Visma-renners ondanks problemen AGU verzekerd van wielerkleding
ALKMAAR (ANP) - Renners van wielerploeg Visma - Lease a Bike hoeven voorlopig niet te vrezen voor een tekort aan wielerbroeken- en shirts door de financiële problemen bij kledingsponsor AGU. De voorraden aan wedstrijdkleding zijn vooralsnog voldoende, zeggen de bewindvoerders van het Alkmaarse bedrijf dat deze week uitstel van betaling aanvroeg. Dat geldt ook voor de kleding die AGU als sponsor van de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) levert voor de nationale wielerploegen.
Een woordvoerder van Visma - Lease a Bike bevestigt dat de beschikbaarheid van wielerkleding tot het einde van het seizoen geen probleem is. Aan het einde van het huidige wielerseizoen zouden AGU en de topploeg uit elkaar gaan. Hij noemt de financieel wankele situatie niettemin vervelend, "niet op de laatste plaats omdat veel mensen hun baan dreigen te verliezen." Op dit moment heeft AGU 78 medewerkers.
Fietskledingbedrijf AGU kwam in 2022 in de financiële problemen door hoge onverkochte voorraden, een probleem waardoor meer fietsbedrijven na de coronapandemie in nood zijn gekomen. Het leidde tot een verlies van zo'n 1,8 miljoen euro en noodkrediet om de rekeningen te kunnen blijven betalen. Dit jaar werkte AGU aan een akkoord met schuldeisers, maar onlangs werd bekend dat deze zogeheten WHOA-procedure was mislukt.
AGU meldde eind vorige maand de verliezen te hebben teruggedrongen en bijna quitte te spelen, na meerdere reorganisaties en kostenbesparingen. Maar voor het slagen van de schuldsanering was nieuwe financiering nodig. Die kwam er ondanks een principeakkoord tussen schuldeisers uiteindelijk niet. Volgens bewindvoerders Mona de Vries-Meijer en Erik Sweep bestaat ook na de surseance de mogelijkheid dat zich alsnog een nieuwe partij aanmeldt die AGU wil overnemen en voor voldoende financiering zorgt.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.
2 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.
4 uur geledenCOLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.
5 uur geleden