Vitesse begint groepsfase Conference League met zege op Mura
MARIBOR (ANP) - Vitesse heeft de eerste wedstrijd in de groepsfase van de Conference League gewonnen van NS Mura. In Maribor waren de Arnhemmers van coach Thomas Letsch met 2-0 te sterk van de kampioen van Slovenië.
Sondre Tronstad zette Vitesse na een half uur op voorsprong. Aanvoerder Danilho Doekhi zorgde in de tweede helft met een rake kopbal uit een corner voor de 2-0.
Vitesse gaat door de zege aan de leiding in groep G. Het andere duel tussen Stade Rennes en Tottenham Hotspur eindigde in 2-2. De Arnhemmers treffen op 30 september in eigen huis Stade Rennes.
Kansen
Letsch startte de wedstrijd tegen NS Mura met Riechedly Bazoer. De verdediger ontbrak afgelopen zondag in het met 2-1 gewonnen duel bij RKC Waalwijk, maar kreeg een plaats in de basiself. Voorin gaf Letsch de voorkeur aan Nicolai Baden Frederiksen en Yann Gboho, met daarachter Oussama Tannane, Matus Bero en Tronstad.
Een aanvallend ingesteld Vitesse kreeg meteen al goede kansen via Frederiksen en Wittek. Aan de andere kant mocht Jan Gorenc geheel vrij inkoppen, maar zijn poging ging over. Tronstad kon in de 30e minuut op doel schieten na afleggen van Bero. De Noor schoot de bal echter tegen zijn ploeggenoot aan, maar kreeg meteen een herkansing en die was raak.
Vitesse had aan het begin van de tweede helft mogelijkheden op de tweede treffer. Frederiksen kopte tegen de doelman en een schot van Tannane belandde op de lat. Nadat de thuisploeg even druk had gezet, was het Doekhi die met zijn hoofd doelman Matko Obradovic kansloos liet. De zege kwam daarna niet meer in gevaar.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
10 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden