Vier kandidaten voor organisatie EK voetbal vrouwen in 2025
NYON (ANP) - Vier kandidaten hebben zich bij de Europese voetbalbond UEFA gemeld voor de organisatie van het EK voor vrouwen in 2025. Frankrijk, Polen en Zwitserland hebben zich kandidaat gesteld om het Europese titeltoernooi te huisvesten. Ook kwam een gemeenschappelijk bid van Denemarken, Finland, Noorwegen en Zweden binnen bij de UEFA.
De Europese bond maakt in januari volgend jaar bekend waar het EK van 2025 wordt gehouden. Dit jaar vond het EK voor vrouwen in Engeland plaats. De Engelse voetbalsters grepen onder leiding van bondscoach Sarina Wiegman in eigen land de Europese titel. In 2017 organiseerde Nederland het EK. Destijds wonnen de voetbalsters van Oranje, ook met Wiegman als bondscoach, de titel.
Nederland probeert samen met Duitsland en België de organisatie van het WK voor vrouwen in 2027 binnen te halen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Lewis Holtby. Dat meldt de club uit Breda op de eigen website. De rode kaart van ploeggenoot Fredrik Oldrup Jensen is geseponeerd.
2 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Keeper Thibaut Courtois van Real Madrid heeft een spierblessure opgelopen in zijn rechterbeen. Dat maakte de koploper van Spanje maandag bekend. De club geeft niet aan hoelang de Belgische international aan de kant staat.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.
5 uur geledenVIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
19 uur geledenDEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.
20 uur geleden