Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse begint groepsfase Conference League met zege op Mura

Vitesse begint groepsfase Conference League met zege op Mura

MARIBOR (ANP) - Vitesse heeft de eerste wedstrijd in de groepsfase van de Conference League gewonnen van NS Mura. In Maribor waren de Arnhemmers van coach Thomas Letsch met 2-0 te sterk van de kampioen van Slovenië.

Sondre Tronstad zette Vitesse na een half uur op voorsprong. Aanvoerder Danilho Doekhi zorgde in de tweede helft met een rake kopbal uit een corner voor de 2-0.

Vitesse gaat door de zege aan de leiding in groep G. Het andere duel tussen Stade Rennes en Tottenham Hotspur eindigde in 2-2. De Arnhemmers treffen op 30 september in eigen huis Stade Rennes.

Kansen

Letsch startte de wedstrijd tegen NS Mura met Riechedly Bazoer. De verdediger ontbrak afgelopen zondag in het met 2-1 gewonnen duel bij RKC Waalwijk, maar kreeg een plaats in de basiself. Voorin gaf Letsch de voorkeur aan Nicolai Baden Frederiksen en Yann Gboho, met daarachter Oussama Tannane, Matus Bero en Tronstad.

Een aanvallend ingesteld Vitesse kreeg meteen al goede kansen via Frederiksen en Wittek. Aan de andere kant mocht Jan Gorenc geheel vrij inkoppen, maar zijn poging ging over. Tronstad kon in de 30e minuut op doel schieten na afleggen van Bero. De Noor schoot de bal echter tegen zijn ploeggenoot aan, maar kreeg meteen een herkansing en die was raak.

Vitesse had aan het begin van de tweede helft mogelijkheden op de tweede treffer. Frederiksen kopte tegen de doelman en een schot van Tannane belandde op de lat. Nadat de thuisploeg even druk had gezet, was het Doekhi die met zijn hoofd doelman Matko Obradovic kansloos liet. De zege kwam daarna niet meer in gevaar.

Meer uit Voetbal

Saibari en Dest weer in basis bij PSV tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari en Sergiño Dest keren terug in de basis bij PSV voor de thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Saibari speelt voor het eerst sinds hij met Marokko de finale van de Afrika Cup verloor. Hij vult de positie van spits in, die vacant is door blessures. Dest keert terug na een lichte blessure.

22 minuten geleden
Ajacied Baas scoort voor het eerst tweemaal in een wedstrijd

AMSTERDAM (ANP) - Youri Baas was de grote man bij Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam (2-0). "Dit is echt de eerste keer dat ik twee keer in een wedstrijd heb gescoord", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "Dat is mij zelfs als jeugdspeler nooit gelukt."

25 minuten geleden
Feyenoord rondt transfer van Go Ahead-rechtsback Deijl af

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de transfer van Mats Deijl afgerond. De 28-jarige rechtsback komt over van Go Ahead Eagles en tekende in Rotterdam een contract tot medio 2028, met een optie voor nog een seizoen. Deijl is al speelgerechtigd voor het thuisduel van Feyenoord met Heracles Almelo op zondag.

37 minuten geleden
Ajax is FC Volendam de baas en verhoogt druk op Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de druk op Feyenoord opgevoerd. De club uit de hoofdstad won van FC Volendam (2-0) en staat voor minimaal een dag tweede achter PSV in de Eredivisie. Youri Baas maakte voor rust beide doelpunten op aangeven van Rayane Bounida.

1 uur geleden
ManCity boekt bij hekkensluiter eerste competitiezege in 2026

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zijn eerste competitiezege van 2026 geboekt. De nummer 2 van de ranglijst was thuis met 2-0 te sterk voor Wolverhampton Wanderers, de laagstgeklasseerde ploeg in de Premier League.

1 uur geleden
Bayern München verliest voor het eerst dit seizoen in Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het eerst dit seizoen verloren in de Duitse Bundesliga. De ploeg van trainer Vincent Kompany werd in eigen huis met 2-1 verslagen door FC Augsburg, dat voorafgaand aan deze speelronde op de 15e plaats stond. De voorsprong van Bayern op nummer 2 Borussia Dortmund is 11 punten. Dortmund komt later nog in actie.

2 uur geleden
West Ham United verslaat Sunderland

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft met een overwinning op Sunderland (3-1) verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Premier League. De nummer 18 van de ranglijst boekte de vijfde competitiezege van dit seizoen.

4 uur geleden