Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde ritwinst en eindzege wielrenner Pogacar in Catalonië

Vierde ritwinst en eindzege wielrenner Pogacar in Catalonië

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogacar heeft ook de slotetappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Sloveen van UAE Team Emirates was na een rit over ruim 145 kilometer met start en finish in Barcelona de snelste in de sprint van een grote groep. Het was de vierde ritwinst in Catalonië voor Pogacar, die tevens de eindzege pakte.

De Fransen Dorian Godon en Guillaume Martin werden respectievelijk tweede en derde in de etappe. Wout Poels was de beste Nederlander met de tiende plaats.

Pogacar had zijn eerste drie etappezeges geboekt na indrukwekkende solo's, waarmee hij een ruime voorsprong had opgebouwd in het klassement. Deze kwam in de slotrit nooit in gevaar. De Spanjaard Mikel Landa eindigde als tweede op 3.41, gevolgd door de Colombiaan Egan Bernal op 5.03. Ook hier was Poels met de elfde plaats de beste Nederlander.

Sprint

Na een uitstapje buiten Barcelona stonden er in de slotetappe zes lokale rondes van 8 kilometer op het programma, inclusief zes keer een beklimming van de Montjuïc. Vijf renners kregen in het eerste deel van de rit een paar minuten voorsprong, maar UAE zorgde dat het gat niet te groot werd. Onder anderen Marc Soler, ploeggenoot van Pogacar, probeerde het nog even, maar alle vluchters werden in de laatste rondes weer gegrepen.

Thomas De Gendt en Stephen Williams ontsnapten nog even aan de greep van het peloton en ook João Almeida, een andere ploeggenoot van Pogacar, kreeg een paar seconden voorsprong. Nadat de poging van Almeida was gestrand, bezorgde Pogacar zelf zijn ploeg de zege in de sprint.

"Dit was niet het plan", gaf Pogacar toe in het flashinterview na afloop. "We probeerden het met Soler. Hij besloot te gaan en deed het heel goed. Ik probeerde alleen maar vooraan te blijven in de groep. Almeida deed nog een goede aanval en redde het bijna. Ik had graag gezien dat hij het had gered, maar ik ben blij dat ik het alsnog kon afmaken."

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

42 minuten geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

3 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

4 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

4 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

5 uur geleden
Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

11 uur geleden
Titelhouder Oklahoma City neemt leiding in play-offs tegen Spurs

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.

11 uur geleden