Vitesse gaat Europa in met gelijkspel bij Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - Vitesse heeft zich in Limburg verzekerd van de vierde plaats in de Eredivisie, goed voor deelname aan de nieuwe Europa Conference League. De Arnhemse subtopper speelde bij middenmoter Fortuna Sittard gelijk: 3-3. Dankzij de remise van nummer 5 Feyenoord bij Heracles Almelo (1-1) bleef het puntenverlies zonder gevolgen.
Ben Rienstra opende namens de thuisclub al in de eerste minuut de score. Op aangeven van Mats Seuntjens tikte de aanvoerder de bal via Riechedly Bazoer langs doelman Remko Pasveer (1-0). Danilho Doekhi en Oussama Tannane misten daarna kopkansen op de gelijkmaker. In de 25e minuut kwam Sondre Tronstad met het hoofd, uit een vrije trap van Tannane, wel tot scoren (1-1).
Na een halfuur zorgde Bazoer voor een Arnhemse voorsprong. Hij schoot raak uit een pass van opnieuw Tannane (1-2). Nog voor de rust kwam Fortuna weer op gelijke hoogte. Zian Flemming haalde doeltreffend uit, met dank aan Bazoer die opnieuw onvoldoende ingreep (2-2).
Ook na de rust bleef Vitesse knoeien in defensief opzicht. In de 54e minuut mocht Flemming opnieuw ongehinderd inschieten en greep Pasveer pijnlijk mis (3-2). Dankzij invaller Loïs Openda, die van dichtbij kon inkoppen, bleef Vitesse een nederlaag in Sittard bespaard.
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
20 uur geleden