Vitesse gaat Europa in met gelijkspel bij Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - Vitesse heeft zich in Limburg verzekerd van de vierde plaats in de Eredivisie, goed voor deelname aan de nieuwe Europa Conference League. De Arnhemse subtopper speelde bij middenmoter Fortuna Sittard gelijk: 3-3. Dankzij de remise van nummer 5 Feyenoord bij Heracles Almelo (1-1) bleef het puntenverlies zonder gevolgen.
Ben Rienstra opende namens de thuisclub al in de eerste minuut de score. Op aangeven van Mats Seuntjens tikte de aanvoerder de bal via Riechedly Bazoer langs doelman Remko Pasveer (1-0). Danilho Doekhi en Oussama Tannane misten daarna kopkansen op de gelijkmaker. In de 25e minuut kwam Sondre Tronstad met het hoofd, uit een vrije trap van Tannane, wel tot scoren (1-1).
Na een halfuur zorgde Bazoer voor een Arnhemse voorsprong. Hij schoot raak uit een pass van opnieuw Tannane (1-2). Nog voor de rust kwam Fortuna weer op gelijke hoogte. Zian Flemming haalde doeltreffend uit, met dank aan Bazoer die opnieuw onvoldoende ingreep (2-2).
Ook na de rust bleef Vitesse knoeien in defensief opzicht. In de 54e minuut mocht Flemming opnieuw ongehinderd inschieten en greep Pasveer pijnlijk mis (3-2). Dankzij invaller Loïs Openda, die van dichtbij kon inkoppen, bleef Vitesse een nederlaag in Sittard bespaard.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
17 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
19 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
21 uur geleden