Vingegaard wint emotionele etappe in Vuelta en pakt tijd op Kuss
BEJES (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft de zestiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen, een rit met finish bergop. De renner van Jumbo-Visma kwam na 120 kilometer alleen boven op de pittige slotklim naar Bejes. Het was de tweede etappezege in de Vuelta voor de tweevoudig Tourwinnaar.
De Nieuw-Zeelander Finn Fisher-Black (UAE Team Emirates) werd tweede, voor de Nederlander Wout Poels (Bahrain Victorious). Primoz Roglic, ploeggenoot van Vingegaard, eindigde op 1.01 van de winnaar. De Amerikaanse klassementsleider Sepp Kuss, eveneens van Jumbo-Visma, kwam 5 seconden later over de streep. Kuss heeft nog 29 seconden voorsprong op Vingegaard en 1.33 op Roglic.
Vingegaard juichte niet bij het passeren van de streep, na het nieuws over ploeggenoot Nathan Van Hooydonck. De Belg had 's ochtends een ongeluk met zijn auto gehad in België en was in levensgevaar naar het ziekenhuis gebracht. Ploegleider Grischa Niermann bekende voor de start van de rit dat zijn ploeggenoten in Spanje waren aangedaan, maar dat ze toch gingen koersen.
Tien vluchters
Jumbo-Visma kon gedurende het eerste deel van de etappe over een glooiend parcours het werk overlaten aan Ineos Grenadiers. Door de inzet van de Britse formatie bleef een groep van tien vluchters, onder wie groenetruidrager Kaden Groves, binnen schootsafstand.
De vlucht werd op ongeveer 75 kilometer voor de streep achterhaald, waarna een nieuw groepje van zes man even later ontsnapte. Groves was er opnieuw bij en ook de Nederlander Julius van den Berg (EF-EasyPost) maakte deel uit van de vlucht. Dit keer zorgde Jumbo-Visma ervoor dat de ontsnapping geen ruimte kreeg. Met nog 10 kilometer te gaan, werden de laatste vluchters gegrepen.
Op 5 kilometer van de streep begon de enige klim van de dag. Vingegaard was de eerste die wegsprong, op enige afstand gevolgd door Fisher-Black. Bauke Mollema liet zich nog even zien, maar kwam niet weg. Roglic geraakte wel weg met concurrenten Juan Ayuso en Enric Mas. Zij eindigden op ruim een minuut van Vingegaard.
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
5 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
23 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
23 uur geleden