
Vitesse pakt tegen Excelsior (0-0) eerste punt in thuiswedstrijd
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft na nederlagen tegen PSV (1-3), AZ (0-2) en RKC Waalwijk (0-2) voor het eerst dit seizoen een punt gepakt in de Gelredome. De Arnhemmers speelden tegen Excelsior met 0-0 gelijk.
Vitesse, dat vorig weekeinde de derby van NEC won (1-3), leek al na een kwartier spelen een strafschop te krijgen. Na een voorzet van Gyan de Regt dacht scheidsrechter Joey Kooij dat Casper Widell hands maakte. Bij het bekijken van de tv-beelden kwam Kooij tot een ander inzicht.
In een weinig spectaculair duel kreeg Excelsior in de 64e minuut een aardige mogelijkheid. Spits Nikolas Agrafiotis kreeg de bal van dichtbij niet langs keeper Eloy Room. Aan de andere kant redde Stijn van Gassel in de 86e minuut op een inzet van linksback Mica Pinto. De doelman hield daarna ook aanvoerder Marco van Ginkel nog van scoren af.
Excelsior is met 13 punten uit acht duels bezig aan de beste seizoensstart ooit in de Eredivisie. De Rotterdammers staan knap vijfde. Vitesse heeft 7 punten en is voorlopig twaalfde.
Vitesse hervat de Eredivisie na de komende interlandperiode met een uitwedstrijd tegen regerend kampioen Feyenoord. Excelsior ontvangt PEC Zwolle.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft op de valreep een zege geboekt op Heracles Almelo. De ploeg van trainer Carl Hoefkens won in het eigen stadion met 2-1 van de nummer laatst van de Eredivisie. Sydney van Hooijdonk bezorgde NAC vijf minuten voor tijd de winst.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij verloren. Na FC Groningen (0-1) was ook Fortuna Sittard te sterk voor het elftal van trainer Ron Jans: 1-0. FC Utrecht begint donderdag tegen Olympique Lyon aan het hoofdtoernooi van de Europa League.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de eerste thuiswedstrijd van het seizoen met 3-1 gewonnen van Helmond Sport. Bij deze Airborne-wedstrijd, waarmee de Slag om Arnhem werd herdacht, was het GelreDome met ruim 24.000 plaatsen uitverkocht. Vitesse leek vorige maand nog uit het betaald voetbal te verdwijnen nadat de proflicentie was afgenomen. Die kreeg de club na een hoger beroep op 3 september weer terug.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft Chelsea zijn eerste nederlaag van het seizoen toegebracht in de Premier League. De formatie van trainer RĂºben Amorim won het duel in Manchester met 2-1. Bij beide ploegen werd voor rust een speler weggestuurd.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen is in punten op gelijke hoogte gekomen met PSV, de nummer 2 van de ranglijst. De ploeg van trainer Dick Lukkien was in het eigen stadion met 2-0 te sterk voor Telstar.
8 uur geledenVERONA (ANP) - Juventus heeft voor het eerst dit seizoen punten verspeeld in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Igor Tudor kwam bij Hellas Verona niet verder dan 1-1. Napoli is nu als enige club nog zonder puntenverlies. De regerend kampioen ontvangt maandag Pisa.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Excelsior heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de nederlaag van zondag tegen Sparta. De Rotterdammers verloren toen door een doelpunt diep in blessuretijd (0-1). In het uitduel met FC Volendam was het juist Excelsior dat in de absolute slotfase het verschil maakte: 1-2.
10 uur geleden