Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf aanhoudingen voor subsidiefraude aardbevingsschade

Vijf aanhoudingen voor subsidiefraude aardbevingsschade

GRONINGEN (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft eerder deze week vijf mannen opgepakt op verdenking van subsidiefraude rondom aardbevingsschade in Groningen. Ze zouden onterecht ruim driehonderd subsidieaanvragen hebben ingediend en daarmee meer dan 1 miljoen euro hebben ontvangen.

Het gaat om vier mannen van 26, 53, 54 en 54 jaar uit de gemeente Westerkwartier en een man van 53 uit Oud-Beijerland. Bij de doorzoekingen van vier woningen en een bedrijfspand zijn wapens gevonden, waaronder een vuurwapen, en 31 kilo illegaal vuurwerk.

Ook zijn er zes dure auto's in beslag genomen, namelijk een Audi RS6 Avant, een Ferrari Purosangue, een Lamborghini Urus, een Lamborghini Huracán Cabriolet, een Maserati Levante S en een Maserati Grancabrio M145.

Vastgoedondernemers

De FIOD meldt dat het gaat om vastgoedondernemers met veel panden in Groningen, die mogelijk documenten hebben vervalst om zo onterecht subsidie te krijgen. De subsidie is bedoeld voor bewoners van Groningen met aardbevingsschade.

Bewoners die erkende schade hebben van boven de 1000 euro, kunnen een aanvraag doen voor subsidie bij het Samenwerkingsverband Noord-Nederland (SNN) voor het verduurzamen van hun huis. Er zouden echter documenten van het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zijn vervalst om zo voor tientallen panden tegelijk subsidie aan te vragen, terwijl maar een paar van die adressen daadwerkelijk voor meer dan 1000 euro vastgestelde schade hebben, zo legt de FIOD uit.

'Strikt fraudeprotocol'

Het SNN zegt met het IMG aangifte te hebben gedaan van de fraude. De subsidieverstrekker zal de bedragen zo snel mogelijk terugvorderen. "Het gaat bij subsidies immers om belastinggeld van burgers."

Volgens het SNN worden subsidieaanvragen bij de organisatie op basis van vertrouwen in behandeling genomen, omdat het samenwerkingsverband het belangrijk zegt te vinden dat inwoners en organisaties op een eenvoudige en toegankelijke manier subsidie kunnen aanvragen. "Daarnaast hanteren wij ook een strikt fraudeprotocol en daarmee is deze fraude aan het licht gekomen."

Meer uit Binnenland

Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

3 uur geleden
Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

5 uur geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

8 uur geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

9 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

9 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

10 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

11 uur geleden