Vingegaard pakt tijd maar hoopt nog steeds dat Kuss Vuelta wint
ALTO D'ANGLIRU (ANP) - Jonas Vingegaard is ploeggenoot en rodetruidrager Sepp Kuss na de bergetappe op de Angliru in de Vuelta tot op 8 seconden genaderd. Toch hoopt de Deense tweevoudig Tourwinnaar dat de Amerikaan de eindzege pakt in de Ronde van Spanje, zo zei hij bij Eurosport.
Vingegaard kwam vlak achter ritwinnaar en ploeggenoot Primoz Roglic als tweede over de finish in de zeventiende etappe. Kuss had 19 seconden achterstand, maar hield in het algemeen klassement nog een minieme voorsprong over op de Deen. Roglic staat derde op 1.08 minuut.
"De ritzege was ons belangrijkste doel vandaag", zei Vingegaard. "We zijn 1, 2 en 3 in het klassement gebleven, dus alles is gegaan zoals we wilden. Om eerlijk te zijn ben ik blij dat Sepp nog altijd in het rood staat en hoop ik dat hij de leiderstrui houdt. Ik zou hem graag de Vuelta zien winnen."
Kuss
Ook Roglic gunt de Amerikaanse ploeggenoot de zege. "Sepp is erbij geweest in al onze overwinningen in de grote ronden. Hij is de eerste waarvan ik hoop dat hij wint", zei de 33-jarige Sloveen die blij was om op zo'n beroemde berg de ritzege te pakken.
Roglic liet het kopwerk op de Angliru eerst aan de renners van Bahrain Victorious onder wie Wout Poels. "Ik liet hen rijden totdat ik merkte dat het tempo inzakte, toen heb ik versneld. Op dat punt was het zo zwaar en steil, daar ben ik gewoon mijn eigen tempo gereden." Kuss kon daar even volgen, maar moest Roglic en Vingegaard later toch laten gaan. "Ik heb tegen hem gezegd, blijf vechten en blijf erin geloven en dan lukt het", zei de Sloveen.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
2 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
8 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geleden