Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virgin Galactic hard omhoog op beurs na aankondiging testvlucht

Virgin Galactic hard omhoog op beurs na aankondiging testvlucht

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic is donderdag op Wall Street hard gestegen. Beleggers waren verheugd over de aankondiging van het bedrijf dat er nog dit weekend een nieuwe testvlucht met ruimtevaartuig SpaceShipTwo Unity wordt gehouden. Het aandeel ging kort na opening 20 procent omhoog. Het bedrijf uit de koker van zakenman Richard Branson wil onder meer bemande ruimtevluchten aanbieden aan betalend publiek.

Over het algemeen waren er aanzienlijk kleinere koersbewegingen te zien op Wall Street. Handelaren op de Amerikaanse beurzen kauwen nog na op de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve die woensdag naar buiten werden gebracht. Verder worden cijfers verwerkt over de Amerikaanse arbeidsmarkt en zijn er kwartaalresultaten van onder meer de producent van netwerkapparatuur Cisco Systems en warenhuisketen Kohl's.

Uit die notulen bleek dat beleidsmakers bij de Amerikaanse centrale bank zich weinig zorgen maken over de hogere inflatie in de Verenigde Staten. Ook is de Fed voorzichtig positief over het herstel van de grootste economie ter wereld. Het zou volgens de centrale bankiers dan ook gepast kunnen zijn om in de komende vergaderingen de afbouw van het opkoopprogramma van obligaties te bespreken.

Aantal uitkeringsaanvragen

Het aantal uitkeringsaanvragen in de VS nam vorige week verder af naar een nieuw dieptepunt sinds de uitbraak van de pandemie, wat duidt op verder herstel van de Amerikaanse arbeidsmarkt van de coronacrisis. Het cijfer viel bovendien wat lager uit dan gedacht.

De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie hoger op 33.899 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 4132 punten en technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,7 procent op 13.395 punten.

Cisco

Cisco ging 2,7 procent omlaag, na tegenvallende vooruitzichten. Volgens het bedrijf staan de winstmarges onder druk door toeleveringsproblemen. Het aandeel Kohl's kelderde ruim 10 procent ondanks beter dan verwachte prestaties van het winkelconcern.

Verder maakt de Zweedse maker van havermelk Oatly donderdag zijn debuut op Wall Street. De beursgang van Oatly in New York leverde meer dan 1,4 miljard dollar op. De waardering van het bedrijf ligt rond de 10 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van nieuw beursjaar gemengd

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.

25 minuten geleden
Aluminium stijgt voor het eerst sinds 2022 tot ruim 3000 dollar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.

1 uur geleden
Franse ministers naar justitie om seksuele inhoud chatbot Grok

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.

3 uur geleden
AEX sluit eerste beursdag 2026 flink hoger, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Aziƫ.

5 uur geleden
Ook zaterdag honderden annuleringen op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.

5 uur geleden
Veel pensioenen stijgen dit jaar fors door nieuw stelsel

ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.

5 uur geleden
Aantal schademeldingen bij verzekeraars na jaarwisseling loopt op

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.

6 uur geleden