Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf nieuwe aanhoudingen voor geweldsincidenten in Amsterdam

Vijf nieuwe aanhoudingen voor geweldsincidenten in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Vijf mannen zijn aangehouden voor geweldsincidenten in Amsterdam voor en na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv afgelopen donderdag, meldt de politie. De verdachten zijn tussen de 18 en 37 jaar oud en komen uit Amsterdam, Heerhugowaard en Utrecht. Ze zijn opgepakt om openlijke geweldpleging tegen personen, twee zouden dit voorafgaand aan de wedstrijd hebben gedaan en de andere drie erna.

De nieuwe verdachten konden worden opgespoord met camerabeelden, vertelt een politiewoordvoerder. Een man is inmiddels weer vrij, maar blijft wel verdachte in het onderzoek. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit en roept verdachten op zich te melden en vraagt mensen beelden van het geweld te delen.

Vier andere verdachten die eerder werden opgepakt voor het geweld rond het voetbalduel blijven veertien dagen langer in voorarrest, bepaalde de rechter-commissaris van de rechtbank Amsterdam maandag. Een van hen werd ook herkend via camerabeelden. Het gaat om een 26-jarige Amsterdammer die vrijdagavond werd aangehouden omdat hij in de nacht van donderdag op vrijdag mogelijk geweld heeft gebruikt op het Spui.

De andere drie werden donderdag voor de wedstrijd aangehouden. Het gaat om twee minderjarigen van 16 en 17 jaar uit Amsterdam die verdacht worden van openlijk geweld tegen de ME door het gooien van vuurwerk, van een poging tot zware mishandeling en openlijk geweld tegen een onbekend gebleven persoon. De derde, een 19-jarige man uit Monnickendam, heeft mogelijk stenen tegen een ME-bus gegooid.

Meer uit Binnenland

College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiƫle zorgen.

4 uur geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

4 uur geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

8 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

19 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

19 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

21 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

1 dag geleden