Vitesse koploper, maar laat punten liggen in Groningen
GRONINGEN (ANP) - Vitesse heeft zich weliswaar aan kop van de eredivisie genesteld, maar de ploeg van trainer Thomas Letsch liet wel punten liggen in de uitwedstrijd tegen FC Groningen: 1-1. Gezien de kansenverhouding zal de club uit Arnhem het minst tevreden zijn met de remise. Bovendien verzuimde Vitesse de druk te houden op Ajax, dat met een zege zondag op Heracles Almelo aan kop van de ranglijst 2 punten afstand neemt.
Middenvelder Matus Bero, die zijn rentree maakte na een maand afwezigheid, kreeg na 10 minuten een grote mogelijkheid om Vitesse aan de leiding te brengen. Groningen-verdediger Wessel Dammers leverde de bal zomaar in, maar de Slowaak knalde oog in oog met doelman Sergio Padt op de lat.
Na een half uur opende Patrick Joosten bij de eerste serieuze kans voor de Groningers de score met een fraaie knal van afstand. Hij dribbelde vanaf de linkerflank naar binnen en krulde de bal van ongeveer 25 meter om doelman Remko Pasveer. Vlak voor rust bracht spits Loïs Openda de bezoekers weer langszij. Hij werkte de bal na wat gerommel in het zestienmetergebied na een vrije trap binnen.
Enorme kans
In de tweede helft verkwanselde Vitesse opnieuw een enorme kans. De Albanees Armando Broja slalomde om Padt heen, maar schoot voor een leeg doel wild over.
Vitesse voert de eredivisie nu aan met 22 punten, Groningen staat zevende met 14 punten.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
2 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
2 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
3 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
6 uur geleden