Vitesse klaar voor openingsduel na 'prima voorbereiding'
ARNHEM (ANP) - Vitesse-trainer Phillip Cocu kijkt ernaar uit om vrijdag in Volendam met zijn ploeg het nieuwe Eredivisie-seizoen af te trappen. Volgens de voormalig international zijn de Arnhemmers er klaar voor na een "prima voorbereiding, geslaagd trainingskamp in Oostenrijk en serieuze oefenwedstrijden".
Vitesse heeft met doelman Eloy Room, middenvelder Mathijs Tielemans en spitsen Amine Boutrah en Said Hamulic vier nieuwe spelers gehaald. "Zij hebben hun plek gevonden en de jonge jongens zijn gretig en doen er alles aan om hun kans te grijpen. Natuurlijk zetten deze processen zich nog door na de competitiestart, maar we zijn klaar voor de start", blikt Cocu vooruit.
Voor Room is het eerste duel sinds zijn terugkeer in Arnhem gelijk een bijzondere. In maart 2009 was het uitduel met Volendam zijn debuutwedstrijd voor Vitesse. "Je zou kunnen zeggen: het is 'meant to be'. Het voelt wel apart, maar uiteraard niet zoals de eerste keer." De 34-jarige Room keepte de afgelopen vier jaar in de Amerikaanse MLS en is nu na zes jaar terug bij Vitesse.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
5 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
6 uur geleden