Vitesse klaar voor openingsduel na 'prima voorbereiding'
ARNHEM (ANP) - Vitesse-trainer Phillip Cocu kijkt ernaar uit om vrijdag in Volendam met zijn ploeg het nieuwe Eredivisie-seizoen af te trappen. Volgens de voormalig international zijn de Arnhemmers er klaar voor na een "prima voorbereiding, geslaagd trainingskamp in Oostenrijk en serieuze oefenwedstrijden".
Vitesse heeft met doelman Eloy Room, middenvelder Mathijs Tielemans en spitsen Amine Boutrah en Said Hamulic vier nieuwe spelers gehaald. "Zij hebben hun plek gevonden en de jonge jongens zijn gretig en doen er alles aan om hun kans te grijpen. Natuurlijk zetten deze processen zich nog door na de competitiestart, maar we zijn klaar voor de start", blikt Cocu vooruit.
Voor Room is het eerste duel sinds zijn terugkeer in Arnhem gelijk een bijzondere. In maart 2009 was het uitduel met Volendam zijn debuutwedstrijd voor Vitesse. "Je zou kunnen zeggen: het is 'meant to be'. Het voelt wel apart, maar uiteraard niet zoals de eerste keer." De 34-jarige Room keepte de afgelopen vier jaar in de Amerikaanse MLS en is nu na zes jaar terug bij Vitesse.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
8 uur geleden