Vitesse-spits Openda voor het eerst bij Belgische voetbalelftal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Loïs Openda is in aanloop naar de Nations League-duels door bondscoach Roberto Martínez voor het eerst opgeroepen voor het Belgisch voetbalelftal. De spits van Vitesse kan tegen Oranje zijn debuut maken. Het Nederlands elftal is op 3 juni in Brussel de tegenstander. Ook Amadou Onana van Lille is nieuw in de selectie.
"Amadou en Loïs verdienen hun selectie", zei Martínez tijdens een persconferentie. "Loïs Openda is een heel snelle speler. Hij toonde in Nederland veel volwassenheid. Hij heeft eigenschappen die we nog niet hadden in onze selectie. Dit is het juiste moment om hem er eens bij te halen."
Openda eindigde dit seizoen op de tweede plaats van de topscorerslijst van de Eredivisie, achter Ajacied Sébastien Haller. De 22-jarige spits van Vitesse maakte achttien doelpunten.
Droom
Op de website van Vitesse reageert Openda trots op zijn uitverkiezing. "Dit is prachtig nieuws. Ik droom hier al van sinds ik jong ben. Vroeger keek ik naar spelers als Romelu Lukaku, Eden Hazard, Thibaut Courtois en Yannick Carrasco en nu zit ik zelf bij de Belgische selectie", zegt hij. "Of ik het zag aankomen? Ik wist wel dat ik in beeld was, maar ook dat ik geduldig moest zijn. Ik was er niet geforceerd mee bezig. Maar ik ben natuurlijk heel blij met deze kans. Het voelt als een beloning."
In totaal riep Martinez 32 spelers op voor de Nations League-wedstrijden tegen Nederland, Polen en Wales. Onder anderen Courtois, Jan Vertonghen, Kevin De Bruyne en Lukaku behoren tot de selectie. Ook keert Hazard terug na een enkeloperatie. Divock Origi en Christian Benteke ontbreken.
Tijdens de persconferentie waarschuwde de Spaanse coach zijn spelers dat een tussentijdse overstap van club tijdens de zomerse transferperiode de kansen op een plek in de WK-selectie zou kunnen verkleinen. Volgens Martinez zorgt de timing van het WK in Qatar, in november en december, voor veel onduidelijkheden bij coaches en hun planning. "Pas op dat je in deze periode geen stap zet die je loopbaan zou kunnen schaden" zegt hij. "Als je van club verandert, brengt dat onzekerheid met zich mee. Je moet je aanpassen aan een nieuwe taal, cultuur en een nieuwe manier van voetballen. Het WK is al over zestien weken, dus dat is een aspect om over na te denken. Misschien is de periode na het WK de beste tijd om een eventuele overstap te maken", zegt Martinez.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
12 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
22 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
22 uur geleden