Vitesse koploper, maar laat punten liggen in Groningen
GRONINGEN (ANP) - Vitesse heeft zich weliswaar aan kop van de eredivisie genesteld, maar de ploeg van trainer Thomas Letsch liet wel punten liggen in de uitwedstrijd tegen FC Groningen: 1-1. Gezien de kansenverhouding zal de club uit Arnhem het minst tevreden zijn met de remise. Bovendien verzuimde Vitesse de druk te houden op Ajax, dat met een zege zondag op Heracles Almelo aan kop van de ranglijst 2 punten afstand neemt.
Middenvelder Matus Bero, die zijn rentree maakte na een maand afwezigheid, kreeg na 10 minuten een grote mogelijkheid om Vitesse aan de leiding te brengen. Groningen-verdediger Wessel Dammers leverde de bal zomaar in, maar de Slowaak knalde oog in oog met doelman Sergio Padt op de lat.
Na een half uur opende Patrick Joosten bij de eerste serieuze kans voor de Groningers de score met een fraaie knal van afstand. Hij dribbelde vanaf de linkerflank naar binnen en krulde de bal van ongeveer 25 meter om doelman Remko Pasveer. Vlak voor rust bracht spits Loïs Openda de bezoekers weer langszij. Hij werkte de bal na wat gerommel in het zestienmetergebied na een vrije trap binnen.
Enorme kans
In de tweede helft verkwanselde Vitesse opnieuw een enorme kans. De Albanees Armando Broja slalomde om Padt heen, maar schoot voor een leeg doel wild over.
Vitesse voert de eredivisie nu aan met 22 punten, Groningen staat zevende met 14 punten.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
11 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
14 uur geleden