Vier verdachten aangehouden voor twee explosies in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden voor twee explosies eind vorig jaar in Amsterdam. Voor een explosie op 18 oktober bij een appartementencomplex aan het Ladogameerhof in de wijk Osdorp zijn twee 17-jarige jongens aangehouden. Voor een explosie bij een portiekwoning aan de Pieter van der Doesstraat in Amsterdam-West op 20 december zijn een man van 38 en een van 39 jaar gearresteerd.
Bij de explosies raakte niemand gewond, maar de panden raakten wel beschadigd. Volgens de politie hebben de twee explosies "zeer waarschijnlijk niets met elkaar te maken". Dat de arrestaties allebei vrijdag bekend werden gemaakt is "toeval", aldus een politiewoordvoerder.
Van de 17-jarige jongens is eentje afgelopen december aangehouden, de ander werd vorige week gearresteerd. Zij zijn inmiddels heengezonden, aldus de woordvoerder.
De twee mannen zijn afgelopen maandag gearresteerd. De 38-jarige man is weer vrij, maar nog wel verdachte. De 39-jarige man zit nog vast, aldus de zegsman van de politie. In de woning waar de twee mannen samen verbleven, werden ook spullen gevonden "die vermoedelijk zijn gestolen" en drugs, vertelt de woordvoerder. Het gaat om een fatbike, drie laptops, tien paar AirPods en meerdere telefoons.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.
8 uur geleden