
Vincent van der Veen van IVN Natuurouders: ‘De Thoolse natuur is prachtig!’
Vincent van der Veen van IVN Natuurouders/Zeeuwse Natuur ziet graag dat mensen en vooral kinderen meer de natuur ingaan. Met het project Natuurouders helpt het IVM Thoolse scholen met buiteneducatie. Van der Veen heeft volop tips om in de herfst(vakantie) buiten te genieten, leren en spelen.
Van der Veen is trots op de Natuurouders. “Zij maken het mogelijk dat Thoolse kinderen buiten het klaslokaal van alles leren over de natuur. Je kunt natuurlijk een koolmees herkennen aan de hand van een plaatje in het boek, maar kinderen vinden het veel leuker én onthouden het beter als ze zo’n diertje in het echt zien. Bovendien is het gezond om buiten te zijn en lekker te bewegen.” In de herfstvakantie kan iedere (groot)ouder aan de slag als ‘natuurouder’ tijdens een fijne wandeling. “Op natuurinzeeland.nl staan leuke uitjes en gebieden die je al dan niet met een gids kunt ontdekken. Maar ook kun je in je eigen tuin of straat heel leuk in de natuur bezig zijn. Denk bijvoorbeeld aan het samen met je kind planten van biologische bloembollen. Daar is het nu de tijd voor. Liefst natuurlijk via het principe tegel eruit, plantje erin. Dan hebben de bijen en vlinders komend voorjaar weer wat te smikkelen.” Van der Veen wijst ook op de zoekkaarten die online te vinden zijn, onder andere op de website van IVN. “Daar staan bijvoorbeeld allerlei vogels of insecten op. Degene die je ziet, kun je afstrepen. In de herfstvakantie is de paddenstoelen-versie natuurlijk extra leuk”, zegt hij. “Het is zo simpel en leuk om de natuur te leren kennen.”
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Sint Philipsland wordt morgenavond weer feestelijk verlicht tijdens de lichtjestocht van muziekvereniging Concordia. Dit jaar ligt de focus niet op lampionnen, maar op lightsticks naar aanleiding van het succes van vorig jaar. Lampionnen zijn wel nog steeds welkom.
13 uur geledenZEELAND - Donderdag koerst er een krachtige depressie vanuit Noordwest-Frankrijk via België naar Nederland. Deze depressie brengt ronduit onstuimig weer met zich mee, mogelijk komt het tot een storm. Daarvoor waarschuwt meteoroloog Floris Lafeber van Weeronline.
16 uur geledenSINT-ANNALAND - Een politiebureau met een helikopter op het dak. "Het idee om dit bouwwerk te bouwen kwam spontaan bij me op toen ik begon te graaien in de grote bak met onderdelen. Toen ik hier binnenkwam, had ik nog geen idee wat ik ging bouwen", vertelt Bjorn uit Poortvliet. Hij doet donderdagmiddag mee aan de LEGO Masters-activiteit in de Stallandse bibliotheek. "Het bouwen met Lego is natuurlijk leuk, maar je maakt hier ook snel nieuwe vrienden. Ik heb al gelijk nieuwe vrienden gemaakt."
17 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Rijkswaterstaat is begonnen met de grote renovatie van de Krammersluizen. Woensdag werd een van de enorme sluisdeuren voorzichtig van de wal op een ponton getild. De deur gaat naar een werkplaats in Vlissingen voor herstel en komt in juli 2026 weer terug.
21 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - De man die zondagmorgen in zijn woning aan de President Kennedystraat in Sint-Maartensdijk overleed, is niet door een misdrijf om het leven gekomen. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het politieonderzoek wordt daarom afgesloten.
1 dag geledenTHOLEN - In de Koningin Wilhelminastraat in Tholen is vanochtend een gasleiding geraakt. Dit gebeurde tijdens werkzaamheden aan een glasvezelkabel. De brandweer heeft een controle uitgevoerd, maar er was geen gevaar voor omwonenden.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Herfstvakantie: even een weekje geen school of andere verplichtingen. Maar wat doe je dan met al die tijd? Een vraag waar Vera Havermans en Arjen de Heer wel een antwoord op weten. Traditiegetrouw organiseren Vera en Arjen met het team van Jij op Tholen in de schoolvakanties een gevarieerd aanbod aan activiteiten voor de Thoolse jeugd van 7 t/m 18 jaar. "Niet iedereen kan een dagje weg met het gezin of op vakantie", zo vertelt Vera.
1 dag geleden