Viergever: de bal kwam honderd procent zeker op mijn schouder
ALMELO (ANP) - Nick Viergever was zondag na het duel tussen Heracles Almelo en PSV (1-1) niet te spreken over Jochem Kamphuis. De scheidsrechter legde de bal na een half uur spelen op de stip na vermeend hands van Viergever, die voor het eerst dit seizoen een basisplaats had.
"De bal stuiterde op mijn schouder. Ik was er van overtuigd dat de penalty na het bekijken van de beelden zou worden teruggedraaid. Maar dat gebeurde niet", aldus een teleurgestelde Viergever. "Ik raakte 'm honderd procent met mijn schouder. De scheidsrechter zei dat ik met mijn arm naar de bal ging en dat het daarom een strafschop was. In de tweede helft vertelde hij nog dat de videoscheidsrechter de situatie blijkbaar niet goed genoeg kon zien."
Aan het begin van de tweede helft kreeg PSV zelf een penalty. Philipp Max zorgde er zo voor dat de Eindhovenaren nog een punt overhielden aan de ontmoeting in Almelo. Viergever was blij dat hij weer eens een hele wedstrijd mocht spelen. "Ik raakte geblesseerd in de oefenwedstrijd tegen Vitesse. Dan mis je de hele voorbereiding. Het is logisch dat andere jongens dan spelen. Ik moest ervoor zorgen zelf fit te worden en laten zien dat ik er klaar voor was. Vandaag liet de trainer mij spelen."
"Het was duidelijk niet goed", vervolgde Viergever over het duel in Almelo. "Dit voelt als een nederlaag. Het is een belangrijke dag om van te leren voor ons. Na een Europees duel moet je er staan. Er was voor rust weinig dynamiek, we leden veel balverlies. Heracles deed dat beter."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
6 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
10 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
10 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
11 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
11 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
12 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
14 uur geleden