Videovergaderdienst Zoom schrapt 1300 banen
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - Videovergaderdienst Zoom Video schrapt wereldwijd 1300 banen. Voor het Amerikaanse bedrijf, dat tijdens de coronacrisis hard groeide toen in veel landen werken vanuit huis de voorkeur kreeg, betekent dat een verkleining van het personeelsbestand met 15 procent.
Topman Eric Yuan maakte de reorganisatie dinsdag bekend en zegt zichzelf verantwoordelijk te houden voor de verkeerde inschattingen die de reorganisatie noodzakelijk maken. Tijdens de pandemie verdriedubbelde Zoom het aantal werknemers. Hij liet weten zijn salaris met 98 procent te verlagen en dit jaar geen bonus te zullen accepteren. Andere bestuurders moeten het met een vijfde minder loon doen en zullen ook geen bonus krijgen.
Zoom Video is niet het eerste techbedrijf dat banen schrapt nu de ontwikkelingen uit de coronatijd niet doorzetten. Zo zette Amazon al 18.000 mensen op straat omdat de cloudtak minder hard groeide en mensen weer deels terugkeerden naar gewoon winkelen. Bij Microsoft worden 10.000 banen geschrapt en bij Google 12.000.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs zakte woensdagochtend 20 procent bij opening van de handel. Handelaren lijken opgelucht te reageren op het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten in het Midden-Oosten. Nu is de hoop dat de Straat van Hormuz snel weer wordt opengesteld, waardoor gasleveringen uit de Golfstaten kunnen worden hervat.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De markt voor verpakte leningen in Nederland bestaat steeds meer uit autoleningen en consumentenkredieten. Er worden juist minder woninghypotheken verpakt en verkocht, concludeert De Nederlandsche Bank na onderzoek. Volgens DNB daalde de totale markt van het verkopen en verpakken van leningen in de afgelopen vijf jaar, van 38 miljard euro naar 29,6 miljard.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Rederijen proberen zo snel mogelijk de details te begrijpen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran dat de Straat van Hormuz tijdelijk zou kunnen openen voor scheepvaart. Meer dan achthonderd schepen zitten nu vast in de Perzische Golf. Volgens persbureau Bloomberg bestudeert onder meer de Japanse rederijvereniging, een belangrijke brancheorganisatie, het akkoord om leden te kunnen adviseren.
32 minuten geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook als Iran de Straat van Hormuz daadwerkelijk heropent, kampt de luchtvaart waarschijnlijk nog maanden met verstoringen van de brandstofvoorziening voor vliegtuigen. Dat heeft topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA gezegd op een bijeenkomst in Singapore. Hij houdt er rekening mee dat kerosine voorlopig duurder blijft dan voor de uitbraak van de Iranoorlog, "wat hogere ticketprijzen betekent. Het is onvermijdelijk".
34 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag zeer sterk omhoog door het bericht over een bestand in het Midden-Oosten van twee weken. De olieprijzen zakten juist sterk. Door het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten zou de Straat van Hormuz heropend moeten worden.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland importeerde en exporteerde in 2025 meer dan het jaar daarvoor, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. De in- en uitvoer van goederen stegen beide met 1,4 procent. Hogere volumes compenseerden bij beide handelsstromen de lagere handelsprijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Amerikaanse olie is met ongeveer 17 procent gedaald na het bericht van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij de aanvallen op Iran voor twee weken opschort. Een vat West Texas Intermediate (WTI), de Amerikaanse benchmark, kostte dinsdagavond (Amerikaanse tijd) minder dan 95 dollar, meldt zakenzender CNBC. Eerder dinsdag was de prijs nog ruim 117 dollar.
6 uur geleden