Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde Franse kerncentrale mag te warm water lozen vanwege hitte

Vierde Franse kerncentrale mag te warm water lozen vanwege hitte

PARIJS (ANP/BELGA) - In Frankrijk krijgt een vierde kerncentrale tijdelijk toestemming om te warm water te lozen om zo te kunnen blijven draaien tijdens de huidige hitte. Normaal gelden er voor de temperatuur van het vrijkomende koelwater strikte limieten, maar die regels worden vanwege de huidige situatie wat versoepeld.

Het gaat om de kerncentrale van Bugey, die niet ver van de stad Lyon aan de rivier de Rhône ligt. De tijdelijke afwijking van de regels geldt tot 24 juli. Eerder kregen de centrales van Golfech, Blayais en Saint-Alban al een vergelijkbare ontheffing.

Sinds 2006 gelden er in Frankrijk voor elke kerncentrale limieten op de temperatuur die het geloosde koelwater mag hebben. Dat moet verhinderen dat de temperatuur in bijvoorbeeld rivieren te fors zou stijgen en de natuur beschadigd raakt. Maar door de enorme hitte dreigden de kerncentrales uitgezet te moeten worden omdat het niet meer mogelijk was aan de regels te voldoen.

Het uitschakelen van kerncentrales willen de Franse autoriteiten voorkomen. Van de 56 Franse kerncentrales zijn er namelijk al 29 niet beschikbaar, wat een van de oorzaken is van de torenhoge energieprijzen in Frankrijk en de rest van Europa. Door de hitte is er daarnaast een grote vraag naar stroom voor bijvoorbeeld airconditioners en ventilatoren in huizen en kantoren en koelingssystemen van fabrieken.

Meer uit Financieel

VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

31 minuten geleden
Handelsgezant VS denkt dat heffingen voor China stabiel blijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.

51 minuten geleden
Nieuw bod Paramount zet Warner Bros. niet hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.

1 uur geleden
China bestelt 120 vliegtuigen van Airbus, zegt Merz

BEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.

1 uur geleden
Combinatie gegevens datalek Odido is 'goudmijn voor criminelen'

SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.

4 uur geleden
Reuters: Anthropic weigert versoepeling AI voor militaire inzet

SAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.

4 uur geleden
Openbaar Ministerie onderzoekt grote cyberaanval bij Odido

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.

4 uur geleden