Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse pakt clubrecord met zege op Fortuna

Vitesse pakt clubrecord met zege op Fortuna

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft met de nodige moeite gewonnen van Fortuna Sittard. De nummer 2 van de eredivisie dankte de zege aan treffers van invaller Oussama Darfalou en Armando Broja (2-0). De overwinning leverde de Arnhemmers een clubrecord op. Vitesse, dat dit seizoen alleen van koploper Ajax verloor, haalde 25 punten uit de eerste tien competitieduels. Vorig seizoen stelde de ploeg het eigen record al scherper met 23 punten.

Fortuna wacht nog op de eerste zege van het seizoen, maar was toch vooral voor een punt naar het GelreDome gekomen. Onder interim-coach Sjors Ultee leek die opzet lang te slagen. De Limburgers hielden de thuisploeg zo goed mogelijk weg van het doel van Yanick van Osch. Al waren er wel kansjes, onder meer voor Oussama Tannane, Matus Bero en Loïs Openda.

Vitesse-trainer Thomas Letsch bracht na ruim een uur met Darfalou voor Sondre Tronstad een extra aanvaller in het veld. De wissel betaalde zich al in de 71e minuut uit toen de Algerijn raak kopte op aangeven van Tannane. De spelmaker was ook goed voor de assist bij de tweede treffer. In de 83e minuut schoot Broja raak uit een vrije trap van Tannane.

Bij Vitesse, dat 2 punten minder heeft dan Ajax, stond Enzo Cornelisse (17) voor het eerst in de basis. Hij is de zoon van oud-voetballer Tim Cornelisse.

Meer uit Voetbal

Minimaal 4000 Oranjefans bij groepsduels van Nederland op WK

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.

35 minuten geleden
Boete en voorwaardelijke straf voor AZ om vuurwerk tegen Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.

2 uur geleden
Liverpool-coach Slot prijst fitheid en toewijding Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.

3 uur geleden
Oranje begint en eindigt in Nations League tegen Duitsland

NYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.

4 uur geleden
Ajax-directeur Geelen in Club Competitions Committee van UEFA

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax treedt toe tot de Club Competitions Committee van de UEFA. Dat maakte de Amsterdamse club bekend in een persbericht. De kandidatuur van Geelen (44) namens de European Football Clubs (EFC) is bekrachtigd door het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.

4 uur geleden
Atlético Madrid overklast Barcelona met vier doelpunten voor rust

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.

15 uur geleden
Nederlands elftal stuit op Duitsland in Nations League

BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.

19 uur geleden