Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf bussen vol gezinnen krijgen dagje Efteling cadeau

Vijf bussen vol gezinnen krijgen dagje Efteling cadeau

GOES - Gezinnen uit de gemeenten Goes, Kapelle en Borsele - in totaal ruim 250 gelukkigen - genieten donderdag van een geheel verzorgd, gratis dagje Efteling. Dat is mogelijk dankzij de opbrengst van de badeendjesrace van stichting What Goes On afgelopen mei in Goes. In samenwerking met stichting Leergeld Oosterschelderegio zijn gezinnen die door hun financiële situatie geen geld hebben voor uitjes getrakteerd op het dagje pretpark.

“De kinderen zijn zo blij dat ze naar de Efteling gaan. Het is voor velen de eerste keer”, vertelt Sabine Maas van stichting What Goes On donderdagmorgen bij het vertrekpunt van de bussen. “Het is ook geweldig dat het gelukt is om dit dagje nog in de zomervakantie te regelen, want nu hebben deze kinderen volgende week ook wat leuks te vertellen als het in de klas over de vakantie gaat.” Veel kinderen zijn dan weggeweest, misschien zelfs naar het buitenland, maar dat zit er voor deze gezinnen niet in, verklaart Jacomien Burgs van stichting Leergeld Oosterschelderegio. “Sommige van deze gezinnen moeten rondkomen van zeventig euro weekgeld en dan ga je niet op vakantie. Je komt schrijnende situaties tegen. Je kunt zeggen dat een dagje Efteling geen primaire levensbehoefte is, maar het is toch geweldig als een kind hier een keertje naartoe kan?”

Voorpret

Na de eerste goededoelenactie van What Goes On, de Nh1816 Nighttrail door Goes in oktober, organiseerde de stichting in mei een succesvolle badeendjesrace op een zonovergoten Oostvest in Goes. Zoveel deelnemers sponsorden een badeend dat de vest geel kleurde en er ruim 11.000 euro werd opgehaald. “Niet slecht voor een eerste editie”, klonk Maas toen blij. “Ruim tweeduizend eendjes gingen het water in.” What Goes On besloot de opbrengst in te zetten voor een dagje uit voor kinderen van gezinnen met een kleine portemonnee. De opbrengst was zo hoog dat er naast Goese families ook nog Kapelse en Borselse gezinnen mee konden in de vijf bussen. “Dankzij sponsoring is deze hele dag gratis voor de gezinnen”, vertelt Maas. “Het entreekaartje is gratis, het busvervoer is gesponsord door De Baar Touringcars en supermarkt Jumbo geeft rugtasjes met lunchpakketten mee.”

What Goes On zamelde het geld in en Leergeld regelde de contacten met de gezinnen. “We krijgen heel veel blije reacties”, vertelt Burgs. “De afgelopen week hebben we zelfs nog telefoontjes gehad van gezinnen om te zeggen dat ze zich er zo op verheugden. Veel gezinnen zijn alle zes weken van de zomervakantie thuis en kijken daardoor enorm uit naar de Efteling. Als stichting hebben wij geen geld voor dit soort uitjes, daarom vinden we het fantastisch dat What Goes On dit voor elkaar heeft gekregen.”

Kijk voor meer informatie over stichting What Goes On op whatgoeson.nl en over stichting Leergeld op leergeldoosterschelderegio.nl.

Meer uit Beveland

Duitse windsurfer overleden bij Veerse Meer Kamperland

KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.

8 uur geleden
Rubriek op de werkvloer: ‘Ik hoor regelmatig: ik kom hier al vanaf mijn studententijd’

Goes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid. 

12 uur geleden
Politie waarschuwt voor nepagenten in Goes

GOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.

14 uur geleden
Zeeuwse dag van het paard in Heinkenszand

HEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.

1 dag geleden
Boeken, plantjes en soep in de deelkast

Ze duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.

1 dag geleden
Deltaweekend viert gouden jubileum op de Oosterschelde

COLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.

1 dag geleden
Stop op gebruik staalslakken in Zeeuwse Wateren

KAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.  

1 dag geleden