Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf arrestaties rond lawaaidemonstratie Den Haag

Vijf arrestaties rond lawaaidemonstratie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Rondom de lawaaidemonstratie die vrijdagavond in Den Haag werd gehouden in een poging de coronapersconferentie te verstoren, zijn in ieder geval vijf mensen aangehouden. De verdachten werden aangehouden voor onder meer het bezit van vuurwerk, het gooien van vuurwerk of het niet voldoen aan het bevel te vertrekken, meldt een politiewoordvoerder.

De lawaaidemonstratie vond plaats ter hoogte van het ministerie van Justitie en Veiligheid, waar de persconferentie werd gehouden. In de buurt van het Centraal Station van Den Haag, in het verlengde van de Turfmarkt, ging het mis en werd de politie bekogeld met onder meer stenen en zwaar vuurwerk.

De politie had volgens een politiewoordvoerder van tevoren informatie binnengekregen dat een harde kern voetbalsupporters naar Den Haag zou komen. "Wij zijn hen in de omgeving van de Turfmarkt en tussen de groep demonstranten tegengekomen", aldus de woordvoerder. Of zij ook degenen zijn die de stenen en het vuurwerk gooiden en rellen hebben geschopt, weet de politie op dit moment niet.

Meer uit Binnenland

Kroongetuigen kunnen voorwaardelijke straf krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil kroongetuigen uit de georganiseerde misdaad een voorwaardelijke straf kunnen aanbieden in ruil voor waardevolle informatie. Voorwaarde daarvoor is wel dat de getuige maximaal zes jaar celstraf zou kunnen krijgen en niet verdacht wordt van zwaardere misdaden.

25 minuten geleden
Jetten noemt brand bij synagoge Rotterdam verschrikkelijk

DEN HAAG (ANP) - "Het is vooral verschrikkelijk dat dit is gebeurd en het heeft weer tot heel veel angstgevoelens geleid bij de joodse gemeenschap", zegt premier Rob Jetten over de brand bij een synagoge in Rotterdam. De politie heeft inmiddels vier verdachten aangehouden.

27 minuten geleden
Rijnstate krijgt tientallen telefoontjes over gynaecoloog

ARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.

1 uur geleden
Vier verdachten aangehouden na explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.

1 uur geleden
NVWA: Meeste speelzand voldoet aan norm voor asbest

DEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.

2 uur geleden
Onderzoekers vinden oorzaak gevaarlijke vogelgriepvarianten

ROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.

3 uur geleden
Gitaarpionier Jan de Hont, bekend van ZZ & De Maskers, overleden

LAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.

3 uur geleden