Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vincent van der Veen van IVN Natuurouders: ‘De Thoolse natuur is prachtig!’

Vincent van der Veen van IVN Natuurouders: ‘De Thoolse natuur is prachtig!’

Vincent van der Veen van IVN Natuurouders/Zeeuwse Natuur ziet graag dat mensen en vooral kinderen meer de natuur ingaan. Met het project Natuurouders helpt het IVM Thoolse scholen met buiteneducatie. Van der Veen heeft volop tips om in de herfst(vakantie) buiten te genieten, leren en spelen. 

Van der Veen is trots op de Natuurouders. “Zij maken het mogelijk dat Thoolse kinderen buiten het klaslokaal van alles leren over de natuur. Je kunt natuurlijk een koolmees herkennen aan de hand van een plaatje in het boek, maar kinderen vinden het veel leuker én onthouden het beter als ze zo’n diertje in het echt zien. Bovendien is het gezond om buiten te zijn en lekker te bewegen.” In de herfstvakantie kan iedere (groot)ouder aan de slag als ‘natuurouder’ tijdens een fijne wandeling. “Op natuurinzeeland.nl staan leuke uitjes en gebieden die je al dan niet met een gids kunt ontdekken. Maar ook kun je in je eigen tuin of straat heel leuk in de natuur bezig zijn. Denk bijvoorbeeld aan het samen met je kind planten van biologische bloembollen. Daar is het nu de tijd voor. Liefst natuurlijk via het principe tegel eruit, plantje erin. Dan hebben de bijen en vlinders komend voorjaar weer wat te smikkelen.” Van der Veen wijst ook op de zoekkaarten die online te vinden zijn, onder andere op de website van IVN. “Daar staan bijvoorbeeld allerlei vogels of insecten op. Degene die je ziet, kun je afstrepen. In de herfstvakantie is de paddenstoelen-versie natuurlijk extra leuk”, zegt hij. “Het is zo simpel en leuk om de natuur te leren kennen.” 

Meer uit Tholen

Bravis gaat met algoritmen de drukte op de spoedeisende hulp voorspellen

WEST-BRABANT/THOLEN - Op de spoedeisende hulp (SEH) is het vaak hollen of stilstaan. Voor het ziekenhuis en zijn medewerkers is het handig om vooraf goed in te kunnen schatten wanneer de piekmomenten zijn en wanneer het rustiger wordt. Het Expertisecentrum Zorgalgoritmen heeft hiervoor een druktevoorspeller ontwikkeld. Dit hulpmiddel wordt vanaf deze week als eerste ingezet op de SEH's van het Bravis ziekenhuis in Bergen op Zoom en Roosendaal.

15 uur geleden
Provincie Zeeland vraagt Tweede Kamer om af te zien van btw-verhoging op logies

ZEELAND - De verhoging van de btw op logies van 9 naar 21 procent kan volgend jaar leiden tot een drastische daling van het toeristisch bezoek aan Zeeland. "We maken ons grote zorgen", zegt gedeputeerde Dick van der Velde.

20 uur geleden
Inwoners geven leefbaarheid in hun eigen kern gemiddeld een ruime voldoende

THOLEN - De gemiddelde Tholenaar had in 2024 een positief beeld van de leefbaarheid in de gemeente. Inwoners geven hun eigen kern gemiddeld een 7,4, zo blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen en woningcorporatie Stadlander.

1 dag geleden
Tachtig nesten van Aziatische hoornaars verwijderd door gemeente

THOLEN - Het actieve seizoen van de Aziatische hoornaar loopt ten einde en dat betekent ook dat de gemeente vanaf 15 november geen nesten meer verwijderd. De insecten bereiden zich voor op de winter, waarin de werksters en het volk afsterven. Wel blijft het volgens de gemeente belangrijk om nesten te melden via de BuitenBeter-app. Zo kunnen ze een inschatting maken van het aantal te verwachten nesten in 2026.

1 dag geleden
Voorstraat tien weken dicht voor impuls als dorpshart en toeristische hotspot

SINT-ANNALAND - De Voorstraat in Sint-Annaland gaat vanaf maandag tien weken dicht voor werkzaamheden aan de stoepen. Hierdoor is de straat helemaal afgesloten voor verkeer. De woningen, ondernemingen en winkels blijven bereikbaar voor fietsers en voetgangers. Het overige verkeer wordt omgeleid via de Weststraat.

1 dag geleden
Intocht 2025: Sinterklaas komt zaterdag ook aan in Stalland en Scherpenisse

SCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - Naast Tholen brengt Sinterklaas zaterdag ook een bezoek aan andere plaatsen. Zo arriveert hij net als voorgaande jaren met de pakjesboot in de haven van Sint-Annaland. Na zijn aankomst maakt hij nog een rondgang door het dorp, waarna het feest bij De Wellevaete verdergaat. Ook in Scherpenisse is er reden voor feest, want daar komt de Sint aan op de Hoge Markt.

2 dagen geleden
Jaap Hage en Corniel van Leeuwen voeren kieslijst ChristenUnie Tholen opnieuw aan

THOLEN - Leden van de Thoolse ChristenUnie hebben unaniem ingestemd met de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. Fractievoorzitter Jaap Hage en wethouder Corniel van Leeuwen voeren het team opnieuw aan. Tegelijkertijd is er ook een nieuw bestuur gekozen.

2 dagen geleden