Vijf arrestaties rond lawaaidemonstratie Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Rondom de lawaaidemonstratie die vrijdagavond in Den Haag werd gehouden in een poging de coronapersconferentie te verstoren, zijn in ieder geval vijf mensen aangehouden. De verdachten werden aangehouden voor onder meer het bezit van vuurwerk, het gooien van vuurwerk of het niet voldoen aan het bevel te vertrekken, meldt een politiewoordvoerder.
De lawaaidemonstratie vond plaats ter hoogte van het ministerie van Justitie en Veiligheid, waar de persconferentie werd gehouden. In de buurt van het Centraal Station van Den Haag, in het verlengde van de Turfmarkt, ging het mis en werd de politie bekogeld met onder meer stenen en zwaar vuurwerk.
De politie had volgens een politiewoordvoerder van tevoren informatie binnengekregen dat een harde kern voetbalsupporters naar Den Haag zou komen. "Wij zijn hen in de omgeving van de Turfmarkt en tussen de groep demonstranten tegengekomen", aldus de woordvoerder. Of zij ook degenen zijn die de stenen en het vuurwerk gooiden en rellen hebben geschopt, weet de politie op dit moment niet.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het winterweer blijft maandagavond voor forse problemen zorgen op het spoor en in het busvervoer. "Door de weersomstandigheden is er op dit moment haast geen treinverkeer in de regio Amsterdam", meldt de NS. Ook naar Schiphol rijden rond 19.30 uur geen treinen.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na een relatief rustige ochtend hebben ziekenhuizen het maandag aan het einde van de middag heel druk gekregen door de gladheid. Veel patiënten kwamen binnen voor behandeling, laten ze weten in een rondgang van het ANP.
37 minuten geledenVENLO (ANP) - De politie heeft in Venlo een agressieve verdachte neergeschoten. De 33-jarige man is gewond geraakt aan zijn been en naar het ziekenhuis gebracht. Om hem in bedwang te krijgen, gebruikten de agenten eerst hun stroomstootwapen, maar dat had onvoldoende effect.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na een drukke dag op de wegen door de winterse omstandigheden, viel de avondspits relatief mee. Anders dan de ochtendspits, die de drukste in ruim een jaar was, verliep de spits in de avond vrij geleidelijk, laten Rijkswaterstaat en de ANWB weten. Wie stil kwam te staan, moest op diverse snelwegen echter wel lang wachten.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De advocaat van de 30-jarige Richie F. uit Hoorn vindt dat zijn cliënt niet langer in voorarrest hoeft te blijven op verdenking van betrokkenheid bij de dood van Emiel den Hollander, de tweelingbroer van zangeres S10. De raadsman betoogde maandag bij de rechtbank in Haarlem opnieuw om de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. Het Openbaar Ministerie blijft zich daartegen verzetten.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Brandwondencentra in Zwitserland hebben bij de Nederlandse weefselinstelling ETB-BISLIFE donorhuid aangevraagd voor de behandeling van gewonden door de brand in het Zwitserse Crans-Montana tijdens de jaarwisseling. Dat meldt ETB-BISLIFE maandag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maandag zijn in heel Nederland 2000 rijexamens afgezegd door het winterse weer, meldt het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). 800 praktijkexamens konden nog wel doorgaan.
2 uur geleden