Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde ritwinst en eindzege wielrenner Pogacar in Catalonië

Vierde ritwinst en eindzege wielrenner Pogacar in Catalonië

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogacar heeft ook de slotetappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Sloveen van UAE Team Emirates was na een rit over ruim 145 kilometer met start en finish in Barcelona de snelste in de sprint van een grote groep. Het was de vierde ritwinst in Catalonië voor Pogacar, die tevens de eindzege pakte.

De Fransen Dorian Godon en Guillaume Martin werden respectievelijk tweede en derde in de etappe. Wout Poels was de beste Nederlander met de tiende plaats.

Pogacar had zijn eerste drie etappezeges geboekt na indrukwekkende solo's, waarmee hij een ruime voorsprong had opgebouwd in het klassement. Deze kwam in de slotrit nooit in gevaar. De Spanjaard Mikel Landa eindigde als tweede op 3.41, gevolgd door de Colombiaan Egan Bernal op 5.03. Ook hier was Poels met de elfde plaats de beste Nederlander.

Sprint

Na een uitstapje buiten Barcelona stonden er in de slotetappe zes lokale rondes van 8 kilometer op het programma, inclusief zes keer een beklimming van de Montjuïc. Vijf renners kregen in het eerste deel van de rit een paar minuten voorsprong, maar UAE zorgde dat het gat niet te groot werd. Onder anderen Marc Soler, ploeggenoot van Pogacar, probeerde het nog even, maar alle vluchters werden in de laatste rondes weer gegrepen.

Thomas De Gendt en Stephen Williams ontsnapten nog even aan de greep van het peloton en ook João Almeida, een andere ploeggenoot van Pogacar, kreeg een paar seconden voorsprong. Nadat de poging van Almeida was gestrand, bezorgde Pogacar zelf zijn ploeg de zege in de sprint.

"Dit was niet het plan", gaf Pogacar toe in het flashinterview na afloop. "We probeerden het met Soler. Hij besloot te gaan en deed het heel goed. Ik probeerde alleen maar vooraan te blijven in de groep. Almeida deed nog een goede aanval en redde het bijna. Ik had graag gezien dat hij het had gered, maar ik ben blij dat ik het alsnog kon afmaken."

Meer uit Sport

Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

12 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

13 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

14 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

15 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

15 uur geleden
Groenewoud is trots op zilver na mislukte start WK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.

15 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor EK met zege op Zwitserland

ALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.

15 uur geleden