Vitesse rekent op puntenstraf voor te laat inleveren jaarrekening
ARNHEM (ANP) - Vitesse rekent op een puntenstraf van de KNVB voor het te laat inleveren van jaarrekeningen. Dat meldt Edwin Reijntjes, algemeen directeur van de Arnhemmers, op de website van de club.
"Komende week zal de licentiecommissie zich buigen over mogelijke straffen voor Vitesse, naar aanleiding van het continu te laat inleveren van onze jaarrekeningen", aldus Reijntjes. "Zo is het ons, in een eerder stadium en nu, niet gelukt om de jaarrekening 2022/2023 en de halfjaarcijfers 2023/2024 tijdig aan te leveren. Wij leveren dit uiterlijk voor 1 november aan. Ik verwacht echter dat dit nog resulteert in een puntenstraf voor Vitesse. Heel vervelend en ook bijzonder jammer in een periode als deze, maar volgens de regels wel logisch. Even voor de duidelijkheid: een puntenstraf heeft geen invloed op de mogelijke strijd om de periodetitels."
Het voortbestaan van Vitesse was na vorig seizoen in gevaar. Begin augustus kreeg de club te horen te voldoen aan alle eisen voor het behouden van haar proflicentie. Ondernemer Guus Franke wil Vitesse overnemen. "Er worden momenteel volop stukken aangeleverd door het team van Guus Franke, aan de licentiecommissie", meldt Reijntjes. "Net zoals tijdens onze update van twee weken geleden, gaat dit gestaag en in goed overleg met elkaar. Ik verwacht nog steeds dat we rond november meer duidelijkheid zullen krijgen. Ik blijf het vertrouwen houden in een goede afloop."
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.
13 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tyrell Malacia zet zijn voetballoopbaan voort in de Verenigde Staten. De 27-jarige linkervleugelverdediger heeft een contract tot de zomer van 2027 ondertekend bij FC Cincinnati.
13 uur geleden