Vitesse-coach Letsch: hele ploeg speelde niet goed genoeg
ZWOLLE (ANP) - Vitesse-coach Thomas Letsch vond de nederlaag van zijn ploeg bij PEC Zwolle (2-1) verdiend. De Arnhemmers hadden bij een overwinning de koppositie in de Eredivisie kunnen pakken. "We verdienden niet om te winnen. Zwolle was de betere ploeg", zei de Duitse coach bij FOX Sports die vooral baalde van de manier waarop zijn ploeg had gespeeld.
"We begonnen slecht, maar kwamen toch op 1-1. In de tweede helft hadden we meer controle, tot aan de rode kaart", analyseerde Letsch. "Dat is al de derde keer dat we met tien man komen te staan en dat veranderde de wedstrijd, maar belangrijker is nog voor mij om erachter te komen waarom we niet goed speelden. We hebben niet verloren door de rode kaart voor Idrissa Touré, we hebben verloren omdat de hele ploeg niet goed speelde."
De trainer mopperde niet over de rode kaart en de strafschop voor Zwolle, maar verbaasde zich wel over de VAR, die bij de overtreding van Touré ingreep, waarop arbiter Dennis Higler na eerder geel alsnog rood gaf. "Dat snap ik niet helemaal", zei Letsch. "De scheidsrechter staat er bovenop en geeft vol overtuiging geel. Het komt in Nederland vaak voor dat de VAR dan alsnog besluit dat het rood moet zijn, maar we moeten het accepteren."
Frustrerend
Doelman Remko Pasveer noemde de nederlaag heel frustrerend. "Als je in de rust weet dat de nummer 1 heeft verloren, is dat heel frustrerend, maar dat wil niet zeggen dat we ons daardoor hebben laten leiden", zei de aanvoerder van Vitesse bij FOX Sports.
Volgens Pasveer kreeg Vitesse geen grip op PEC Zwolle en benadeelde de ploeg zichzelf door een "domme rode kaart". "Het veld was heel slecht hier, een schande, maar dat mag niet de reden zijn dat we hier verliezen. We waren niet goed genoeg."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
28 minuten geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
31 minuten geledenZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
20 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
22 uur geleden