Vitesse begint groepsfase Conference League met zege op Mura
MARIBOR (ANP) - Vitesse heeft de eerste wedstrijd in de groepsfase van de Conference League gewonnen van NS Mura. In Maribor waren de Arnhemmers van coach Thomas Letsch met 2-0 te sterk van de kampioen van Slovenië.
Sondre Tronstad zette Vitesse na een half uur op voorsprong. Aanvoerder Danilho Doekhi zorgde in de tweede helft met een rake kopbal uit een corner voor de 2-0.
Vitesse gaat door de zege aan de leiding in groep G. Het andere duel tussen Stade Rennes en Tottenham Hotspur eindigde in 2-2. De Arnhemmers treffen op 30 september in eigen huis Stade Rennes.
Kansen
Letsch startte de wedstrijd tegen NS Mura met Riechedly Bazoer. De verdediger ontbrak afgelopen zondag in het met 2-1 gewonnen duel bij RKC Waalwijk, maar kreeg een plaats in de basiself. Voorin gaf Letsch de voorkeur aan Nicolai Baden Frederiksen en Yann Gboho, met daarachter Oussama Tannane, Matus Bero en Tronstad.
Een aanvallend ingesteld Vitesse kreeg meteen al goede kansen via Frederiksen en Wittek. Aan de andere kant mocht Jan Gorenc geheel vrij inkoppen, maar zijn poging ging over. Tronstad kon in de 30e minuut op doel schieten na afleggen van Bero. De Noor schoot de bal echter tegen zijn ploeggenoot aan, maar kreeg meteen een herkansing en die was raak.
Vitesse had aan het begin van de tweede helft mogelijkheden op de tweede treffer. Frederiksen kopte tegen de doelman en een schot van Tannane belandde op de lat. Nadat de thuisploeg even druk had gezet, was het Doekhi die met zijn hoofd doelman Matko Obradovic kansloos liet. De zege kwam daarna niet meer in gevaar.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
8 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden