
Vitesse pakt tegen Excelsior (0-0) eerste punt in thuiswedstrijd
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft na nederlagen tegen PSV (1-3), AZ (0-2) en RKC Waalwijk (0-2) voor het eerst dit seizoen een punt gepakt in de Gelredome. De Arnhemmers speelden tegen Excelsior met 0-0 gelijk.
Vitesse, dat vorig weekeinde de derby van NEC won (1-3), leek al na een kwartier spelen een strafschop te krijgen. Na een voorzet van Gyan de Regt dacht scheidsrechter Joey Kooij dat Casper Widell hands maakte. Bij het bekijken van de tv-beelden kwam Kooij tot een ander inzicht.
In een weinig spectaculair duel kreeg Excelsior in de 64e minuut een aardige mogelijkheid. Spits Nikolas Agrafiotis kreeg de bal van dichtbij niet langs keeper Eloy Room. Aan de andere kant redde Stijn van Gassel in de 86e minuut op een inzet van linksback Mica Pinto. De doelman hield daarna ook aanvoerder Marco van Ginkel nog van scoren af.
Excelsior is met 13 punten uit acht duels bezig aan de beste seizoensstart ooit in de Eredivisie. De Rotterdammers staan knap vijfde. Vitesse heeft 7 punten en is voorlopig twaalfde.
Vitesse hervat de Eredivisie na de komende interlandperiode met een uitwedstrijd tegen regerend kampioen Feyenoord. Excelsior ontvangt PEC Zwolle.
Meer uit Voetbal
BASEL (ANP) - Daniƫlle van de Donk houdt een dubbel gevoel over aan haar laatste wedstrijd met Oranje op een eindtoernooi. Ze is "supertrots" op de eerste helft van het laatste groepsduel met Frankrijk, maar baalt van het verval na rust en de uiteindelijke 5-2-nederlaag. "We hadden met de fitheid van de eerste helft door moeten gaan, maar dat gebeurde helaas niet."
44 minuten geledenBASEL (ANP) - Andries Jonker erkent na zijn laatste wedstrijd als bondscoach dat de voetbalsters van Oranje geen wereldtop meer zijn. "We verliezen 4-0 van Duitsland en Engeland en met 5-2 van Frankrijk. Dan horen we er niet bij. Punt", zei Jonker tijdens zijn persconferentie na de uitschakeling op het EK in Zwitserland.
46 minuten geledenBASEL (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben een helft hoop gehad op een stunt in het laatste groepsduel met Frankrijk, maar een plek in de kwartfinales bleek onhaalbaar. Met agressief spel kwam Oranje in de eerste helft 2-1 voor tegen de sterke Fransen, maar na rust bleken de krachten op: 2-5.
2 uur geledenBASEL (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn na een 5-2-nederlaag tegen Frankrijk al in de groepsfase van het EK in Zwitserland uitgeschakeld. De ploeg van de afscheidnemende bondscoach Andries Jonker had in Basel een zege met drie doelpunten verschil nodig. Na een 2-1-voorsprong bij rust was er nog hoop, maar in de tweede helft bleek Frankrijk te sterk.
2 uur geledenBASEL (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen in een flink gewijzigde formatie aan het cruciale EK-duel met Frankrijk. Onder anderen topscorer aller tijden Vivianne Miedema en vleugelspeelster Esmee Brugts zitten op de bank. Aanvalster Lineth Beerensteyn heeft juist haar eerste basisplaats van het EK.
5 uur geledenPRESTON (ANP/RTR/AFP) - De eerste oefenwedstrijd van Liverpool in het nieuwe seizoen is een emotioneel eerbetoon geworden aan de kortgeleden overleden Portugese aanvaller Diogo Jota. Er waren liederen, een kranslegging en een minuut stilte in stadion Deepdale van Preston North End, waar de kampioen van de Premier League op bezoek was.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Arne Slot heeft zijn spelers bij Liverpool voorgesteld om het voorbeeld van hun overleden ploeggenoot Diogo Jota te volgen bij de verwerking van diens dood. Volgens de coach van Liverpool was Jota altijd zichzelf en liet hij zich nooit van de wijs brengen.
11 uur geleden