Vitesse-coach Letsch: hele ploeg speelde niet goed genoeg
ZWOLLE (ANP) - Vitesse-coach Thomas Letsch vond de nederlaag van zijn ploeg bij PEC Zwolle (2-1) verdiend. De Arnhemmers hadden bij een overwinning de koppositie in de Eredivisie kunnen pakken. "We verdienden niet om te winnen. Zwolle was de betere ploeg", zei de Duitse coach bij FOX Sports die vooral baalde van de manier waarop zijn ploeg had gespeeld.
"We begonnen slecht, maar kwamen toch op 1-1. In de tweede helft hadden we meer controle, tot aan de rode kaart", analyseerde Letsch. "Dat is al de derde keer dat we met tien man komen te staan en dat veranderde de wedstrijd, maar belangrijker is nog voor mij om erachter te komen waarom we niet goed speelden. We hebben niet verloren door de rode kaart voor Idrissa Touré, we hebben verloren omdat de hele ploeg niet goed speelde."
De trainer mopperde niet over de rode kaart en de strafschop voor Zwolle, maar verbaasde zich wel over de VAR, die bij de overtreding van Touré ingreep, waarop arbiter Dennis Higler na eerder geel alsnog rood gaf. "Dat snap ik niet helemaal", zei Letsch. "De scheidsrechter staat er bovenop en geeft vol overtuiging geel. Het komt in Nederland vaak voor dat de VAR dan alsnog besluit dat het rood moet zijn, maar we moeten het accepteren."
Frustrerend
Doelman Remko Pasveer noemde de nederlaag heel frustrerend. "Als je in de rust weet dat de nummer 1 heeft verloren, is dat heel frustrerend, maar dat wil niet zeggen dat we ons daardoor hebben laten leiden", zei de aanvoerder van Vitesse bij FOX Sports.
Volgens Pasveer kreeg Vitesse geen grip op PEC Zwolle en benadeelde de ploeg zichzelf door een "domme rode kaart". "Het veld was heel slecht hier, een schande, maar dat mag niet de reden zijn dat we hier verliezen. We waren niet goed genoeg."
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
45 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
20 uur geleden