Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier verdachten aangehouden voor twee explosies in Amsterdam

Vier verdachten aangehouden voor twee explosies in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden voor twee explosies eind vorig jaar in Amsterdam. Voor een explosie op 18 oktober bij een appartementencomplex aan het Ladogameerhof in de wijk Osdorp zijn twee 17-jarige jongens aangehouden. Voor een explosie bij een portiekwoning aan de Pieter van der Doesstraat in Amsterdam-West op 20 december zijn een man van 38 en een van 39 jaar gearresteerd.

Bij de explosies raakte niemand gewond, maar de panden raakten wel beschadigd. Volgens de politie hebben de twee explosies "zeer waarschijnlijk niets met elkaar te maken". Dat de arrestaties allebei vrijdag bekend werden gemaakt is "toeval", aldus een politiewoordvoerder.

Van de 17-jarige jongens is eentje afgelopen december aangehouden, de ander werd vorige week gearresteerd. Zij zijn inmiddels heengezonden, aldus de woordvoerder.

De twee mannen zijn afgelopen maandag gearresteerd. De 38-jarige man is weer vrij, maar nog wel verdachte. De 39-jarige man zit nog vast, aldus de zegsman van de politie. In de woning waar de twee mannen samen verbleven, werden ook spullen gevonden "die vermoedelijk zijn gestolen" en drugs, vertelt de woordvoerder. Het gaat om een fatbike, drie laptops, tien paar AirPods en meerdere telefoons.

Meer uit Binnenland

Opstootje bij pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.

1 uur geleden
Nog 3 tot 6 miljard euro nodig voor doortrekken Noord-Zuidlijn

DEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiƫle problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

1 uur geleden
Voormalig Kamerlid en burgemeester Jan Nico Scholten overleden

DEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.

4 uur geleden
Angolees (25) aangehouden in Waalwijk voor moord op Britse jongen

WAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.

4 uur geleden
Code oranje in het noordoosten verlengd

DE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.

5 uur geleden
Gladheid in noorden zorgt voor ongelukken ondanks rust op de weg

GRONINGEN (ANP) - Het is zaterdagochtend rustig op de weg in het noorden, waar code oranje geldt voor gladheid door ijzel. "Mensen hoeven niet naar hun werk en veel sportwedstrijden zijn afgelast, dus ouders met kinderen hoeven niet de weg op. Dat scheelt enorm", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Desondanks zijn er hier en daar ongelukken gebeurd.

6 uur geleden
Stem op een Vrouw: ga samen met een andere vrouw stemmen

DEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.

9 uur geleden