Vincent Bosch nieuwe fractievoorzitter van PVV Zeeland
POORTVLIET - Vincent Bosch is met ingang van donderdag de nieuwe fractievoorzitter van de PVV in Provinciale Staten. De jonge politicus uit Poortvliet is de opvolger van Goesenaar Peter van Dijk in wie de fracties in de gemeenteraad van Terneuzen en Tholen én de Provinciale Statenfractie het vertrouwen hebben opgezegd.
Zij hebben dat gedaan in een 'manifest van wantrouwen', zo zeggen de PVV'ers op hun website. Van Dijk is zowel uit de fractie als de Zeeuwse PVV gezet. De overige fractieleden verzoeken hem met klem zijn zetel in Provinciale Staten terug te geven aan de partij.
Van Dijk was nog lijsttrekker bij de verkiezingen in maart en zat de afgelopen jaren bovendien in de Eerste Kamer voor de partij van Geert Wilders. Bij de verkiezingen verloor de PVV twee van haar vier zetels.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug (A29) richting Bergen op Zoom is zondag afgesloten voor een spoedreparatie. Rijkswaterstaat repareert dan schade aan het asfalt, waardoor automobilisten en vrachtverkeer moeten omrijden.
28 minuten geledenTHOLEN - De provincie Zeeland past het snijseizoen voor zeegroenten aan. Vanaf volgend jaar mogen zeekraal en lamsoor pas worden gesneden ná het broedseizoen van vogels, van 15 juli tot en met 31 augustus. Voorheen kon dit al vanaf 15 april, wat betekent dat het snijseizoen met drie maanden wordt ingekort.
1 dag geledenTHOLEN - Komende zaterdag verandert het oude stadhuis van Tholen voor één avond in een Italiaans theater. Het gitaarduo Izhar Elias en Fernando Riscado Cordas brengt dan een programma met beroemde Italiaanse melodieën, van opera tot filmscores.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - In Sint-Maartensdijk doet de politie vandaag een zoeking in de straat van een woning waar 2,5 week geleden een man overleed. De aanleiding voor de zoeking is nog onduidelijk.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Thoolse huishoudens lopen geen gezondheidsrisico's door de PFAS-vervuiling van het Bergse chemiebedrijf Sabic in de Westerschelde. Dat laat het college van burgemeester en wethouders weten op schriftelijke vragen van de fractie GroenLinks-PvdA. Sabic heeft jarenlang, zonder dit te melden, PFAS-houdend afvalwater geloosd in het milieu.
2 dagen geledenTHOLEN - Bij het uitgebrande autobedrijf aan de Schelde-Rijnweg in Tholen is woensdagavond een gaslekkage ontdekt. De brandweer heeft het lek afgesloten en de situatie vervolgens overgedragen aan de netbeheerder.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - De winter komt steeds dichterbij, maar bij Café De Hoop kun je zaterdag nog even opwarmen. Daar wordt om 20.30 uur de aftrap gegeven voor het nieuwe carnavalsseizoen met de Elluf-Elluf viering op Grôôt Pesôôt. Het belooft een feest te worden vol muziek en bekendmakingen.
2 dagen geleden