Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde ritwinst en eindzege wielrenner Pogacar in Catalonië

Vierde ritwinst en eindzege wielrenner Pogacar in Catalonië

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogacar heeft ook de slotetappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Sloveen van UAE Team Emirates was na een rit over ruim 145 kilometer met start en finish in Barcelona de snelste in de sprint van een grote groep. Het was de vierde ritwinst in Catalonië voor Pogacar, die tevens de eindzege pakte.

De Fransen Dorian Godon en Guillaume Martin werden respectievelijk tweede en derde in de etappe. Wout Poels was de beste Nederlander met de tiende plaats.

Pogacar had zijn eerste drie etappezeges geboekt na indrukwekkende solo's, waarmee hij een ruime voorsprong had opgebouwd in het klassement. Deze kwam in de slotrit nooit in gevaar. De Spanjaard Mikel Landa eindigde als tweede op 3.41, gevolgd door de Colombiaan Egan Bernal op 5.03. Ook hier was Poels met de elfde plaats de beste Nederlander.

Sprint

Na een uitstapje buiten Barcelona stonden er in de slotetappe zes lokale rondes van 8 kilometer op het programma, inclusief zes keer een beklimming van de Montjuïc. Vijf renners kregen in het eerste deel van de rit een paar minuten voorsprong, maar UAE zorgde dat het gat niet te groot werd. Onder anderen Marc Soler, ploeggenoot van Pogacar, probeerde het nog even, maar alle vluchters werden in de laatste rondes weer gegrepen.

Thomas De Gendt en Stephen Williams ontsnapten nog even aan de greep van het peloton en ook João Almeida, een andere ploeggenoot van Pogacar, kreeg een paar seconden voorsprong. Nadat de poging van Almeida was gestrand, bezorgde Pogacar zelf zijn ploeg de zege in de sprint.

"Dit was niet het plan", gaf Pogacar toe in het flashinterview na afloop. "We probeerden het met Soler. Hij besloot te gaan en deed het heel goed. Ik probeerde alleen maar vooraan te blijven in de groep. Almeida deed nog een goede aanval en redde het bijna. Ik had graag gezien dat hij het had gered, maar ik ben blij dat ik het alsnog kon afmaken."

Meer uit Sport

Zverev bereikt na haperende start tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.

1 uur geleden
Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

11 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

13 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

15 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

17 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

17 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

18 uur geleden