Vitesse gelooft tegen NS Mura in Europese primeur
ARNHEM (ANP) - Na Ajax, PSV, Feyenoord en AZ hoopt Vitesse zich donderdag als vijfde Nederlandse club te verzekeren van een langer verblijf in de Europese clubtoernooien. De Arnhemmers strijden samen met Tottenham Hotspur in groep G van de Conference League voor de tweede plek achter groepswinnaar Stade Rennes.
Vitesse en Tottenham hebben allebei 7 punten. Het onderling resultaat tussen de twee clubs is gelijk, waardoor het doelsaldo de doorslag geeft. Op dit moment is het doelsaldo van Tottenham iets beter (+3 om +1). Vitesse zal tegen Mura snel op zoek gaan naar doelpunten. Een kleine overwinning volstaat als het door het coronavirus geplaagde Tottenham punten verspeelt bij Rennes.
"We voelen aan alles dat er iets speciaals kan gebeuren. Dat gevoel groeit steeds meer, naarmate het duel dichterbij komt", zegt trainer Thomas Letsch. "Natuurlijk hebben we al meer grotere wedstrijden gespeeld. Dit seizoen, maar ook vorig jaar, met bijvoorbeeld de bekerfinale. We hebben ook al diverse records verbroken, maar het zou geweldig zijn om weer iets speciaals neer te zetten. We weten waar het om gaat."
Nog nooit Europese overwintering
Vitesse slaagde er nog nooit in om Europees te 'overwinteren'. De Arnhemmers wonnen zaterdag ruim bij SC Cambuur (1-6). "Dat geeft ons een boost en vertrouwen", aldus verdediger Riechedly Bazoer. "We hebben een overwinning nodig, maar waarschijnlijk ook een aantal doelpunten. We hebben al vaak genoeg laten zien dat we een hoog niveau kunnen halen. Het is tot dusver een mooi Europees seizoen."
Matus Bero is hersteld van een blessure aan zijn hoofd. De Slowaakse middenvelder kan donderdag meedoen. Oussama Darfalou ontbreekt met fysieke klachten.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
1 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
13 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
16 uur geleden