Vincent van der Veen van IVN Natuurouders: ‘De Thoolse natuur is prachtig!’
Vincent van der Veen van IVN Natuurouders/Zeeuwse Natuur ziet graag dat mensen en vooral kinderen meer de natuur ingaan. Met het project Natuurouders helpt het IVM Thoolse scholen met buiteneducatie. Van der Veen heeft volop tips om in de herfst(vakantie) buiten te genieten, leren en spelen.
Van der Veen is trots op de Natuurouders. “Zij maken het mogelijk dat Thoolse kinderen buiten het klaslokaal van alles leren over de natuur. Je kunt natuurlijk een koolmees herkennen aan de hand van een plaatje in het boek, maar kinderen vinden het veel leuker én onthouden het beter als ze zo’n diertje in het echt zien. Bovendien is het gezond om buiten te zijn en lekker te bewegen.” In de herfstvakantie kan iedere (groot)ouder aan de slag als ‘natuurouder’ tijdens een fijne wandeling. “Op natuurinzeeland.nl staan leuke uitjes en gebieden die je al dan niet met een gids kunt ontdekken. Maar ook kun je in je eigen tuin of straat heel leuk in de natuur bezig zijn. Denk bijvoorbeeld aan het samen met je kind planten van biologische bloembollen. Daar is het nu de tijd voor. Liefst natuurlijk via het principe tegel eruit, plantje erin. Dan hebben de bijen en vlinders komend voorjaar weer wat te smikkelen.” Van der Veen wijst ook op de zoekkaarten die online te vinden zijn, onder andere op de website van IVN. “Daar staan bijvoorbeeld allerlei vogels of insecten op. Degene die je ziet, kun je afstrepen. In de herfstvakantie is de paddenstoelen-versie natuurlijk extra leuk”, zegt hij. “Het is zo simpel en leuk om de natuur te leren kennen.”
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Een bestuurder van een bestelbusje is op Kerstavond zwaargewond geraakt bij een crash op de Vierde Dijk bij Sint Maartensdijk. Het slachtoffer is met spoed naar het Erasmus MC gebracht.
14 uur geledenTHOLEN - Voor een groot aantal kernen en buitengebieden in de gemeente Tholen wijzigt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) vanaf 1 januari 2026 de inzameldag voor het ophalen van afval en grondstoffen. Het gaat om restafval, papier en karton, groente, fruit en tuinafval (GFT) en plastic, metalen en drankenkartons (PMD). Bekijk de nieuwe planning van de inzamelroutes in de ZRD app of op zrd.nl/wanneer.
15 uur geledenSINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.
22 uur geledenZEELAND - Vanaf 20 december 2025 kan iedereen in Nederland stemmen op het beste Kern met Pit buurtinitiatief van de provincie. Tot 15 januari 2026 is de stembus geopend op kernmetpit.nl
1 dag geledenZEELAND - Zeeland krijgt te maken met krapte op de arbeidsmarkt, nu en in de toekomst. Hoewel het aantal werklozen iets stijgt, is dat niet genoeg om de vele vacatures op te vullen. Vooral door de vergrijzing blijven er veel banen openstaan. Volgens het UWV-onderzoek Werkzoekenden 2025 willen werkzoekenden steeds makkelijker en directer contact met werkgevers.
1 dag geledenZEELAND - De politie in Noord-Brabant, Zeeland en Limburg hield afgelopen jaar 21 extra actiedagen om te controleren op smartphonegebruik in het verkeer. In totaal werden er in Zuid-Nederland dit jaar maar liefst 40.000 boetes opgelegd voor telefoongebruik tijdens het rijden. "Deze cijfers laten opnieuw zien dat afleiding in het verkeer een groot probleem is voor de verkeersveiligheid", aldus de politie.
2 dagen geledenOUD VOSSEMEER - Op woensdag 24 december vindt in de Willibrorduskerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer de jaarlijkse Kerstnacht Sing-In plaats. De bijeenkomst begint om 20.00 uur.
2 dagen geleden