Vishandelaar Cor Bosman: ‘Het publiek is hier geweldig’
MIDDELBURG/VLISSINGEN - Om 3.00 uur ‘s ochtends wordt de verse vis gefileerd en dan stapt Cor Bosman uit Monnickendam zonder morren achter het stuur om op donderdag naar de markt in Middelburg te rijden. Op vrijdagmorgen onderneemt hij diezelfde, bijna drie uur durende, reis voor de Vlissingse weekmarkt. Al 44 jaar.“Heel soms overnacht ik hier”, vertelt de naamgever van vishandel Cor Bosman. “Maar ik vind het rijden niet erg, ik weet niet beter. Toen ik begon, zat onze familie verspreid door het land, maar er stond niemand in het zuidwesten. Zo kwam ik hier terecht. En het publiek is hier geweldig. Vriendelijk, niet chagrijnig. Wat ze kopen moet goed zijn, dan komen ze terug. Daarvoor moest ik de eerste jaren hard aan de bak om het vertrouwen te verdienen.”
Poortje
Inmiddels is de roodblauwe stand van Bosman en zijn team niet meer weg te denken van de markt in Vlissingen en Middelburg. En ze staan bijvoorbeeld ook in Zoutelande en Domburg. De kraam is aangepast voor de anderhalve meter afstand. “Klanten staan nu in een poortje, waar we hen netjes kunnen helpen en ze rustig hun aankopen kunnen inpakken voordat de volgende klant aan de beurt is. De markt is nog steeds een gezellige ontmoetingsplaats, maar dan met wat afstand. Het is bewezen dat de markt in deze coronatijd de veiligste plek is om je boodschappen te doen, omdat je lekker in de buitenlucht bent.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Speciaal voor de Vlissingse Bode maakt Maurits Schoenmaker de mooiste tekeningen van de stad.
2 uur geledenVLISSINGEN - Kornelis Smit (50) uit Vlissingen wilde eerst helemaal niet meedoen aan het WK Highland Games in de Verenigde Staten, omdat het wereldkampioenschap volgend jaar 'om de hoek' in Driewegen plaatsvindt. Echtgenote Carola en collega-highlandgamer Dirk van 't Zelfden kregen hem toch zover en dat leverde Kornelis een bronzen plak op. "Mijn beste prestatie ooit", vertelde de Vlissinger vers uit het vliegtuig.
1 dag geledenVLISSINGEN - Waterschap Scheldestromen houdt de situatie rond storm Benjamin nauwlettend in de gaten. Na 16.00 uur was het hoogwater in Vlissingen, maar er is geen reden tot ongerustheid, laat het waterschap weten. 'We zijn voorbereid.'
1 dag geledenVLISSINGEN - Myles O'Reiley stuurt donderdag deze onheilspellende foto in.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op de boulevard in Vlissingen vindt zaterdagmorgen de koopvaardij- en visserijherdenking plaats. In de middag komen mensen samen in herdenkingsgebied Uncle Beach om stil te staan bij de bevrijding van de Tweede Wereldoorlog.
2 dagen geledenVLISSINGEN - De wintertijd gaat dit weekeinde in en dan neemt het risico op inbraken flink toe. De cijfers achter de Inbraak Barometer van verzekeringsmaatschappij Interpolis toonden afgelopen jaar een landelijke stijging van 24% in het aantal inbraken en inbraakpogingen. Wel is in Zeeland het risico relatief het laagst.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november vindt 'Vlissingen Proeft' plaats. Van boulevard en binnenstad tot op het Scheldekwartier doen horecazaken mee.
3 dagen geleden