Vijf mensen aangeklaagd in onderzoek dood Matthew Perry
LOS ANGELES (ANP) - Vijf mensen zijn aangeklaagd in het onderzoek naar de dood van Friends-ster Matthew Perry. Dat heeft aanklager Martin Estrada bekendgemaakt. De vijf verdachten, onder wie twee artsen, worden onder meer beschuldigd van "het samenzweren om ketamine te verspreiden" en "distributie van ketamine, met de dood tot gevolg". Perry overleed in oktober op 54-jarige leeftijd aan de gevolgen van een overdosis ketamine.
Een van de doktoren is donderdagochtend lokale tijd gearresteerd in Californië, meldt Estrada. Volgens de aanklacht zou Perry, die meerdere malen ketamine kreeg voorgeschreven als behandeling voor depressies, de ketamine eerst van de twee artsen hebben gekregen. Toen dat te duur werd, zou hij de drugs daarna van een vrouw hebben gekregen die volgens Estrada bekendstaat als "de ketaminekoningin" van Los Angeles.
"Ze wisten dat wat ze deden, fout was", zegt Estrada over het handelen van de verdachten. "Deze verdachten gaven meer om het profiteren van Matthew Perry dan om zijn welzijn." Anne Milgram, het hoofd van de drugsbestrijdingsautoriteit DEA, zegt over de verdachten: "Alle beklaagden hebben een sleutelrol gespeeld door op valse wijze de ketamine voor te schrijven, te verkopen of te injecteren met de tragische dood van Matthew Perry tot gevolg." Alle verdachten riskeren een jarenlange gevangenisstraf, variërend van tien jaar tot levenslang.
Maandenlang onderzoek
Perry werd in oktober vorig jaar dood aangetroffen in zijn hottub. Het overlijden werd als ongeluk beschouwd, maar de politie deed maandenlang onderzoek naar de oorzaak van zijn sterven.
Radiojournalist Keith Morrison, de stiefvader van Perry, deelde een statement namens de familie. "We waren en zijn nog steeds diepbedroefd door de dood van Matthew, maar het helpt ons dat de politie zijn zaak zeer serieus neemt", aldus de familie. "We kijken ernaar uit dat het recht zijn beloop zal krijgen."
Meer uit Buitenland
SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
2 uur geledenKIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".
7 uur geleden