Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijandige sfeer weerhoudt ambtenaren fiscus van melden misstanden

Vijandige sfeer weerhoudt ambtenaren fiscus van melden misstanden

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van de Belastingdienst voelen zich nog altijd niet veilig genoeg binnen de organisatie om misstanden te melden. Zij laten dat na uit angst voor nadelige gevolgen voor bijvoorbeeld hun loopbaan. Een rapport dat is opgesteld naar aanleiding van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag rept van een "vijandige sfeer".

Twee zogenoemde raadspersonen hebben ruim een jaar lang meldingen verzameld en gesprekken gevoerd met medewerkers van de Belastingdienst. Zij stellen vast dat bij de fiscus, ondanks een verbetertraject dat al jaren loopt, nog lang geen sprake is van de gewenste open bedrijfscultuur waarin misstanden bespreekbaar zijn.

Zowel van mensen op de werkvloer als van hogere leidinggevenden hebben de raadspersonen gehoord dat zij zich niet veilig voelen in de organisatie. "Ook de omzichtigheid waarmee een aantal melders zich tot ons heeft gewend duidt op een ervaren gevoel van onveiligheid", schrijven zij in hun rapport.

Dat ambtenaren beducht zijn om zaken te melden "betreuren wij ten zeerste en het sterkt ons in de ambitie om verder in te zetten op een open cultuur", schrijven de staatssecretarissen Hans Vijlbrief en Alexandra van Huffelen aan de Tweede Kamer. "Het zou vanzelfsprekend moeten zijn" dat medewerkers bij misstanden hun mond wél open durven te doen.

Meer uit Binnenland

Code geel voor mist in noorden en westen

DE BILT (ANP) - In het noorden en westen van het land geldt in de nacht van maandag op dinsdag en dinsdagochtend code geel om plaatselijk dichte, verkeersbelemmerende mist. Soms verbetert het zicht ineens weer, om later weer slechter te worden, waarschuwt het KNMI.

1 uur geleden
Lale Gül: de staat en politie laten me in de steek

HILVERSUM (ANP) - Schrijfster Lale Gül voelt zich "in de steek gelaten door de politie en de staat". Dat zegt Gül in RTL Tonight over de beslissing van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om haar beveiliging stop te zetten. "Ik ben eigenlijk in volle paniek, ook al zie je dat nu niet aan me", aldus Gül. "Ik ben vooral heel bang, omdat ik dagelijks nog steeds de meest walgelijke doodsbedreigingen krijg. Dat is nooit opgehouden."

4 uur geleden
Raad Den Haag wil Van Zanen nog een termijn als burgemeester

DEN HAAG (ANP) - De gemeenteraad van Den Haag heeft huidig burgemeester Jan van Zanen voorgedragen voor een nieuwe termijn van maximaal zes jaar. De termijn van de 64-jarige VVD'er loopt op 1 juli 2026 af.

5 uur geleden
Hugo de Jonge wil niet dat burgemeester van Terneuzen aftreedt

MIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.

6 uur geleden
HEMA waarschuwt mensen met allergieën voor roomboter kaasstengels

AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen HEMA waarschuwt consumenten voor het ontbreken van de vermelding van sesamzaad en pinda's op de verpakking van roomboter kaasstengels. HEMA raadt mensen die allergisch zijn voor een of beide ingrediënten aan om de kaasstengels niet te eten.

8 uur geleden
Directeur van marathon Rotterdam vertrekt in december

ROTTERDAM (ANP) - Wilbert Lek vertrekt als directeur van de marathon van Rotterdam. Hij meldt op 12 december zijn functie bij organisator Golazo Events Nederland neer te leggen.

8 uur geleden
Burgemeester Terneuzen stapt op om onenigheid over azc-vergunning

TERNEUZEN (ANP) - Burgemeester van Terneuzen Erik van Merrienboer stapt op, omdat hij zich niet kan vinden in de besluitvorming over een asielzoekerscentrum (azc) in de Zeeuwse gemeente. De wethouders in de plaats willen op aandringen van de gemeenteraad geen vergunning meer afgeven voor de zogeheten Regionale Opvanglocatie. Zowel de raad als het college hadden de plannen voor de komst van het azc vorig jaar nog goedgekeurd.

10 uur geleden