'Videobellen populairder door corona, WhatsApp favoriet'
HOUTEN (ANP) - Steeds meer Nederlanders bellen vaker en langer dagelijks via een videobeldienst en dan vooral via WhatsApp. Volgens marktonderzoeker Telecompaper gebruikten 3 miljoen Nederlanders in het slotkwartaal van vorig jaar elke dag de videobel-optie van WhatsApp.
De populariteit van WhatsApp komt grotendeels doordat het op ongeveer 95 procent van de telefoons is geïnstalleerd. Naast de 3 miljoen Nederlanders die de dienst dagelijks gebruiken, doen nog eens 3 miljoen Nederlanders dat wekelijks. Daarbovenop zijn er nog 2 miljoen Nederlanders die maandelijks een WhatsApp-videogesprek voeren.
Ten opzichte van het laatste kwartaal van 2019, voor de uitbraak van het coronavirus, is het aantal minuten dat WhatsApp per week gebruikt wordt gestegen van 21 naar 25. Ditzelfde beeld is ook zichtbaar bij Facetime, Google Hangouts en Viber. Alle drie deze apps werden in het vierde kwartaal van 2020 gemiddeld 8 minuten per week meer gebruikt dan voor de uitbraak van het coronavirus.
Op zakelijk gebied zijn Nederlanders volgens de onderzoekers snel gewend geraakt aan videogesprekken met collega's via bijvoorbeeld Teams en Zoom.
Ondanks dat de communicatie-apps meer werden gebruikt tijdens de coronaperiode, is het aantal installaties nauwelijks gestegen. Alleen FaceTime, iMessage en Skype zagen deze met twee procentpunten stijgen.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
21 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
17 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
20 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
22 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
22 uur geleden