Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard pakt tijd maar hoopt nog steeds dat Kuss Vuelta wint

Vingegaard pakt tijd maar hoopt nog steeds dat Kuss Vuelta wint

ALTO D'ANGLIRU (ANP) - Jonas Vingegaard is ploeggenoot en rodetruidrager Sepp Kuss na de bergetappe op de Angliru in de Vuelta tot op 8 seconden genaderd. Toch hoopt de Deense tweevoudig Tourwinnaar dat de Amerikaan de eindzege pakt in de Ronde van Spanje, zo zei hij bij Eurosport.

Vingegaard kwam vlak achter ritwinnaar en ploeggenoot Primoz Roglic als tweede over de finish in de zeventiende etappe. Kuss had 19 seconden achterstand, maar hield in het algemeen klassement nog een minieme voorsprong over op de Deen. Roglic staat derde op 1.08 minuut.

"De ritzege was ons belangrijkste doel vandaag", zei Vingegaard. "We zijn 1, 2 en 3 in het klassement gebleven, dus alles is gegaan zoals we wilden. Om eerlijk te zijn ben ik blij dat Sepp nog altijd in het rood staat en hoop ik dat hij de leiderstrui houdt. Ik zou hem graag de Vuelta zien winnen."

Kuss

Ook Roglic gunt de Amerikaanse ploeggenoot de zege. "Sepp is erbij geweest in al onze overwinningen in de grote ronden. Hij is de eerste waarvan ik hoop dat hij wint", zei de 33-jarige Sloveen die blij was om op zo'n beroemde berg de ritzege te pakken.

Roglic liet het kopwerk op de Angliru eerst aan de renners van Bahrain Victorious onder wie Wout Poels. "Ik liet hen rijden totdat ik merkte dat het tempo inzakte, toen heb ik versneld. Op dat punt was het zo zwaar en steil, daar ben ik gewoon mijn eigen tempo gereden." Kuss kon daar even volgen, maar moest Roglic en Vingegaard later toch laten gaan. "Ik heb tegen hem gezegd, blijf vechten en blijf erin geloven en dan lukt het", zei de Sloveen.

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

24 minuten geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

3 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

4 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

5 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

7 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

8 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

8 uur geleden