Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX opnieuw lager na renteverhoging ECB en stijgende olieprijzen

AEX opnieuw lager na renteverhoging ECB en stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.

De AEX eindigde 0,8 procent in het rood op 1093,27 punten. Een dag eerder leed de hoofdindex al een verlies van 1,3 procent. De AEX is nu weer gezakt onder de symbolische grens van 1100 punten. De MidKap, de graadmeter voor middelgrote bedrijven op het Damrak, verloor 0,8 procent tot 1089,18 punten. Op de aandelenmarkten in Parijs, Londen en Frankfurt werden koersverliezen tot 0,8 procent geleden.

De ECB verhoogde voor de tweede keer dit jaar de rente in de eurozone om de hoge inflatie aan te pakken. Het belangrijkste rentetarief gaat met een kwart procentpunt omhoog naar 2,5 procent. In juni werden de leenkosten ook met een kwart procentpunt verhoogd. Dat was de eerste renteverhoging sinds september 2023. Door de hoge brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog is de inflatie in de eurozone vorige maand opgelopen tot 3,3 procent, het hoogste niveau in bijna drie jaar.

Olie werd ruim 5 procent duurder. Shell behoorde tot de stijgers in de AEX met een plus van 0,7 procent. IJsjesbedrijf Magnum was koploper met een winst van 1,6 procent. Betalingsverwerker Adyen was de grootste daler bij de hoofdfondsen met een min van 3,4 procent. De chipbedrijven ASML, ASMI en Besi gingen tot 2,6 procent omlaag.

Speciaalchemieconcern Corbion nam de leiding in de MidKap met een winst van 3,8 procent. Beleggingsadviseur Oddo BHF kwam met een positief rapport over Corbion met een verhoging van het koersdoel.

Basic-Fit leverde 1,8 procent in. De fitnessketen heeft 26 sportscholen in Duitsland en Oostenrijk gekocht voor in totaal 26 miljoen euro in contanten. Het aantal clubs in Oostenrijk groeit door de overname van 33 naar 51. In Duitsland neemt het aantal Basic-Fit-vestigingen toe tot 122 clubs.

Meer uit Financieel

Duitsland haalt vuldoel gas niet, maar voorziet geen problemen

BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.

10 uur geleden
OPEC+ houdt doelen rest van jaar ongewijzigd ondanks dure olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.

12 uur geleden
Baas beurs Istanbul gearresteerd in onderzoek naar beurscrisis

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.

15 uur geleden
Autoverkoop daalt licht, branche wacht nog op eindsprint hybrides

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.

16 uur geleden
Cryptobeurs Binance hervat opname cryptomunten na recordhack

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.

17 uur geleden
FBI: Noord-Korea zit achter miljardenhack Binance

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.

1 dag geleden
Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

1 dag geleden