Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse pakt clubrecord met zege op Fortuna

Vitesse pakt clubrecord met zege op Fortuna

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft met de nodige moeite gewonnen van Fortuna Sittard. De nummer 2 van de eredivisie dankte de zege aan treffers van invaller Oussama Darfalou en Armando Broja (2-0). De overwinning leverde de Arnhemmers een clubrecord op. Vitesse, dat dit seizoen alleen van koploper Ajax verloor, haalde 25 punten uit de eerste tien competitieduels. Vorig seizoen stelde de ploeg het eigen record al scherper met 23 punten.

Fortuna wacht nog op de eerste zege van het seizoen, maar was toch vooral voor een punt naar het GelreDome gekomen. Onder interim-coach Sjors Ultee leek die opzet lang te slagen. De Limburgers hielden de thuisploeg zo goed mogelijk weg van het doel van Yanick van Osch. Al waren er wel kansjes, onder meer voor Oussama Tannane, Matus Bero en Loïs Openda.

Vitesse-trainer Thomas Letsch bracht na ruim een uur met Darfalou voor Sondre Tronstad een extra aanvaller in het veld. De wissel betaalde zich al in de 71e minuut uit toen de Algerijn raak kopte op aangeven van Tannane. De spelmaker was ook goed voor de assist bij de tweede treffer. In de 83e minuut schoot Broja raak uit een vrije trap van Tannane.

Bij Vitesse, dat 2 punten minder heeft dan Ajax, stond Enzo Cornelisse (17) voor het eerst in de basis. Hij is de zoon van oud-voetballer Tim Cornelisse.

Meer uit Voetbal

Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

34 minuten geleden
Iraanse voetbalsters na veiligheidszorgen terug in eigen land

GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.

1 uur geleden
Senegal wil onderzoek naar corruptie Afrikaanse voetbalbond

DAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.

1 uur geleden
Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

6 uur geleden
Senegal vecht besluit ontnomen Afrika Cup-titel aan bij CAS

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.

7 uur geleden
Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

8 uur geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

16 uur geleden