Vijf nieuwe aanhoudingen voor geweldsincidenten in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Vijf mannen zijn aangehouden voor geweldsincidenten in Amsterdam voor en na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv afgelopen donderdag, meldt de politie. De verdachten zijn tussen de 18 en 37 jaar oud en komen uit Amsterdam, Heerhugowaard en Utrecht. Ze zijn opgepakt om openlijke geweldpleging tegen personen, twee zouden dit voorafgaand aan de wedstrijd hebben gedaan en de andere drie erna.
De nieuwe verdachten konden worden opgespoord met camerabeelden, vertelt een politiewoordvoerder. Een man is inmiddels weer vrij, maar blijft wel verdachte in het onderzoek. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit en roept verdachten op zich te melden en vraagt mensen beelden van het geweld te delen.
Vier andere verdachten die eerder werden opgepakt voor het geweld rond het voetbalduel blijven veertien dagen langer in voorarrest, bepaalde de rechter-commissaris van de rechtbank Amsterdam maandag. Een van hen werd ook herkend via camerabeelden. Het gaat om een 26-jarige Amsterdammer die vrijdagavond werd aangehouden omdat hij in de nacht van donderdag op vrijdag mogelijk geweld heeft gebruikt op het Spui.
De andere drie werden donderdag voor de wedstrijd aangehouden. Het gaat om twee minderjarigen van 16 en 17 jaar uit Amsterdam die verdacht worden van openlijk geweld tegen de ME door het gooien van vuurwerk, van een poging tot zware mishandeling en openlijk geweld tegen een onbekend gebleven persoon. De derde, een 19-jarige man uit Monnickendam, heeft mogelijk stenen tegen een ME-bus gegooid.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiƫle Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.
52 minuten geledenSLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Februari was een zachte maand, maar ook somber. De gemiddelde temperatuur lag hoog, met 5,8 graden tegen 4,4 graden normaal. Het aantal zonuren viel tegen, meldt Weeronline. De zon scheen gemiddeld 76 uur over het land, normaal is dat in februari 95 uur. De hoeveelheid regen verschilde niet veel van normaal: dit jaar viel 58 millimeter neerslag tegen een klimaatgemiddelde van 65 millimeter.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertegenwoordigers van Nederlandse schrijvers, vertalers en journalisten sommeren techconcern Meta per direct te stoppen met het gebruik van auteursrechtelijk beschermd werk voor de training van AI-modellen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen in het Lindenberg Cultuurhuis. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse Radboud Universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.
12 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.
14 uur geleden