Vitesse koploper, maar laat punten liggen in Groningen
GRONINGEN (ANP) - Vitesse heeft zich weliswaar aan kop van de eredivisie genesteld, maar de ploeg van trainer Thomas Letsch liet wel punten liggen in de uitwedstrijd tegen FC Groningen: 1-1. Gezien de kansenverhouding zal de club uit Arnhem het minst tevreden zijn met de remise. Bovendien verzuimde Vitesse de druk te houden op Ajax, dat met een zege zondag op Heracles Almelo aan kop van de ranglijst 2 punten afstand neemt.
Middenvelder Matus Bero, die zijn rentree maakte na een maand afwezigheid, kreeg na 10 minuten een grote mogelijkheid om Vitesse aan de leiding te brengen. Groningen-verdediger Wessel Dammers leverde de bal zomaar in, maar de Slowaak knalde oog in oog met doelman Sergio Padt op de lat.
Na een half uur opende Patrick Joosten bij de eerste serieuze kans voor de Groningers de score met een fraaie knal van afstand. Hij dribbelde vanaf de linkerflank naar binnen en krulde de bal van ongeveer 25 meter om doelman Remko Pasveer. Vlak voor rust bracht spits Loïs Openda de bezoekers weer langszij. Hij werkte de bal na wat gerommel in het zestienmetergebied na een vrije trap binnen.
Enorme kans
In de tweede helft verkwanselde Vitesse opnieuw een enorme kans. De Albanees Armando Broja slalomde om Padt heen, maar schoot voor een leeg doel wild over.
Vitesse voert de eredivisie nu aan met 22 punten, Groningen staat zevende met 14 punten.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
18 uur geleden