Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vietnam akkoord met bouw hogesnelheidslijn van 67 miljard dollar

Vietnam akkoord met bouw hogesnelheidslijn van 67 miljard dollar

HANOI (ANP/DPA/AFP) - Het Vietnamese parlement heeft zaterdag ingestemd met de bouw van een hogesnelheidslijn tussen hoofdstad Hanoi in het noorden van het land en de zuidelijke metropool Ho Chi Minh-stad, het voormalige Saigon. Met die hogesnelheidslijn is een bedrag gemoeid van wel 67 miljard dollar.

De nieuwe spoorweg krijgt een lengte van meer dan 1500 kilometer en moet de reistijd tussen Hanoi en Ho-Chi Minh-stad verkorten naar ongeveer 5 uur. Nu doen treinen er nog ongeveer 30 uur over. De hogesnelheidstreinen zullen gaan rijden met snelheden tot wel 350 kilometer per uur.

Het wordt het meest ambitieuze infrastructuurproject van Vietnam, dat moet helpen om de economie van het Zuidoost-Aziatische land sterker te laten groeien. De bouw moet in 2027 beginnen en in 2035 moet de hogesnelheidslijn dan gereed zijn. De hogesnelheidstreinen moeten dan gaan stoppen op 23 stations in 20 verschillende steden en provincies.

Onherbergzaam

Het traject gaat wel lopen door onherbergzaam terrein, want 60 procent van de route gaat over bruggen, 10 procent door tunnels en de resterende 30 procent loopt over vlakke grond.

De Vietnamese overheid zegt dat het project grotendeels betaald moet worden met staatsfinanciering of binnenlandse leningen, maar dat ook buitenlandse investeerders worden overwogen mits ze leningen op gunstige voorwaarden bieden. De hogesnelheidslijn werd in 2010 ook als eens voorgelegd aan het parlement, maar kreeg toen onvoldoende steun door zorgen over de hoge kosten.

Vietnam is ook van plan een hogesnelheidslijn aan te gaan leggen van Hanoi naar China die in 2030 klaar moet zijn. Het land behoort tot de snelst groeiende economieën van Zuidoost-Azië. De regering heeft gezegd voor dit jaar op een groei te mikken van 7 procent.

Meer uit Financieel

Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

8 minuten geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

1 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

4 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

6 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

8 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

8 uur geleden