Vitesse gaat Europa in met gelijkspel bij Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - Vitesse heeft zich in Limburg verzekerd van de vierde plaats in de Eredivisie, goed voor deelname aan de nieuwe Europa Conference League. De Arnhemse subtopper speelde bij middenmoter Fortuna Sittard gelijk: 3-3. Dankzij de remise van nummer 5 Feyenoord bij Heracles Almelo (1-1) bleef het puntenverlies zonder gevolgen.
Ben Rienstra opende namens de thuisclub al in de eerste minuut de score. Op aangeven van Mats Seuntjens tikte de aanvoerder de bal via Riechedly Bazoer langs doelman Remko Pasveer (1-0). Danilho Doekhi en Oussama Tannane misten daarna kopkansen op de gelijkmaker. In de 25e minuut kwam Sondre Tronstad met het hoofd, uit een vrije trap van Tannane, wel tot scoren (1-1).
Na een halfuur zorgde Bazoer voor een Arnhemse voorsprong. Hij schoot raak uit een pass van opnieuw Tannane (1-2). Nog voor de rust kwam Fortuna weer op gelijke hoogte. Zian Flemming haalde doeltreffend uit, met dank aan Bazoer die opnieuw onvoldoende ingreep (2-2).
Ook na de rust bleef Vitesse knoeien in defensief opzicht. In de 54e minuut mocht Flemming opnieuw ongehinderd inschieten en greep Pasveer pijnlijk mis (3-2). Dankzij invaller Loïs Openda, die van dichtbij kon inkoppen, bleef Vitesse een nederlaag in Sittard bespaard.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
6 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
6 uur geleden