Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard wint emotionele etappe in Vuelta en pakt tijd op Kuss

Vingegaard wint emotionele etappe in Vuelta en pakt tijd op Kuss

BEJES (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft de zestiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen, een rit met finish bergop. De renner van Jumbo-Visma kwam na 120 kilometer alleen boven op de pittige slotklim naar Bejes. Het was de tweede etappezege in de Vuelta voor de tweevoudig Tourwinnaar.

De Nieuw-Zeelander Finn Fisher-Black (UAE Team Emirates) werd tweede, voor de Nederlander Wout Poels (Bahrain Victorious). Primoz Roglic, ploeggenoot van Vingegaard, eindigde op 1.01 van de winnaar. De Amerikaanse klassementsleider Sepp Kuss, eveneens van Jumbo-Visma, kwam 5 seconden later over de streep. Kuss heeft nog 29 seconden voorsprong op Vingegaard en 1.33 op Roglic.

Vingegaard juichte niet bij het passeren van de streep, na het nieuws over ploeggenoot Nathan Van Hooydonck. De Belg had 's ochtends een ongeluk met zijn auto gehad in België en was in levensgevaar naar het ziekenhuis gebracht. Ploegleider Grischa Niermann bekende voor de start van de rit dat zijn ploeggenoten in Spanje waren aangedaan, maar dat ze toch gingen koersen.

Tien vluchters

Jumbo-Visma kon gedurende het eerste deel van de etappe over een glooiend parcours het werk overlaten aan Ineos Grenadiers. Door de inzet van de Britse formatie bleef een groep van tien vluchters, onder wie groenetruidrager Kaden Groves, binnen schootsafstand.

De vlucht werd op ongeveer 75 kilometer voor de streep achterhaald, waarna een nieuw groepje van zes man even later ontsnapte. Groves was er opnieuw bij en ook de Nederlander Julius van den Berg (EF-EasyPost) maakte deel uit van de vlucht. Dit keer zorgde Jumbo-Visma ervoor dat de ontsnapping geen ruimte kreeg. Met nog 10 kilometer te gaan, werden de laatste vluchters gegrepen.

Op 5 kilometer van de streep begon de enige klim van de dag. Vingegaard was de eerste die wegsprong, op enige afstand gevolgd door Fisher-Black. Bauke Mollema liet zich nog even zien, maar kwam niet weg. Roglic geraakte wel weg met concurrenten Juan Ayuso en Enric Mas. Zij eindigden op ruim een minuut van Vingegaard.

Meer uit Sport

Bondscoach Ritsma kiest op ploegenachtervolging voor Van de Bunt

MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.

2 uur geleden
'Negatieve gedachten' velden Malinin in olympische vrije kür

MILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.

5 uur geleden
Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

11 uur geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

14 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

16 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

17 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

17 uur geleden