Vitesse klaar voor openingsduel na 'prima voorbereiding'
ARNHEM (ANP) - Vitesse-trainer Phillip Cocu kijkt ernaar uit om vrijdag in Volendam met zijn ploeg het nieuwe Eredivisie-seizoen af te trappen. Volgens de voormalig international zijn de Arnhemmers er klaar voor na een "prima voorbereiding, geslaagd trainingskamp in Oostenrijk en serieuze oefenwedstrijden".
Vitesse heeft met doelman Eloy Room, middenvelder Mathijs Tielemans en spitsen Amine Boutrah en Said Hamulic vier nieuwe spelers gehaald. "Zij hebben hun plek gevonden en de jonge jongens zijn gretig en doen er alles aan om hun kans te grijpen. Natuurlijk zetten deze processen zich nog door na de competitiestart, maar we zijn klaar voor de start", blikt Cocu vooruit.
Voor Room is het eerste duel sinds zijn terugkeer in Arnhem gelijk een bijzondere. In maart 2009 was het uitduel met Volendam zijn debuutwedstrijd voor Vitesse. "Je zou kunnen zeggen: het is 'meant to be'. Het voelt wel apart, maar uiteraard niet zoals de eerste keer." De 34-jarige Room keepte de afgelopen vier jaar in de Amerikaanse MLS en is nu na zes jaar terug bij Vitesse.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
9 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
11 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
11 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
11 uur geleden