Vijf Nederlandse boten als winnaar door op WK roeien
BELGRADO (ANP) - Vijf Nederlandse boten hebben zich bij de WK roeien in Belgrado met winst in de heat geplaatst voor de halve finales. De vier zonder en de dubbelvier bij de mannen en vrouwen waren de beste in hun eerste race. Ook Ymkje Clevering en Veronique Meester wonnen hun heat in de twee zonder.
De roeiers in de vier zonder, Nicolas Van Sprang, Ruben Knab, Ralf Rienks en Rik Rienks, waren sneller dan Nieuw-Zeeland en Polen. Ook de dubbelvier met Lennart van Nierop, Finn Florijn, Tone Wieten, Koen Metsemakers won zijn heat overtuigend voor Oekraïne en Estland.
In de vier zonder bleven de roeisters Marloes Oldenburg, Hermijntje Drenth, Tinka Offereins en Benthe Boonstra de Verenigde Staten en Denemarken voor. De dubbelvier met Roos de Jong, Tessa Dullemans, Laila Youssifou en Bente Paulis versloeg Duitsland en Canada.
De dubbeltwee met roeiers Abe Wiesma en Nelson Ritsema plaatste zich voor de kwartfinales. Het duo eindigde als vierde in de herkansingen en dat was voldoende voor het bereiken van de volgende ronde.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
4 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
20 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
23 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."
36 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is goed begonnen aan de snowboardcross op de Olympische Spelen. De 30-jarige Westlander zette donderdag in de eerste run van de kwalificatie de achtste tijd neer. De Blois klokte 1.08,68. De Fransman Aidan Chollet was met 1.06,37 het snelst.
2 uur geleden