Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf mensen aangeklaagd in onderzoek dood Matthew Perry

Vijf mensen aangeklaagd in onderzoek dood Matthew Perry

LOS ANGELES (ANP) - Vijf mensen zijn aangeklaagd in het onderzoek naar de dood van Friends-ster Matthew Perry. Dat heeft aanklager Martin Estrada bekendgemaakt. De vijf verdachten, onder wie twee artsen, worden onder meer beschuldigd van "het samenzweren om ketamine te verspreiden" en "distributie van ketamine, met de dood tot gevolg". Perry overleed in oktober op 54-jarige leeftijd aan de gevolgen van een overdosis ketamine.

Een van de doktoren is donderdagochtend lokale tijd gearresteerd in Californië, meldt Estrada. Volgens de aanklacht zou Perry, die meerdere malen ketamine kreeg voorgeschreven als behandeling voor depressies, de ketamine eerst van de twee artsen hebben gekregen. Toen dat te duur werd, zou hij de drugs daarna van een vrouw hebben gekregen die volgens Estrada bekendstaat als "de ketaminekoningin" van Los Angeles.

"Ze wisten dat wat ze deden, fout was", zegt Estrada over het handelen van de verdachten. "Deze verdachten gaven meer om het profiteren van Matthew Perry dan om zijn welzijn." Anne Milgram, het hoofd van de drugsbestrijdingsautoriteit DEA, zegt over de verdachten: "Alle beklaagden hebben een sleutelrol gespeeld door op valse wijze de ketamine voor te schrijven, te verkopen of te injecteren met de tragische dood van Matthew Perry tot gevolg." Alle verdachten riskeren een jarenlange gevangenisstraf, variërend van tien jaar tot levenslang.

Maandenlang onderzoek

Perry werd in oktober vorig jaar dood aangetroffen in zijn hottub. Het overlijden werd als ongeluk beschouwd, maar de politie deed maandenlang onderzoek naar de oorzaak van zijn sterven.

Radiojournalist Keith Morrison, de stiefvader van Perry, deelde een statement namens de familie. "We waren en zijn nog steeds diepbedroefd door de dood van Matthew, maar het helpt ons dat de politie zijn zaak zeer serieus neemt", aldus de familie. "We kijken ernaar uit dat het recht zijn beloop zal krijgen."

Meer uit Buitenland

Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

4 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

4 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

5 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

5 uur geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

6 uur geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

7 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

8 uur geleden