Onder anderen Courtois, Jan Vertonghen, Kevin De Bruyne en Lukaku behoren tot de selectie. Ook keert Hazard terug na een enkeloperatie. Divock Origi en Christian Benteke ontbreken.
Tijdens de persconferentie waarschuwde de Spaanse coach zijn spelers dat een tussentijdse overstap van club tijdens de zomerse transferperiode de kansen op een plek in de WK-selectie zou kunnen verkleinen. Volgens Martinez zorgt de timing van het WK in Qatar, in november en december, voor veel onduidelijkheden bij coaches en hun planning. "Pas op dat je in deze periode geen stap zet die je loopbaan zou kunnen schaden" zegt hij. "Als je van club verandert, brengt dat onzekerheid met zich mee. Je moet je aanpassen aan een nieuwe taal, cultuur en een nieuwe manier van voetballen. Het WK is al over zestien weken, dus dat is een aspect om over na te denken. Misschien is de periode na het WK de beste tijd om een eventuele overstap te maken", zegt Martinez.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
2 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
20 uur geleden