Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse gelooft tegen NS Mura in Europese primeur

Vitesse gelooft tegen NS Mura in Europese primeur

ARNHEM (ANP) - Na Ajax, PSV, Feyenoord en AZ hoopt Vitesse zich donderdag als vijfde Nederlandse club te verzekeren van een langer verblijf in de Europese clubtoernooien. De Arnhemmers strijden samen met Tottenham Hotspur in groep G van de Conference League voor de tweede plek achter groepswinnaar Stade Rennes.

Vitesse en Tottenham hebben allebei 7 punten. Het onderling resultaat tussen de twee clubs is gelijk, waardoor het doelsaldo de doorslag geeft. Op dit moment is het doelsaldo van Tottenham iets beter (+3 om +1). Vitesse zal tegen Mura snel op zoek gaan naar doelpunten. Een kleine overwinning volstaat als het door het coronavirus geplaagde Tottenham punten verspeelt bij Rennes.

"We voelen aan alles dat er iets speciaals kan gebeuren. Dat gevoel groeit steeds meer, naarmate het duel dichterbij komt", zegt trainer Thomas Letsch. "Natuurlijk hebben we al meer grotere wedstrijden gespeeld. Dit seizoen, maar ook vorig jaar, met bijvoorbeeld de bekerfinale. We hebben ook al diverse records verbroken, maar het zou geweldig zijn om weer iets speciaals neer te zetten. We weten waar het om gaat."

Nog nooit Europese overwintering

Vitesse slaagde er nog nooit in om Europees te 'overwinteren'. De Arnhemmers wonnen zaterdag ruim bij SC Cambuur (1-6). "Dat geeft ons een boost en vertrouwen", aldus verdediger Riechedly Bazoer. "We hebben een overwinning nodig, maar waarschijnlijk ook een aantal doelpunten. We hebben al vaak genoeg laten zien dat we een hoog niveau kunnen halen. Het is tot dusver een mooi Europees seizoen."

Matus Bero is hersteld van een blessure aan zijn hoofd. De Slowaakse middenvelder kan donderdag meedoen. Oussama Darfalou ontbreekt met fysieke klachten.

Meer uit Voetbal

Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

16 minuten geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

17 minuten geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

25 minuten geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

1 uur geleden
Bournemouth wint met herstelde Kluivert op de bank van Fulham

LONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.

1 uur geleden
RB Leipzig stelt derde plaats en Champions League veilig

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.

3 uur geleden
Marseille straft spits Aubameyang na incident met brandblusser

MARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.

3 uur geleden