Vitesse grijpt naast koppositie door nederlaag bij PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Vitesse heeft verzuimd de koppositie in de Eredivisie te grijpen. De Arnhemmers van coach Thomas Letsch gingen bij PEC Zwolle met 2-1 onderuit. Vitesse blijft daardoor op 25 punten, op twee punten van Ajax dat eerder zaterdag verloor van FC Twente.
Oussama Darfalou zette Vitesse al vroeg in de eerste helft op 1-0. In de tweede helft tikte Jesper Drost de gelijkmaker binnen. Vlak daarvoor was bij Vitesse Idrissa Touré na ingrijpen van de VAR met rood van het veld gestuurd. Mike van Duinen bepaalde vanaf de stip de eindstand op 2-1 voor PEC.
Darfalou begon bij Vitesse voor het eerst sinds 3 oktober in de basis. Dat vertrouwen betaalde de aanvaller meteen terug in de 7e minuut. Hij nam de bal op een lange pass van Oussama Tannane goed aan, draaide weg bij verdediger Yuta Nakayama en tikte de bal langs doelman Michael Zetterer.
Rode kaart
Zwolle dat vorig seizoen na een knotsgekke slotfase Vitesse nog versloeg met 4-3 door twee treffers in blessuretijd, kreeg ook kansen in de eerste helft. De grootste was voor Van Duinen. Zijn inzet werd echter gepakt door doelman Remko Pasveer.
In de tweede helft kreeg Vitesse kansen om de voorsprong te vergroten via Darfalou en Loïs Openda, maar de paal en doelman Zetterer verhinderden treffers. Daarna ging het helemaal mis voor de Arnhemmers. Touré kreeg geel na een overtreding op Kenneth Paal, maar scheidsrechter Dennis Higler gaf de speler na ingrijpen van de VAR alsnog rood voor de charge. Een minuut later tikte Drost van dichtbij de gelijkmaker binnen.
Strafschop
Higler wees tien minuten later naar de stip, omdat Matús Bero Van Duinen had neergehaald. De aanvaller ging zelf achter de bal staan en schoot die laag in de linkerhoek achter Pasveer. Het tiental van Vitesse kon in de slotfase de nederlaag niet meer voorkomen.
Voor Vitesse is het de eerste nederlaag na zes overwinningen en één gelijkspel. PEC Zwolle wint pas voor de tweede keer, na zeven wedstrijden zonder zege. Van die zeven eindigden er wel vijf in een gelijkspel.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
8 uur geleden