Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresident ECB: nog te vroeg om te praten over renteverlaging

Vicepresident ECB: nog te vroeg om te praten over renteverlaging

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Het is te vroeg om te praten over een mogelijke verlaging van de rente door de Europese Centrale Bank (ECB) omdat de inflatie nog steeds hoog is. Dat zei ECB-vicepresident Luis de Guindos in een interview met het Cypriotische persbureau Cyprus News Agency.

De centrale bank in Frankfurt verhoogde vorige maand de rente in de eurozone voor de tiende keer op rij naar het hoogste niveau ooit. Beleidsmakers van de ECB hebben gehint dat er een einde is gekomen aan die verhogingen. Maar volgens De Guindos is een renteverlaging voorlopig niet aan de orde. "We zijn er nog niet." Hij stelt dat het huidige renteniveau wel een belangrijke bijdrage zal leveren om de inflatie terug te krijgen naar de doelstelling van 2 procent.

De Slowaakse ECB-bestuurder en centralebankpresident Peter Kazimir verklaarde tegen verslaggevers in Bratislava dat hij gelooft dat de ECB echt klaar is met renteverhogingen. "Ik geloof heel sterk dat de afgelopen verhoging de laatste was." Kazimir stelt dat de inflatie in een neerwaartse trend zit hoewel het wat langer duurt dan de ECB had gehoopt.

De Letse ECB-bestuurder Martin Kazaks zei vorige maand nog dat het onverstandig zou zijn om te denken dat de ECB in de eerste helft van volgend jaar met een verlaging kan komen.

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

17 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

18 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

18 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

19 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

20 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

20 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

22 uur geleden