Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse gelooft tegen NS Mura in Europese primeur

Vitesse gelooft tegen NS Mura in Europese primeur

ARNHEM (ANP) - Na Ajax, PSV, Feyenoord en AZ hoopt Vitesse zich donderdag als vijfde Nederlandse club te verzekeren van een langer verblijf in de Europese clubtoernooien. De Arnhemmers strijden samen met Tottenham Hotspur in groep G van de Conference League voor de tweede plek achter groepswinnaar Stade Rennes.

Vitesse en Tottenham hebben allebei 7 punten. Het onderling resultaat tussen de twee clubs is gelijk, waardoor het doelsaldo de doorslag geeft. Op dit moment is het doelsaldo van Tottenham iets beter (+3 om +1). Vitesse zal tegen Mura snel op zoek gaan naar doelpunten. Een kleine overwinning volstaat als het door het coronavirus geplaagde Tottenham punten verspeelt bij Rennes.

"We voelen aan alles dat er iets speciaals kan gebeuren. Dat gevoel groeit steeds meer, naarmate het duel dichterbij komt", zegt trainer Thomas Letsch. "Natuurlijk hebben we al meer grotere wedstrijden gespeeld. Dit seizoen, maar ook vorig jaar, met bijvoorbeeld de bekerfinale. We hebben ook al diverse records verbroken, maar het zou geweldig zijn om weer iets speciaals neer te zetten. We weten waar het om gaat."

Nog nooit Europese overwintering

Vitesse slaagde er nog nooit in om Europees te 'overwinteren'. De Arnhemmers wonnen zaterdag ruim bij SC Cambuur (1-6). "Dat geeft ons een boost en vertrouwen", aldus verdediger Riechedly Bazoer. "We hebben een overwinning nodig, maar waarschijnlijk ook een aantal doelpunten. We hebben al vaak genoeg laten zien dat we een hoog niveau kunnen halen. Het is tot dusver een mooi Europees seizoen."

Matus Bero is hersteld van een blessure aan zijn hoofd. De Slowaakse middenvelder kan donderdag meedoen. Oussama Darfalou ontbreekt met fysieke klachten.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

10 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

10 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

11 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

15 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

16 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

16 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

16 uur geleden