Vitesse koploper, maar laat punten liggen in Groningen
GRONINGEN (ANP) - Vitesse heeft zich weliswaar aan kop van de eredivisie genesteld, maar de ploeg van trainer Thomas Letsch liet wel punten liggen in de uitwedstrijd tegen FC Groningen: 1-1. Gezien de kansenverhouding zal de club uit Arnhem het minst tevreden zijn met de remise. Bovendien verzuimde Vitesse de druk te houden op Ajax, dat met een zege zondag op Heracles Almelo aan kop van de ranglijst 2 punten afstand neemt.
Middenvelder Matus Bero, die zijn rentree maakte na een maand afwezigheid, kreeg na 10 minuten een grote mogelijkheid om Vitesse aan de leiding te brengen. Groningen-verdediger Wessel Dammers leverde de bal zomaar in, maar de Slowaak knalde oog in oog met doelman Sergio Padt op de lat.
Na een half uur opende Patrick Joosten bij de eerste serieuze kans voor de Groningers de score met een fraaie knal van afstand. Hij dribbelde vanaf de linkerflank naar binnen en krulde de bal van ongeveer 25 meter om doelman Remko Pasveer. Vlak voor rust bracht spits Loïs Openda de bezoekers weer langszij. Hij werkte de bal na wat gerommel in het zestienmetergebied na een vrije trap binnen.
Enorme kans
In de tweede helft verkwanselde Vitesse opnieuw een enorme kans. De Albanees Armando Broja slalomde om Padt heen, maar schoot voor een leeg doel wild over.
Vitesse voert de eredivisie nu aan met 22 punten, Groningen staat zevende met 14 punten.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
11 uur geleden