Vier jubilarissen bij De Echo en Oefening en uitspanning
WILHELMINADORP - Op 18 juli had muziek vereniging De Echo en Oefening en uitspanning een wel heel bijzonder jubileum feestje te vieren. Maar liefst 4 jubilarissen waren er. En niet zomaar jubilarissen. Allen zetten zich al een heel respectabel aantal jaren in voor de muziek. Sommige spelen ook in andere korpsen, maar zijn De Echo/Oefening en Uitspanning wel tot op de dag van vandaag trouw gebleven.
Dit was een goede reden om de jubilarissen eens in het zonnetje te zetten. In totaal spelen de jubilarissen al 225 jaar muziek. Dat mag een prestatie genoemd worden.
Anneke de Vos is begenadigd Euphonia speler. Ze speelt nog steeds de sterren van de hemel. Naast muzikant zet ze zich nog steeds in voor allerlei activiteiten voor de vereniging naast het muziek maken. Anneke is al 40 jaar lid. Coby Kaaisteker speelt met veel ervaring trompet. En dat kun je ook horen. Soms in de solo en soms een beetje in de begeleiding. Ze kan het allemaal. Coby is 50 jaar lid. Johan Geluk doet het sinds kort wat rustiger aan maar is altijd een heel erg prominent lid geweest. Heeft ongelofelijk veel muzikale ervaring die tijdens concerten vaak ook tot veel bewondering onder de toehoorders leidde. Johan is 65 jaar lid. Frida van Overbeeke presteert het om op een respectabele leeftijd nog altijd de eerste bugel te spelen. Van de Last Post op dodenherdenking tot uitgebreide solo’s op concerten. Niks is haar te veel. Frida is al 70 jaar lid.
Onder een stralende zon werden alle jubilarissen in het zonnetje gezet. Vanwege hun lange carrière was er van elke jubilaris natuurlijk veel anekdotes te vertellen die tijdens een korte toespraak wat werden opgehaald. De speldjes werden opgespeld en de jubilarissen kregen een mooie bos bloemen aangereikt.
Meer uit Beveland
GOES - Inwoners van Zeeland hebben vanaf 1 november een pasje nodig om toegang te krijgen tot alle Zeeuwse milieustraten. Ieder huisadres krijgt één pasje, dat per post wordt toegestuurd. Volgens Paul Marinissen, directeur van de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD), verloopt de verspreiding goed. "Uiterlijk begin november moet iedereen de pas in huis hebben", zegt hij.
10 uur geledenHEINKENSZAND - De gemeente Borsele verwacht 2026 af te sluiten met een klein overschot, maar in de jaren daarna lopen de cijfers terug naar een tekort. Dat blijkt uit de nieuwe programmabegroting 2026-2029, die het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad heeft aangeboden.
10 uur geledenGOES - Na 35 jaar vol inzet, groei en professionalisering neemt Atie Roovers afscheid van kinderopvang Kibeo. Ze begon bij een kleine peuterspeelzaal in Kloetinge en stond mede aan de wieg van de professionalisering en groei van het huidige Kibeo met 225 vestigingen. Roovers gaat met pensioen: "Ik heb het altijd met ontzettend veel plezier gedaan. Elk jaar bracht weer iets nieuws."
12 uur geledenGOES - De gemeente Goes stelt de start van de pilot voor de autoluwe binnenstad uit tot 1 januari 2026. Dat heeft het college besloten na overleg met de gemeenteraad. De raad adviseerde eerder om de proef uit te stellen vanwege de hoogte van de leges voor ontheffingen en lopende bezwaren.
13 uur geledenKAMPERLAND - Op zaterdag 25 oktober organiseert Veiligheidsregio Zeeland in samenwerking met Rijkswaterstaat, RAV Zeeland en de KNRM Neeltje Jans een grootschalige oefening op de Oosterschelde. Tijdens deze zichtbare oefening wordt een maritiem incident nagebootst waarbij meerdere schepen betrokken zijn. De oefening start om 9.00 uur en speelt zich af in de omgeving van een jachthaven; de exacte locatie wordt pas op de dag zelf bekendgemaakt zodat deelnemers zich niet kunnen voorbereiden.
1 dag geledenCOLIJNSPLAAT- De toekomst van de Zeelandbrug houdt veel Zeeuwen bezig. Dat bleek maandagavond 20 oktober tijdens een minisymposium in het provinciehuis in Middelburg. Onder de titel 'Voortbestaan van de Zeelandbrug' kwamen bestuurders, deskundigen en belangstellenden bijeen om te spreken over de toekomst van de iconische verbinding tussen Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - De Nacht van de Nacht wordt zaterdag gevierd. In de binnenstad van Middelburg is veel te doen en ook in de gemeente Veere vinden activiteiten plaats om de schoonheid en het belang van de duisternis voor mens en dier te vieren.'We gaan stralen in het donker tijdens de Nacht van de Nacht in Middelburg', belooft de organisatie op haar website. 'De laatste zaterdag van oktober wordt 's nachts de klok een uurtje verzet. Het is ook hét moment voor een geweldig mooi en heerlijk duister evenement in hartje Middelburg. We staan uitgebreid stil bij hoe bijzonder en belangrijk het donker is, dus de lichten gaan uit en de feestmodus gaat aan.'
1 dag geleden