Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf jaar cel voor Amerikaanse hacker die 120.000 bitcoins stal

Vijf jaar cel voor Amerikaanse hacker die 120.000 bitcoins stal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De bedenker van een van de grootste bitcoinroven ooit is in de Verenigde Staten veroordeeld tot een celstraf van vijf jaar. Ilya Lichtenstein wist in 2016 bijna 120.000 bitcoins te stelen. De opbrengsten daarvan probeerden zijn vrouw en hij vervolgens te verbergen. Dat gebeurde onder meer door witwassen en het openen van bankrekeningen onder valse identiteiten.

Lichtenstein zou verschillende hacktechnieken hebben gebruikt om toegang te krijgen tot handelsplatform Bitfinex. Bij de hack werden 119.754 bitcoins buitgemaakt, die werden overgemaakt naar zijn eigen cryptoportemonnee. De cryptomunten hadden destijds een waarde van ongeveer 71 miljoen dollar, omgerekend zo'n 67 miljoen euro. Met de huidige bitcoinkoers, die sinds vorige week een opmars heeft doorgemaakt, zou de waarde in de vele miljarden dollars lopen.

Lichtenstein en zijn vrouw Heather Morgan werden in 2022 opgepakt op verdenking van samenzwering bij het witwassen van de gestolen bitcoins. Justitie nam daarbij ruim 94.000 van de gestolen cryptomunten in beslag. Volgens de aanklagers hebben Lichtenstein en Morgan onder meer goud en Walmart-cadeaukaarten gekocht met de opbrengsten die zij haalden uit de verkoop van de overige bitcoins.

De twee bekenden vorig jaar al schuld. De 37-jarige Amerikaan riskeerde volgens de richtlijnen een celstraf van maximaal twintig jaar. De aanklagers eisten echter maar vijf jaar, nadat Lichtenstein volgens hen goed had meegewerkt aan de onderzoeken. Die straf heeft hij uiteindelijk dus ook gekregen. Morgan hoort volgende week haar straf. Tegen haar is een celstraf van achttien maanden geëist.

Meer uit Financieel

Modehuis Hermès profiteert van Amerikaanse kooplust

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van de zijden sjaals en prijzige tassen, heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verder zien toenemen. Het modebedrijf deed vooral in de Verenigde Staten goede zaken, waar de omzet met ruim 14 procent toenam.

56 minuten geleden
Viaplay wint klein deel van verloren abonnees terug na zomerstop

STOCKHOLM (ANP) - Iets meer mensen hadden afgelopen maanden een abonnement op streamingdienst Viaplay. De Zweedse uitzendgemachtigde van onder meer de Formule 1 in Nederland verloor in het tweede kwartaal nog veel abonnees door de zomerstop van voetbalcompetities. Daarvan is een deel het afgelopen derde kwartaal teruggekeerd, maar het verlies ten opzichte van een jaar geleden is fors.

59 minuten geleden
Beleggers zetten Randstad en AkzoNobel flink lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad en verfmaker AkzoNobel zijn woensdag onderuitgegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten de aandelen flink lager na teleurstellende cijfers over het derde kwartaal. Ook bierbrouwer Heineken gaf een kijkje in de boeken. Dat aandeel ging wel omhoog.

1 uur geleden
Eurostar bestelt dubbeldekkertreinen bij Franse fabrikant Alstom

AMSTERDAM (ANP) - Eurostar, de spoorvervoerder die met hogesnelheidstreinen naar Londen en Parijs rijdt, heeft een grote uitbreiding van zijn vloot aangekondigd. De onderneming telt 2 miljard euro neer voor tientallen nieuwe treinen van de Franse fabrikant Alstom. Bijzonder is dat Eurostar straks ook met dubbeldekkers gaat rijden.

1 uur geleden
Uitzender Randstad blijft last houden van zwakkere arbeidsmarkt

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft het afgelopen kwartaal opnieuw minder verdiend aan zijn werk op de minder bedrijvige arbeidsmarkt. De beursgenoteerde onderneming heeft al langer last van de wereldwijde economische onzekerheid. In de belangrijkste markten Noord-Amerika en Noord-Europa verbeterden de resultaten nog niet, in onder meer Frankrijk en Italië wel.

1 uur geleden
Ongunstige wisselkoersen drukken omzet AkzoNobel

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft in het derde kwartaal opnieuw een lagere omzet behaald door negatieve wisselkoerseffecten. De afname werd deels afgeremd door prijsstijgingen. Onder de streep bleef in het afgelopen kwartaal een verlies staan, werd woensdag bekend.

2 uur geleden
Heineken verkoopt opnieuw minder bier in Europa en Amerika

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft in het derde kwartaal minder bier verkocht. In Europa en vooral in Noord- en Zuid-Amerika ging de afzet omlaag. Dit zijn de grootste markten voor de Nederlandse brouwer. Hiermee zette de dalende verkooptrend van eerder dit jaar door.

2 uur geleden