Vingegaard wint emotionele etappe in Vuelta en pakt tijd op Kuss
BEJES (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft de zestiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen, een rit met finish bergop. De renner van Jumbo-Visma kwam na 120 kilometer alleen boven op de pittige slotklim naar Bejes. Het was de tweede etappezege in de Vuelta voor de tweevoudig Tourwinnaar.
De Nieuw-Zeelander Finn Fisher-Black (UAE Team Emirates) werd tweede, voor de Nederlander Wout Poels (Bahrain Victorious). Primoz Roglic, ploeggenoot van Vingegaard, eindigde op 1.01 van de winnaar. De Amerikaanse klassementsleider Sepp Kuss, eveneens van Jumbo-Visma, kwam 5 seconden later over de streep. Kuss heeft nog 29 seconden voorsprong op Vingegaard en 1.33 op Roglic.
Vingegaard juichte niet bij het passeren van de streep, na het nieuws over ploeggenoot Nathan Van Hooydonck. De Belg had 's ochtends een ongeluk met zijn auto gehad in Belgiƫ en was in levensgevaar naar het ziekenhuis gebracht. Ploegleider Grischa Niermann bekende voor de start van de rit dat zijn ploeggenoten in Spanje waren aangedaan, maar dat ze toch gingen koersen.
Tien vluchters
Jumbo-Visma kon gedurende het eerste deel van de etappe over een glooiend parcours het werk overlaten aan Ineos Grenadiers. Door de inzet van de Britse formatie bleef een groep van tien vluchters, onder wie groenetruidrager Kaden Groves, binnen schootsafstand.
De vlucht werd op ongeveer 75 kilometer voor de streep achterhaald, waarna een nieuw groepje van zes man even later ontsnapte. Groves was er opnieuw bij en ook de Nederlander Julius van den Berg (EF-EasyPost) maakte deel uit van de vlucht. Dit keer zorgde Jumbo-Visma ervoor dat de ontsnapping geen ruimte kreeg. Met nog 10 kilometer te gaan, werden de laatste vluchters gegrepen.
Op 5 kilometer van de streep begon de enige klim van de dag. Vingegaard was de eerste die wegsprong, op enige afstand gevolgd door Fisher-Black. Bauke Mollema liet zich nog even zien, maar kwam niet weg. Roglic geraakte wel weg met concurrenten Juan Ayuso en Enric Mas. Zij eindigden op ruim een minuut van Vingegaard.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
16 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
1 dag geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden