Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier ton voor restauratie grafmonument Hervormde Kerk Stavenisse

Vier ton voor restauratie grafmonument Hervormde Kerk Stavenisse

STAVENISSE - De Hervormde Kerk van Stavenisse krijgt een subsidie van zo’n 415.000 euro voor het restaureren van het grafmonument van Tuyl van Serooskerke. Het resterende bedrag dat nodig is voor de restauratie heeft de kerk zelf bij elkaar gekregen.

De provincie heeft een subsidie van zo’n 415.000 euro toegezegd voor de restauratie van het grafmonument van Tuyl van Serooskerke in De Hervormde Kerk van Stavenisse. Het monument moet hersteld worden, omdat deze is aangetast door zout. 

De kosten van de restauratie liggen hoger dan de 415.000 euro subsidie. Het resterende bedrag dat nodig is is bij elkaar gekregen door inspanningen van de kerk zelf. "Het is een mooie stap en het kan gaan leiden tot de feitelijke restauratie van het grafmonument", aldus wethouder Peter Hoek. "We zijn erg blij met de subsidie."

Vandaag het goede nieuws dat de restauratiesubsidie voor de graftombe Van Tuyll van Serooskerke door @provzeeland is toegekend! Dit besluit en de geweldige inzet van de Hervormde gemeente Stavenisse en medewerkers @Gemeente_Tholen maken de restauratie nu mogelijk! pic.twitter.com/1cu83q7yyw

— Peter Hoek (@PWJ_Hoek) July 12, 2022


Meer uit Tholen

Thoolse Thea reist naar Noorwegen voor Hans in Winter Vol Liefde

THOLEN - Het is de mensen uit Tholen vast niet ontgaan: het populaire programma Winter Vol Liefde heeft dit jaar een Thoolse kandidaat, de 70-jarige Thea. Zij doet mee als kandidaat voor de Nederlandse deelnemer Hans, die in Noorwegen woont.

9 uur geleden
Hoe goed functioneren onze laadpalen? PvdA-GroenLinks wil inzicht in prestaties

THOLEN - Niet alleen de aanleg van nieuwe laadpalen staat onder druk, maar ook de beschikbaarheid en betrouwbaarheid van bestaande palen op het eiland. Dat stellen Jan Heshof en Nancy Raas-Tophoven (PvdA-GroenLinks) in nieuwe schriftelijke vragen aan het college.

11 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Huisje in de polder bij de Schelphoek’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

15 uur geleden
Oplevering Thoolse hub vertraagd door houtwerk, werkzaamheden in maart klaar

THOLEN - De nieuwe mobiliteitshub in Tholen wordt later opgeleverd dan gepland, omdat de aannemer meer tijd nodig heeft voor het houtwerk. Dat zegt het college na schriftelijke vragen van Arjan Deurloo (Fractie Deurloo). De verwachting is dat de hub in maart klaar is. Ook erkent het college dat de ontbrekende borden bij het aangrenzende kruispunt tot onduidelijkheid konden leiden bij weggebruikers.

1 dag geleden
UWV: ‘Onvoldoende vraag naar producten grootste probleem in de industrie’

ZEELAND - De Zeeuwse industrie staat onder druk door een combinatie van geopolitieke onzekerheden, stijgende loonkosten en afnemende export door internationale spanningen. Hoewel de economie vorig jaar sterker groeide dan verwacht, wordt door UWV de komende jaren een afvlakking voorspeld. Dit heeft ook gevolgen voor de arbeidsmarkt, vooral voor sectoren en beroepen die gevoelig zijn voor economische schommelingen.

1 dag geleden
Vijf vernieuwde routes tijdens winterse wandeltocht in en om Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 21 februari organiseert wandelsportvereniging (WSV) Oosterscheldestappers uit Sint-Maartensdijk voor de 14e keer de Kees Wessels winterwandeltocht.

2 dagen geleden
Verkeer vanuit Bergen op Zoom kan dit weekend niet door de Heinenoordtunnel

WEST-BRABANT/THOLEN - Verkeer vanuit Bergen op Zoom moet dit weekend rekening houden met de afsluiting van de Heinenoordtunnel (A29). De tunnel gaat vrijdagavond dicht richting Rotterdam en blijft tot maandag gesloten. Dit is de eerste van de nog drie weekendafsluitingen op de planning.

2 dagen geleden