Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde ritwinst en eindzege wielrenner Pogacar in Catalonië

Vierde ritwinst en eindzege wielrenner Pogacar in Catalonië

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogacar heeft ook de slotetappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Sloveen van UAE Team Emirates was na een rit over ruim 145 kilometer met start en finish in Barcelona de snelste in de sprint van een grote groep. Het was de vierde ritwinst in Catalonië voor Pogacar, die tevens de eindzege pakte.

De Fransen Dorian Godon en Guillaume Martin werden respectievelijk tweede en derde in de etappe. Wout Poels was de beste Nederlander met de tiende plaats.

Pogacar had zijn eerste drie etappezeges geboekt na indrukwekkende solo's, waarmee hij een ruime voorsprong had opgebouwd in het klassement. Deze kwam in de slotrit nooit in gevaar. De Spanjaard Mikel Landa eindigde als tweede op 3.41, gevolgd door de Colombiaan Egan Bernal op 5.03. Ook hier was Poels met de elfde plaats de beste Nederlander.

Sprint

Na een uitstapje buiten Barcelona stonden er in de slotetappe zes lokale rondes van 8 kilometer op het programma, inclusief zes keer een beklimming van de Montjuïc. Vijf renners kregen in het eerste deel van de rit een paar minuten voorsprong, maar UAE zorgde dat het gat niet te groot werd. Onder anderen Marc Soler, ploeggenoot van Pogacar, probeerde het nog even, maar alle vluchters werden in de laatste rondes weer gegrepen.

Thomas De Gendt en Stephen Williams ontsnapten nog even aan de greep van het peloton en ook João Almeida, een andere ploeggenoot van Pogacar, kreeg een paar seconden voorsprong. Nadat de poging van Almeida was gestrand, bezorgde Pogacar zelf zijn ploeg de zege in de sprint.

"Dit was niet het plan", gaf Pogacar toe in het flashinterview na afloop. "We probeerden het met Soler. Hij besloot te gaan en deed het heel goed. Ik probeerde alleen maar vooraan te blijven in de groep. Almeida deed nog een goede aanval en redde het bijna. Ik had graag gezien dat hij het had gered, maar ik ben blij dat ik het alsnog kon afmaken."

Meer uit Sport

Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

4 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

4 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

5 uur geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

8 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

10 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

10 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

12 uur geleden