Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard pakt tijd maar hoopt nog steeds dat Kuss Vuelta wint

Vingegaard pakt tijd maar hoopt nog steeds dat Kuss Vuelta wint

ALTO D'ANGLIRU (ANP) - Jonas Vingegaard is ploeggenoot en rodetruidrager Sepp Kuss na de bergetappe op de Angliru in de Vuelta tot op 8 seconden genaderd. Toch hoopt de Deense tweevoudig Tourwinnaar dat de Amerikaan de eindzege pakt in de Ronde van Spanje, zo zei hij bij Eurosport.

Vingegaard kwam vlak achter ritwinnaar en ploeggenoot Primoz Roglic als tweede over de finish in de zeventiende etappe. Kuss had 19 seconden achterstand, maar hield in het algemeen klassement nog een minieme voorsprong over op de Deen. Roglic staat derde op 1.08 minuut.

"De ritzege was ons belangrijkste doel vandaag", zei Vingegaard. "We zijn 1, 2 en 3 in het klassement gebleven, dus alles is gegaan zoals we wilden. Om eerlijk te zijn ben ik blij dat Sepp nog altijd in het rood staat en hoop ik dat hij de leiderstrui houdt. Ik zou hem graag de Vuelta zien winnen."

Kuss

Ook Roglic gunt de Amerikaanse ploeggenoot de zege. "Sepp is erbij geweest in al onze overwinningen in de grote ronden. Hij is de eerste waarvan ik hoop dat hij wint", zei de 33-jarige Sloveen die blij was om op zo'n beroemde berg de ritzege te pakken.

Roglic liet het kopwerk op de Angliru eerst aan de renners van Bahrain Victorious onder wie Wout Poels. "Ik liet hen rijden totdat ik merkte dat het tempo inzakte, toen heb ik versneld. Op dat punt was het zo zwaar en steil, daar ben ik gewoon mijn eigen tempo gereden." Kuss kon daar even volgen, maar moest Roglic en Vingegaard later toch laten gaan. "Ik heb tegen hem gezegd, blijf vechten en blijf erin geloven en dan lukt het", zei de Sloveen.

Meer uit Sport

Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

1 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

5 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

13 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

17 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

18 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

20 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

20 uur geleden