Vijf nieuwe aanhoudingen voor geweldsincidenten in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Vijf mannen zijn aangehouden voor geweldsincidenten in Amsterdam voor en na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv afgelopen donderdag, meldt de politie. De verdachten zijn tussen de 18 en 37 jaar oud en komen uit Amsterdam, Heerhugowaard en Utrecht. Ze zijn opgepakt om openlijke geweldpleging tegen personen, twee zouden dit voorafgaand aan de wedstrijd hebben gedaan en de andere drie erna.
De nieuwe verdachten konden worden opgespoord met camerabeelden, vertelt een politiewoordvoerder. Een man is inmiddels weer vrij, maar blijft wel verdachte in het onderzoek. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit en roept verdachten op zich te melden en vraagt mensen beelden van het geweld te delen.
Vier andere verdachten die eerder werden opgepakt voor het geweld rond het voetbalduel blijven veertien dagen langer in voorarrest, bepaalde de rechter-commissaris van de rechtbank Amsterdam maandag. Een van hen werd ook herkend via camerabeelden. Het gaat om een 26-jarige Amsterdammer die vrijdagavond werd aangehouden omdat hij in de nacht van donderdag op vrijdag mogelijk geweld heeft gebruikt op het Spui.
De andere drie werden donderdag voor de wedstrijd aangehouden. Het gaat om twee minderjarigen van 16 en 17 jaar uit Amsterdam die verdacht worden van openlijk geweld tegen de ME door het gooien van vuurwerk, van een poging tot zware mishandeling en openlijk geweld tegen een onbekend gebleven persoon. De derde, een 19-jarige man uit Monnickendam, heeft mogelijk stenen tegen een ME-bus gegooid.
Meer uit Binnenland
ERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
13 uur geleden