Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vietnam akkoord met bouw hogesnelheidslijn van 67 miljard dollar

Vietnam akkoord met bouw hogesnelheidslijn van 67 miljard dollar

HANOI (ANP/DPA/AFP) - Het Vietnamese parlement heeft zaterdag ingestemd met de bouw van een hogesnelheidslijn tussen hoofdstad Hanoi in het noorden van het land en de zuidelijke metropool Ho Chi Minh-stad, het voormalige Saigon. Met die hogesnelheidslijn is een bedrag gemoeid van wel 67 miljard dollar.

De nieuwe spoorweg krijgt een lengte van meer dan 1500 kilometer en moet de reistijd tussen Hanoi en Ho-Chi Minh-stad verkorten naar ongeveer 5 uur. Nu doen treinen er nog ongeveer 30 uur over. De hogesnelheidstreinen zullen gaan rijden met snelheden tot wel 350 kilometer per uur.

Het wordt het meest ambitieuze infrastructuurproject van Vietnam, dat moet helpen om de economie van het Zuidoost-Aziatische land sterker te laten groeien. De bouw moet in 2027 beginnen en in 2035 moet de hogesnelheidslijn dan gereed zijn. De hogesnelheidstreinen moeten dan gaan stoppen op 23 stations in 20 verschillende steden en provincies.

Onherbergzaam

Het traject gaat wel lopen door onherbergzaam terrein, want 60 procent van de route gaat over bruggen, 10 procent door tunnels en de resterende 30 procent loopt over vlakke grond.

De Vietnamese overheid zegt dat het project grotendeels betaald moet worden met staatsfinanciering of binnenlandse leningen, maar dat ook buitenlandse investeerders worden overwogen mits ze leningen op gunstige voorwaarden bieden. De hogesnelheidslijn werd in 2010 ook als eens voorgelegd aan het parlement, maar kreeg toen onvoldoende steun door zorgen over de hoge kosten.

Vietnam is ook van plan een hogesnelheidslijn aan te gaan leggen van Hanoi naar China die in 2030 klaar moet zijn. Het land behoort tot de snelst groeiende economieën van Zuidoost-Azië. De regering heeft gezegd voor dit jaar op een groei te mikken van 7 procent.

Meer uit Financieel

Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

2 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

2 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

3 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

4 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

5 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

7 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

9 uur geleden