Vitesse grijpt naast koppositie door nederlaag bij PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Vitesse heeft verzuimd de koppositie in de Eredivisie te grijpen. De Arnhemmers van coach Thomas Letsch gingen bij PEC Zwolle met 2-1 onderuit. Vitesse blijft daardoor op 25 punten, op twee punten van Ajax dat eerder zaterdag verloor van FC Twente.
Oussama Darfalou zette Vitesse al vroeg in de eerste helft op 1-0. In de tweede helft tikte Jesper Drost de gelijkmaker binnen. Vlak daarvoor was bij Vitesse Idrissa Touré na ingrijpen van de VAR met rood van het veld gestuurd. Mike van Duinen bepaalde vanaf de stip de eindstand op 2-1 voor PEC.
Darfalou begon bij Vitesse voor het eerst sinds 3 oktober in de basis. Dat vertrouwen betaalde de aanvaller meteen terug in de 7e minuut. Hij nam de bal op een lange pass van Oussama Tannane goed aan, draaide weg bij verdediger Yuta Nakayama en tikte de bal langs doelman Michael Zetterer.
Rode kaart
Zwolle dat vorig seizoen na een knotsgekke slotfase Vitesse nog versloeg met 4-3 door twee treffers in blessuretijd, kreeg ook kansen in de eerste helft. De grootste was voor Van Duinen. Zijn inzet werd echter gepakt door doelman Remko Pasveer.
In de tweede helft kreeg Vitesse kansen om de voorsprong te vergroten via Darfalou en Loïs Openda, maar de paal en doelman Zetterer verhinderden treffers. Daarna ging het helemaal mis voor de Arnhemmers. Touré kreeg geel na een overtreding op Kenneth Paal, maar scheidsrechter Dennis Higler gaf de speler na ingrijpen van de VAR alsnog rood voor de charge. Een minuut later tikte Drost van dichtbij de gelijkmaker binnen.
Strafschop
Higler wees tien minuten later naar de stip, omdat Matús Bero Van Duinen had neergehaald. De aanvaller ging zelf achter de bal staan en schoot die laag in de linkerhoek achter Pasveer. Het tiental van Vitesse kon in de slotfase de nederlaag niet meer voorkomen.
Voor Vitesse is het de eerste nederlaag na zes overwinningen en één gelijkspel. PEC Zwolle wint pas voor de tweede keer, na zeven wedstrijden zonder zege. Van die zeven eindigden er wel vijf in een gelijkspel.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
4 uur geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
17 uur geleden