Vitesse begint groepsfase Conference League met zege op Mura
MARIBOR (ANP) - Vitesse heeft de eerste wedstrijd in de groepsfase van de Conference League gewonnen van NS Mura. In Maribor waren de Arnhemmers van coach Thomas Letsch met 2-0 te sterk van de kampioen van Slovenië.
Sondre Tronstad zette Vitesse na een half uur op voorsprong. Aanvoerder Danilho Doekhi zorgde in de tweede helft met een rake kopbal uit een corner voor de 2-0.
Vitesse gaat door de zege aan de leiding in groep G. Het andere duel tussen Stade Rennes en Tottenham Hotspur eindigde in 2-2. De Arnhemmers treffen op 30 september in eigen huis Stade Rennes.
Kansen
Letsch startte de wedstrijd tegen NS Mura met Riechedly Bazoer. De verdediger ontbrak afgelopen zondag in het met 2-1 gewonnen duel bij RKC Waalwijk, maar kreeg een plaats in de basiself. Voorin gaf Letsch de voorkeur aan Nicolai Baden Frederiksen en Yann Gboho, met daarachter Oussama Tannane, Matus Bero en Tronstad.
Een aanvallend ingesteld Vitesse kreeg meteen al goede kansen via Frederiksen en Wittek. Aan de andere kant mocht Jan Gorenc geheel vrij inkoppen, maar zijn poging ging over. Tronstad kon in de 30e minuut op doel schieten na afleggen van Bero. De Noor schoot de bal echter tegen zijn ploeggenoot aan, maar kreeg meteen een herkansing en die was raak.
Vitesse had aan het begin van de tweede helft mogelijkheden op de tweede treffer. Frederiksen kopte tegen de doelman en een schot van Tannane belandde op de lat. Nadat de thuisploeg even druk had gezet, was het Doekhi die met zijn hoofd doelman Matko Obradovic kansloos liet. De zege kwam daarna niet meer in gevaar.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
6 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
11 uur geleden