Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf mensen aangeklaagd in onderzoek dood Matthew Perry

Vijf mensen aangeklaagd in onderzoek dood Matthew Perry

LOS ANGELES (ANP) - Vijf mensen zijn aangeklaagd in het onderzoek naar de dood van Friends-ster Matthew Perry. Dat heeft aanklager Martin Estrada bekendgemaakt. De vijf verdachten, onder wie twee artsen, worden onder meer beschuldigd van "het samenzweren om ketamine te verspreiden" en "distributie van ketamine, met de dood tot gevolg". Perry overleed in oktober op 54-jarige leeftijd aan de gevolgen van een overdosis ketamine.

Een van de doktoren is donderdagochtend lokale tijd gearresteerd in Californië, meldt Estrada. Volgens de aanklacht zou Perry, die meerdere malen ketamine kreeg voorgeschreven als behandeling voor depressies, de ketamine eerst van de twee artsen hebben gekregen. Toen dat te duur werd, zou hij de drugs daarna van een vrouw hebben gekregen die volgens Estrada bekendstaat als "de ketaminekoningin" van Los Angeles.

"Ze wisten dat wat ze deden, fout was", zegt Estrada over het handelen van de verdachten. "Deze verdachten gaven meer om het profiteren van Matthew Perry dan om zijn welzijn." Anne Milgram, het hoofd van de drugsbestrijdingsautoriteit DEA, zegt over de verdachten: "Alle beklaagden hebben een sleutelrol gespeeld door op valse wijze de ketamine voor te schrijven, te verkopen of te injecteren met de tragische dood van Matthew Perry tot gevolg." Alle verdachten riskeren een jarenlange gevangenisstraf, variërend van tien jaar tot levenslang.

Maandenlang onderzoek

Perry werd in oktober vorig jaar dood aangetroffen in zijn hottub. Het overlijden werd als ongeluk beschouwd, maar de politie deed maandenlang onderzoek naar de oorzaak van zijn sterven.

Radiojournalist Keith Morrison, de stiefvader van Perry, deelde een statement namens de familie. "We waren en zijn nog steeds diepbedroefd door de dood van Matthew, maar het helpt ons dat de politie zijn zaak zeer serieus neemt", aldus de familie. "We kijken ernaar uit dat het recht zijn beloop zal krijgen."

Meer uit Buitenland

Musk zegt uitnodigingen bezoek eiland Epstein te hebben afgewezen

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.

28 minuten geleden
Kinderen overlijden in Gaza aan onderkoeling, waarschuwt WHO-chef

GAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."

44 minuten geleden
EU-commissaris: Syrië nog niet veilig voor gedwongen terugkeer

BRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

1 uur geleden
Ook nooit gebruikte aanklacht tegen Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.

1 uur geleden
Overheid VS gedeeltelijk gesloten na uitblijven stemming in Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.

3 uur geleden
VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

6 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

7 uur geleden