Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse grijpt naast koppositie door nederlaag bij PEC Zwolle

Vitesse grijpt naast koppositie door nederlaag bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Vitesse heeft verzuimd de koppositie in de Eredivisie te grijpen. De Arnhemmers van coach Thomas Letsch gingen bij PEC Zwolle met 2-1 onderuit. Vitesse blijft daardoor op 25 punten, op twee punten van Ajax dat eerder zaterdag verloor van FC Twente.

Oussama Darfalou zette Vitesse al vroeg in de eerste helft op 1-0. In de tweede helft tikte Jesper Drost de gelijkmaker binnen. Vlak daarvoor was bij Vitesse Idrissa Touré na ingrijpen van de VAR met rood van het veld gestuurd. Mike van Duinen bepaalde vanaf de stip de eindstand op 2-1 voor PEC.

Darfalou begon bij Vitesse voor het eerst sinds 3 oktober in de basis. Dat vertrouwen betaalde de aanvaller meteen terug in de 7e minuut. Hij nam de bal op een lange pass van Oussama Tannane goed aan, draaide weg bij verdediger Yuta Nakayama en tikte de bal langs doelman Michael Zetterer.

Rode kaart

Zwolle dat vorig seizoen na een knotsgekke slotfase Vitesse nog versloeg met 4-3 door twee treffers in blessuretijd, kreeg ook kansen in de eerste helft. De grootste was voor Van Duinen. Zijn inzet werd echter gepakt door doelman Remko Pasveer.

In de tweede helft kreeg Vitesse kansen om de voorsprong te vergroten via Darfalou en Loïs Openda, maar de paal en doelman Zetterer verhinderden treffers. Daarna ging het helemaal mis voor de Arnhemmers. Touré kreeg geel na een overtreding op Kenneth Paal, maar scheidsrechter Dennis Higler gaf de speler na ingrijpen van de VAR alsnog rood voor de charge. Een minuut later tikte Drost van dichtbij de gelijkmaker binnen.

Strafschop

Higler wees tien minuten later naar de stip, omdat Matús Bero Van Duinen had neergehaald. De aanvaller ging zelf achter de bal staan en schoot die laag in de linkerhoek achter Pasveer. Het tiental van Vitesse kon in de slotfase de nederlaag niet meer voorkomen.

Voor Vitesse is het de eerste nederlaag na zes overwinningen en één gelijkspel. PEC Zwolle wint pas voor de tweede keer, na zeven wedstrijden zonder zege. Van die zeven eindigden er wel vijf in een gelijkspel.

Meer uit Voetbal

Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

2 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

2 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

2 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

4 uur geleden
Koeman rekent op veilig WK voor spelers, fans en journalisten

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."

4 uur geleden
Koeman vertelt Depay dat hij superfit voor WK moet zijn

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.

5 uur geleden
FC Volendam langer door met spits Veerman

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.

5 uur geleden