Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vincent van der Veen van IVN Natuurouders: ‘De Thoolse natuur is prachtig!’

Vincent van der Veen van IVN Natuurouders: ‘De Thoolse natuur is prachtig!’

Vincent van der Veen van IVN Natuurouders/Zeeuwse Natuur ziet graag dat mensen en vooral kinderen meer de natuur ingaan. Met het project Natuurouders helpt het IVM Thoolse scholen met buiteneducatie. Van der Veen heeft volop tips om in de herfst(vakantie) buiten te genieten, leren en spelen. 

Van der Veen is trots op de Natuurouders. “Zij maken het mogelijk dat Thoolse kinderen buiten het klaslokaal van alles leren over de natuur. Je kunt natuurlijk een koolmees herkennen aan de hand van een plaatje in het boek, maar kinderen vinden het veel leuker én onthouden het beter als ze zo’n diertje in het echt zien. Bovendien is het gezond om buiten te zijn en lekker te bewegen.” In de herfstvakantie kan iedere (groot)ouder aan de slag als ‘natuurouder’ tijdens een fijne wandeling. “Op natuurinzeeland.nl staan leuke uitjes en gebieden die je al dan niet met een gids kunt ontdekken. Maar ook kun je in je eigen tuin of straat heel leuk in de natuur bezig zijn. Denk bijvoorbeeld aan het samen met je kind planten van biologische bloembollen. Daar is het nu de tijd voor. Liefst natuurlijk via het principe tegel eruit, plantje erin. Dan hebben de bijen en vlinders komend voorjaar weer wat te smikkelen.” Van der Veen wijst ook op de zoekkaarten die online te vinden zijn, onder andere op de website van IVN. “Daar staan bijvoorbeeld allerlei vogels of insecten op. Degene die je ziet, kun je afstrepen. In de herfstvakantie is de paddenstoelen-versie natuurlijk extra leuk”, zegt hij. “Het is zo simpel en leuk om de natuur te leren kennen.” 

Meer uit Tholen

Corso Zundert komt er weer aan, en jij kunt erbij zijn

[Advertorial] ZUNDERT - Er zijn een paar zekerheden in het leven. Je moet belasting betalen, het Nederlands elftal vliegt na penalty's uit een eindtoernooi en Corso Zundert is op de eerste zondag van september. Het grootste corso ter wereld belooft ook dit jaar een spectaculair feest voor alle zintuigen te worden. En jij kunt erbij zijn, als je tenminste een beetje snel bent.

14 uur geleden
Tennisclub Sint-Annaland bestaat 50 jaar: ‘Hier ben je geen nummer’ [FOTOALBUM]

SINT-ANNALAND - Al vijftig jaar vliegen de tennisballen in het rond bij T.C. Sint Annaland aan de Stoofweg. "Hier zijn we begonnen. We zijn nog nooit verkast", vertellen André Santra en Martijn van der Graaf terwijl ze door de map bladeren met daarin de officiële oprichtingsakte en vele andere papieren die herinneren aan het roemrijke verleden van de club. "We zijn misschien niet de grootste tennisvereniging, maar wel eentje waar persoonlijke aandacht vooropstaat. Hier ben je geen nummer, maar kent iedereen je bij je voornaam."

18 uur geleden
Bezoekers genieten van eerste PJZ Boerenfamiliedag in Poortvliet [FOTOALBUM]

POORTVLIET - PJZ Tholen Sint Philipsland organiseerde zaterdag de allereerste Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. De bezoekers konden kennismaken met landbouwtechniek en verschillende ambachten. Ook voor kinderen was er volop te doen. Een van de publiekstrekkers was het ringsteken, terwijl in de tent onder meer een linedanceworkshop werd gehouden. De dag werd afgesloten met een boerenveiling.

1 dag geleden
Jeugdland schrapt brandweerdemonstratie omdat er geen water gebruikt mag worden

SINT-MAARTENSDIJK - De brandweerdemonstratie die vrijdagavond tijdens Jeugdland in Sint-Maartensdijk zou plaatsvinden, gaat niet door. De brandweer heeft vanwege de drukte en het aanhoudende droge weer geen toestemming om water te gebruiken voor oefeningen en demonstraties.

1 dag geleden
Van hitte naar regen en 20 graden: moeten we afscheid nemen van de zomer? [WEERBERICHT]

WEST-BRABANT/THOLEN - Na weken van zon, droogte en tropische temperaturen ziet de wereld er deze maandag ineens heel anders uit. De regen is terug en het is flink koeler. Is de zomer daarmee nu al voorbij? Nog niet, zegt meteoroloog Floris Lafeber van Weeronline. Maar voorlopig zijn we de hitte wel even kwijt.

2 dagen geleden
Fracties willen meer duidelijkheid over dorpshuisfunctie in Poortvliet

POORTVLIET - De toekomst van de dorpshuisfunctie in Poortvliet zorgt opnieuw voor politieke vragen. Zowel het CDA als FvD heeft het college om opheldering gevraagd over de nieuwe multifunctionele accommodatie (mfa), de gymzaal en de manier waarop inwoners bij de plannen worden betrokken.

2 dagen geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Koeien zoeken schaduw bij Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.

3 dagen geleden