Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virgin Galactic hard omhoog op beurs na aankondiging testvlucht

Virgin Galactic hard omhoog op beurs na aankondiging testvlucht

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic is donderdag op Wall Street hard gestegen. Beleggers waren verheugd over de aankondiging van het bedrijf dat er nog dit weekend een nieuwe testvlucht met ruimtevaartuig SpaceShipTwo Unity wordt gehouden. Het aandeel ging kort na opening 20 procent omhoog. Het bedrijf uit de koker van zakenman Richard Branson wil onder meer bemande ruimtevluchten aanbieden aan betalend publiek.

Over het algemeen waren er aanzienlijk kleinere koersbewegingen te zien op Wall Street. Handelaren op de Amerikaanse beurzen kauwen nog na op de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve die woensdag naar buiten werden gebracht. Verder worden cijfers verwerkt over de Amerikaanse arbeidsmarkt en zijn er kwartaalresultaten van onder meer de producent van netwerkapparatuur Cisco Systems en warenhuisketen Kohl's.

Uit die notulen bleek dat beleidsmakers bij de Amerikaanse centrale bank zich weinig zorgen maken over de hogere inflatie in de Verenigde Staten. Ook is de Fed voorzichtig positief over het herstel van de grootste economie ter wereld. Het zou volgens de centrale bankiers dan ook gepast kunnen zijn om in de komende vergaderingen de afbouw van het opkoopprogramma van obligaties te bespreken.

Aantal uitkeringsaanvragen

Het aantal uitkeringsaanvragen in de VS nam vorige week verder af naar een nieuw dieptepunt sinds de uitbraak van de pandemie, wat duidt op verder herstel van de Amerikaanse arbeidsmarkt van de coronacrisis. Het cijfer viel bovendien wat lager uit dan gedacht.

De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie hoger op 33.899 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 4132 punten en technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,7 procent op 13.395 punten.

Cisco

Cisco ging 2,7 procent omlaag, na tegenvallende vooruitzichten. Volgens het bedrijf staan de winstmarges onder druk door toeleveringsproblemen. Het aandeel Kohl's kelderde ruim 10 procent ondanks beter dan verwachte prestaties van het winkelconcern.

Verder maakt de Zweedse maker van havermelk Oatly donderdag zijn debuut op Wall Street. De beursgang van Oatly in New York leverde meer dan 1,4 miljard dollar op. De waardering van het bedrijf ligt rond de 10 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

1 uur geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

3 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

3 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

3 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

4 uur geleden
BKR ziet nog geen kredietfraude na datalek bij Odido

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.

4 uur geleden
Techinvesteerder Prosus grote winnaar op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.

5 uur geleden