Vitesse gelooft tegen NS Mura in Europese primeur
ARNHEM (ANP) - Na Ajax, PSV, Feyenoord en AZ hoopt Vitesse zich donderdag als vijfde Nederlandse club te verzekeren van een langer verblijf in de Europese clubtoernooien. De Arnhemmers strijden samen met Tottenham Hotspur in groep G van de Conference League voor de tweede plek achter groepswinnaar Stade Rennes.
Vitesse en Tottenham hebben allebei 7 punten. Het onderling resultaat tussen de twee clubs is gelijk, waardoor het doelsaldo de doorslag geeft. Op dit moment is het doelsaldo van Tottenham iets beter (+3 om +1). Vitesse zal tegen Mura snel op zoek gaan naar doelpunten. Een kleine overwinning volstaat als het door het coronavirus geplaagde Tottenham punten verspeelt bij Rennes.
"We voelen aan alles dat er iets speciaals kan gebeuren. Dat gevoel groeit steeds meer, naarmate het duel dichterbij komt", zegt trainer Thomas Letsch. "Natuurlijk hebben we al meer grotere wedstrijden gespeeld. Dit seizoen, maar ook vorig jaar, met bijvoorbeeld de bekerfinale. We hebben ook al diverse records verbroken, maar het zou geweldig zijn om weer iets speciaals neer te zetten. We weten waar het om gaat."
Nog nooit Europese overwintering
Vitesse slaagde er nog nooit in om Europees te 'overwinteren'. De Arnhemmers wonnen zaterdag ruim bij SC Cambuur (1-6). "Dat geeft ons een boost en vertrouwen", aldus verdediger Riechedly Bazoer. "We hebben een overwinning nodig, maar waarschijnlijk ook een aantal doelpunten. We hebben al vaak genoeg laten zien dat we een hoog niveau kunnen halen. Het is tot dusver een mooi Europees seizoen."
Matus Bero is hersteld van een blessure aan zijn hoofd. De Slowaakse middenvelder kan donderdag meedoen. Oussama Darfalou ontbreekt met fysieke klachten.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
38 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
48 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
53 minuten geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).
1 uur geleden