
Vitesse klaar voor openingsduel na 'prima voorbereiding'
ARNHEM (ANP) - Vitesse-trainer Phillip Cocu kijkt ernaar uit om vrijdag in Volendam met zijn ploeg het nieuwe Eredivisie-seizoen af te trappen. Volgens de voormalig international zijn de Arnhemmers er klaar voor na een "prima voorbereiding, geslaagd trainingskamp in Oostenrijk en serieuze oefenwedstrijden".
Vitesse heeft met doelman Eloy Room, middenvelder Mathijs Tielemans en spitsen Amine Boutrah en Said Hamulic vier nieuwe spelers gehaald. "Zij hebben hun plek gevonden en de jonge jongens zijn gretig en doen er alles aan om hun kans te grijpen. Natuurlijk zetten deze processen zich nog door na de competitiestart, maar we zijn klaar voor de start", blikt Cocu vooruit.
Voor Room is het eerste duel sinds zijn terugkeer in Arnhem gelijk een bijzondere. In maart 2009 was het uitduel met Volendam zijn debuutwedstrijd voor Vitesse. "Je zou kunnen zeggen: het is 'meant to be'. Het voelt wel apart, maar uiteraard niet zoals de eerste keer." De 34-jarige Room keepte de afgelopen vier jaar in de Amerikaanse MLS en is nu na zes jaar terug bij Vitesse.
Meer uit Voetbal
STOCKHOLM (ANP) - Jon Dahl Tomasson is als bondscoach van Zweden ontslagen. Dat heeft de Zweedse voetbalbond dinsdag bekendgemaakt. Onder de Deense coach kende Zweden met 1 punt uit vier duels een slecht begin van de WK-kwalificatiecampagne in Groep B.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Feyenoord-spits Ayase Ueda heeft met een kopbal Japan de overwinning bezorgd in een oefenwedstrijd tegen Brazilië. Japan won de wedstrijd in Tokio met 3-2.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Voetbalster Renate Jansen neemt afscheid van het Nederlands elftal. Dat meldt de 34-jarige aanvoerder van PSV op Instagram. "15 jaar Oranje. Mijn droom stopt hier. Het was een eer", schrijft de aanvalster, die in 2017 met Oranje in eigen land Europees kampioen werd. Ze kwam 72 keer uit voor het Nederlands team.
2 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft toegezegd dat de wereldvoetbalbond zal helpen bij de wederopbouw van de voetbalinfrastructuur in Gaza. Dat zou onderdeel moeten gaan uitmaken van een veel breder plan. Dat heeft Infantino gezegd na de vredestop van maandag in Egypte.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse spits Robert Lewandowski is met een hamstringblessure teruggekeerd bij zijn club FC Barcelona. Hij maakte zondag nog de 2-0 voor Polen in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Litouwen. De Catalaanse club meldde de kwetsuur van de 37-jarige aanvaller op de eigen website.
2 uur geledenPRAIA (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft Kaapverdië gefeliciteerd met het bereiken van het WK voetbal van 2026. Hij noemde het op zijn socialmedia een "historisch moment" en "een prestatie die een nieuwe generatie voetballiefhebbers in het land zal inspireren".
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV biedt de vertrokken Luuk de Jong een afscheid aan. De supporters kunnen de 35-jarige spits zaterdag, voorafgaand aan het thuisduel met Go Ahead Eagles, uitzwaaien. De Jong maakt niet alleen een ereronde door het Philips Stadion, maar hij krijgt ook een eigen tegel in de Walk of Fame. Daarmee wordt hij niet alleen de jongste speler met een tegel in de vloer van het Philips Stadion, maar ook de enige nog actieve speler met die eer, meldt PSV op zijn website.
8 uur geleden