Viruswaarheid hoopt andere bank te vinden na geschil met ING
DEN HAAG (ANP) - Voorman van Viruswaarheid Willem Engel hoopt na het geschil met ING een andere bank te vinden om de financiën van de stichting te beheren. Hoewel Viruswaarheid woensdag na een gerechtelijke uitspraak in het gelijk is gesteld, erkent Engel tegenover ANP dat "de relatie is verstoord" door onenigheid over een lening van 50.000 euro.
ING bevroor de rekening van Viruswaarheid en de privérekening van Engel, nadat de voorman 50.000 euro van de stichting had geleend voor een privébetaling van een stuk grond in Spanje. Volgens de bank is dat niet volgens de regels gegaan. Om die reden en omdat ING het vertrouwen in de integriteit van Viruswaarheid zou zijn verloren, wilde de bank de klantrelatie opzeggen. Engel betaalde de lening terug, maar ING bleef bij het standpunt.
Hoewel kritisch op het handelen van Engel, vindt de rechter de sancties van ING te ver gaan. ING moet de rekeningen deblokkeren. Hoewel Engel dus in het gelijk is gesteld, beëindigt ook hij liever de zakenrelatie. "We stappen liever over zodat we elkaar niet verder in de weg zitten."
Of dat lukt, hangt van andere Nederlandse banken af. Viruswaarheid heeft verschillende banken aangeschreven om naar over te stappen en van een aantal heeft hij daarop een afwijzing gekregen, zegt Engel. Bij twee banken is de aanvraag nog in behandeling.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
6 uur geleden