AkzoNobel wint in AEX na verkoop Aziatische verfactiviteiten
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. Verfproducent AkzoNobel stond bij de stijgers na de bekendmaking van de verkoop van zijn divisie voor decoratieve verven in Zuidoost-Azië en Australië ter waarde van 1,2 miljard euro aan het Japanse Nippon Paint.
AkzoNobel, bekend van merken als Flexa en Sikkens, klom 2 procent. De verkoop betreft activiteiten in Vietnam, Indonesië, Maleisië, Thailand, Singapore, Papoea-Nieuw-Guinea en Australië, goed voor een omzet van 291 miljoen dollar in 2025. Na belastingen en betalingen aan minderheidsaandeelhouders verwacht AkzoNobel ongeveer 900 miljoen euro aan de verkoop over te houden. AkzoNobel is bezig met een fusie met het Amerikaanse Axalta.
De AEX noteerde in de vroege handel 0,6 procent hoger op 1123,24 punten. Op vrijdag eindigde de hoofdindex met een plus van 1,3 procent na een zwak banenrapport uit de Verenigde Staten. De MidKap daalde licht tot 1068,13 punten.
Olieprijzen
De aandelenmarkten in Parijs, Frankfurt en Londen stegen tot 0,3 procent. De olieprijzen daalden. De landen van oliekartel OPEC+ handhaven hun productiedoelen in november. De productiedoelstellingen van de groep blijven daarmee voor de tweede maand op rij ongewijzigd.
De euro zakte maandagochtend naar het laagste niveau sinds mei 2025. Beleggers maken zich zorgen over de politieke situatie in Spanje waar nieuwe verkiezingen plaatsvinden vanwege de woningcrisis. Ook in Frankrijk is er politieke instabiliteit, waardoor er zorgen zijn over de schuld van het land. De euro daalde tot 1,1161 dollar. In het begin van dit jaar was de Europese eenheidsmunt nog bijna 1,20 dollar waard. De IBEX 35 in Madrid steeg wel 0,5 procent.
Het Franse industrieconcern Schneider Electric dook 7 procent omlaag in Parijs na bekendmaking van de overname van het Amerikaanse PTC voor 22,6 miljard dollar. Het is de grootste overname door Schneider ooit. PTC is actief met industriële software voor automatiseringsprocessen.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motorfietsen in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar naar een record gestegen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC werden sinds begin dit jaar 20.035 nieuwe motorfietsen geregistreerd. Dat is ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, toen het om 17.375 motorfietsen ging.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwbouwwoningen is in het tweede kwartaal van dit jaar met ruim een tiende gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Het is het vierde kwartaal op rij dat minder nieuwbouwwoningen zijn verkocht. Het aantal verkochte bestaande woningen nam wel licht toe. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), het Kadaster en Eurostat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De totale studieschuld van Nederlandse studenten en oud-studenten is voor het eerst gedaald. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Begin 2026 bedroeg de totale studieschuld 28 miljard euro, een daling van 0,8 miljard euro vergeleken met het jaar ervoor.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Middelbare scholieren moeten bij hun schoolboeken nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM), die onderzoek deed naar de niet goed werkende markt, vindt deze koppelverkoop een "maatschappelijk ongewenste verkoopstrategie" en roept uitgevers op hiermee te stoppen. Ook zijn de boeken nog te vaak wegwerpexemplaren. Het aanbod van herbruikbare leerboeken is volgens de ACM de laatste jaren gedaald naar "bijna nul".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met de transactie is een bedrag van ongeveer 1,35 miljard dollar (1,2 miljard euro) gemoeid, meldt het concern.
8 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Alleenstaande kopers winnen terrein op de woningmarkt, ondanks de gestegen huizenprijzen en hogere hypotheekrentes. Hypotheekadviesketen De Hypotheker merkt dat het aantal hypotheekaanvragen van singles afgelopen kwartaal duidelijk in de lift zat, terwijl dat van stellen maar zeer licht toenam.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Oktoberfest in München heeft dit jaar een recordaantal van 7,4 miljoen bezoekers getrokken, heeft de stad zondag bekendgemaakt. Daarmee werd het vorige record van 7,2 miljoen uit 2023 verbroken.
19 uur geleden