Vijf nieuwe aanhoudingen voor geweldsincidenten in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Vijf mannen zijn aangehouden voor geweldsincidenten in Amsterdam voor en na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv afgelopen donderdag, meldt de politie. De verdachten zijn tussen de 18 en 37 jaar oud en komen uit Amsterdam, Heerhugowaard en Utrecht. Ze zijn opgepakt om openlijke geweldpleging tegen personen, twee zouden dit voorafgaand aan de wedstrijd hebben gedaan en de andere drie erna.
De nieuwe verdachten konden worden opgespoord met camerabeelden, vertelt een politiewoordvoerder. Een man is inmiddels weer vrij, maar blijft wel verdachte in het onderzoek. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit en roept verdachten op zich te melden en vraagt mensen beelden van het geweld te delen.
Vier andere verdachten die eerder werden opgepakt voor het geweld rond het voetbalduel blijven veertien dagen langer in voorarrest, bepaalde de rechter-commissaris van de rechtbank Amsterdam maandag. Een van hen werd ook herkend via camerabeelden. Het gaat om een 26-jarige Amsterdammer die vrijdagavond werd aangehouden omdat hij in de nacht van donderdag op vrijdag mogelijk geweld heeft gebruikt op het Spui.
De andere drie werden donderdag voor de wedstrijd aangehouden. Het gaat om twee minderjarigen van 16 en 17 jaar uit Amsterdam die verdacht worden van openlijk geweld tegen de ME door het gooien van vuurwerk, van een poging tot zware mishandeling en openlijk geweld tegen een onbekend gebleven persoon. De derde, een 19-jarige man uit Monnickendam, heeft mogelijk stenen tegen een ME-bus gegooid.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
7 uur geledenKATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
10 uur geleden