Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf maanden cel voor gooien stenen naar ME-bus op Coolsingel

Vijf maanden cel voor gooien stenen naar ME-bus op Coolsingel

ROTTERDAM (ANP) - Tijdens een supersnelrechtzitting over de rellen op de Coolsingel heeft de rechter een celstraf van vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk, opgelegd aan de 30-jarige Joey van D. uit Krimpen aan den IJssel. De officier van justitie had een celstraf van zes maanden geëist, waarvan een maand voorwaardelijk.

"Ik heb gezondigd, vergeef me", zei de gelovige verdachte bij de politierechter. Hij meldde zich vorige week bij de de politie nadat hij zichzelf herkende op opsporingsbeelden. Op de beelden is te zien dat hij een blik bier en stenen gooide naar een ME-bus waarin agenten zaten. Ook heeft hij geschopt en geslagen tegen een deur van de ME-bus. Het voertuig raakte daarbij beschadigd.

Naast de celstraf legde de rechtbank een locatieverbod op. Hij mag een jaar lang niet in een straal van 5 kilometer rond de Coolsingel komen. "De omstandigheden zijn heel bijzonder en ongelooflijk betreurenswaardig geweest", zei de rechter. "U heeft echt afkeurenswaardig gedrag laten zien tegen mensen die er zijn om ons te helpen en uw demonstratierecht te waarborgen. Je zet echt wat op het spel als je je zo mee laat slepen. Berouw komt na de zonde", aldus de politierechter.

Schadevergoeding

Van D. moest na de zitting direct naar de gevangenis om zijn straf uit te zitten en is eveneens veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 1000 euro. Zijn advocaat noemde een celstraf disproportioneel en pleitte voor een taakstraf: "Ik snap dat er maatschappelijke druk is, maar voor deze verdachte vind ik het niet kunnen."

Van D. is de derde relschopper tot nu toe die tijdens een supersnelrechtzitting in de Rotterdamse rechtbank terechtstond voor de rellen. "Ik had weg moeten gaan toen de sfeer grimmig werd", zei de Krimpenaar, die sinds maandag vastzit. Hij was onder invloed van alcohol. Hij had naar eigen zeggen 2,5 liter bier gedronken.

Protest tegen coronabeleid

Een protest tegen het coronabeleid van het kabinet ontaardde vrijdag 19 november op de Rotterdamse Coolsingel in een ware veldslag. In het nauw gedreven agenten zagen zich genoodzaakt te schieten. Vijf mensen liepen schotwonden op, onderzocht wordt nog of het om politiekogels ging. De politie verrichtte 49 arrestaties. Daarna zijn beelden van de relschoppers verspreid in opsporingsprogramma’s, waardoor de teller van het aantal arrestaties inmiddels op 54 staat.

Woensdag 24 november zijn al twee relschoppers tot dezelfde celstraffen veroordeeld.

Meer uit Binnenland

Concerten Ye in Arnhem kunnen doorgaan, rapper mag blijven

AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.

4 uur geleden
AOb: examenuitslag van meer dan 56.000 vmbo-leerlingen dag later

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).

7 uur geleden
Ye al voor kort geding over inreisverbod in Nederland gearriveerd

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.

8 uur geleden
Arib hamert op belang waarheidsvinding in corona-enquête

DEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.

9 uur geleden
College Rechten van de Mens: ON! discrimineerde met vacaturetekst

UTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.

10 uur geleden
Iraans regime nog 'stevig' in het zadel, aldus minister Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.

10 uur geleden
Berendsen: deel ambassadepersoneel binnenkort terug naar Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.

10 uur geleden