Vijf Nederlandse boten als winnaar door op WK roeien
BELGRADO (ANP) - Vijf Nederlandse boten hebben zich bij de WK roeien in Belgrado met winst in de heat geplaatst voor de halve finales. De vier zonder en de dubbelvier bij de mannen en vrouwen waren de beste in hun eerste race. Ook Ymkje Clevering en Veronique Meester wonnen hun heat in de twee zonder.
De roeiers in de vier zonder, Nicolas Van Sprang, Ruben Knab, Ralf Rienks en Rik Rienks, waren sneller dan Nieuw-Zeeland en Polen. Ook de dubbelvier met Lennart van Nierop, Finn Florijn, Tone Wieten, Koen Metsemakers won zijn heat overtuigend voor Oekraïne en Estland.
In de vier zonder bleven de roeisters Marloes Oldenburg, Hermijntje Drenth, Tinka Offereins en Benthe Boonstra de Verenigde Staten en Denemarken voor. De dubbelvier met Roos de Jong, Tessa Dullemans, Laila Youssifou en Bente Paulis versloeg Duitsland en Canada.
De dubbeltwee met roeiers Abe Wiesma en Nelson Ritsema plaatste zich voor de kwartfinales. Het duo eindigde als vierde in de herkansingen en dat was voldoende voor het bereiken van de volgende ronde.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
7 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden