Vijfde nederlaag in Europa League kost Gent-trainer zijn baan
GENT (ANP) - Nog geen uur nadat AA Gent in de Europa League voor de vijfde keer onderuit ging heeft de Belgische club trainer Wim De Decker ontslagen. Gent verloor donderdag op eigen veld met 2-1 van het Tsjechische Slovan Liberec en bleef daarmee puntloos in groep L. Daarin waren het Duitse Hoffenheim en het Servische Rode Ster de andere tegenstanders.
Tijdens de persconferentie na het duel verscheen niet De Decker, maar zijn assistent Peter Balette. Niet veel later werd de reden bekend: De Decker was ontslagen. Hij is al de derde trainer die Gent dit seizoen wegstuurt, na de Deen Jess Thorup en Laszlo Bölöni. De Decker nam het half september over van de Roemeen. Bölöni was half augustus na een teleurstellende competitiestart Thorup opgevolgd.
In de competitie staat Gent twaalfde met 16 punten uit veertien duels.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
11 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
14 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
14 uur geleden