Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier verdachten aangehouden voor twee explosies in Amsterdam

Vier verdachten aangehouden voor twee explosies in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden voor twee explosies eind vorig jaar in Amsterdam. Voor een explosie op 18 oktober bij een appartementencomplex aan het Ladogameerhof in de wijk Osdorp zijn twee 17-jarige jongens aangehouden. Voor een explosie bij een portiekwoning aan de Pieter van der Doesstraat in Amsterdam-West op 20 december zijn een man van 38 en een van 39 jaar gearresteerd.

Bij de explosies raakte niemand gewond, maar de panden raakten wel beschadigd. Volgens de politie hebben de twee explosies "zeer waarschijnlijk niets met elkaar te maken". Dat de arrestaties allebei vrijdag bekend werden gemaakt is "toeval", aldus een politiewoordvoerder.

Van de 17-jarige jongens is eentje afgelopen december aangehouden, de ander werd vorige week gearresteerd. Zij zijn inmiddels heengezonden, aldus de woordvoerder.

De twee mannen zijn afgelopen maandag gearresteerd. De 38-jarige man is weer vrij, maar nog wel verdachte. De 39-jarige man zit nog vast, aldus de zegsman van de politie. In de woning waar de twee mannen samen verbleven, werden ook spullen gevonden "die vermoedelijk zijn gestolen" en drugs, vertelt de woordvoerder. Het gaat om een fatbike, drie laptops, tien paar AirPods en meerdere telefoons.

Meer uit Binnenland

Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

55 minuten geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

56 minuten geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

57 minuten geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

1 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

3 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

3 uur geleden
VNG wil spoedoverleg met kabinet over 'terreur' bij azc-protesten

UTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wil een spoedoverleg met het kabinet over de rellen en ongeregeldheden die plaatsvonden tijdens demonstraties tegen de opvang van asielzoekers. De VNG heeft het zelfs over "vormen van terreur en intimidatie". Overleg is volgens de gemeenten nodig om te kijken "welke aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn om verdere escalatie te voorkomen, de uitvoerbaarheid van de opvangopgave overeind te houden en gemeenten te ondersteunen".

3 uur geleden