Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vietnam akkoord met bouw hogesnelheidslijn van 67 miljard dollar

Vietnam akkoord met bouw hogesnelheidslijn van 67 miljard dollar

HANOI (ANP/DPA/AFP) - Het Vietnamese parlement heeft zaterdag ingestemd met de bouw van een hogesnelheidslijn tussen hoofdstad Hanoi in het noorden van het land en de zuidelijke metropool Ho Chi Minh-stad, het voormalige Saigon. Met die hogesnelheidslijn is een bedrag gemoeid van wel 67 miljard dollar.

De nieuwe spoorweg krijgt een lengte van meer dan 1500 kilometer en moet de reistijd tussen Hanoi en Ho-Chi Minh-stad verkorten naar ongeveer 5 uur. Nu doen treinen er nog ongeveer 30 uur over. De hogesnelheidstreinen zullen gaan rijden met snelheden tot wel 350 kilometer per uur.

Het wordt het meest ambitieuze infrastructuurproject van Vietnam, dat moet helpen om de economie van het Zuidoost-Aziatische land sterker te laten groeien. De bouw moet in 2027 beginnen en in 2035 moet de hogesnelheidslijn dan gereed zijn. De hogesnelheidstreinen moeten dan gaan stoppen op 23 stations in 20 verschillende steden en provincies.

Onherbergzaam

Het traject gaat wel lopen door onherbergzaam terrein, want 60 procent van de route gaat over bruggen, 10 procent door tunnels en de resterende 30 procent loopt over vlakke grond.

De Vietnamese overheid zegt dat het project grotendeels betaald moet worden met staatsfinanciering of binnenlandse leningen, maar dat ook buitenlandse investeerders worden overwogen mits ze leningen op gunstige voorwaarden bieden. De hogesnelheidslijn werd in 2010 ook als eens voorgelegd aan het parlement, maar kreeg toen onvoldoende steun door zorgen over de hoge kosten.

Vietnam is ook van plan een hogesnelheidslijn aan te gaan leggen van Hanoi naar China die in 2030 klaar moet zijn. Het land behoort tot de snelst groeiende economieën van Zuidoost-Azië. De regering heeft gezegd voor dit jaar op een groei te mikken van 7 procent.

Meer uit Financieel

ASML ziet kansen in India en gaat helpen bij bouw chipfabriek

DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.

2 uur geleden
Japans bedrijf waarschuwt artsen na 20 dode medicijngebruikers

TOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.

3 uur geleden
Beijing: China en VS gaan heffingen op sommige producten verlagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

4 uur geleden
Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

6 uur geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

8 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

9 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

11 uur geleden