Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresident ECB: herstel economie eurozone zal aantrekken

Vicepresident ECB: herstel economie eurozone zal aantrekken

RIGA (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch herstel in de eurozone zal waarschijnlijk verder aantrekken, mede geholpen door de renteverlagingen van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat heeft ECB-vicepresident Luis de Guindos gezegd in een speech in de Letse hoofdstad Riga.

De Guindos zei dat de lagere rente zal helpen bij de consumentenbestedingen en bedrijfsinvesteringen. Ook de stijgende inkomens van huishoudens en een aantrekkende export zullen helpen bij het herstel van de economie van het eurogebied.

Wel blijven er risico's, aldus de Spaanse ECB-bestuurder. Zo komen de laatste tijd steeds meer slechte cijfers over de Duitse industrie naar buiten, wat het herstel kan ondermijnen. Om de economie te stimuleren kan de ECB later deze maand met een nieuwe renteverlaging komen. Op de financiële markten wordt de kans op een verdere verlaging inmiddels op 90 procent geschat.

De centrale bank in Frankfurt heeft meer ruimte voor een snellere verlaging van de rente, want dinsdag werd bekend dat de inflatie in de eurozone in september is gezakt tot onder de ECB-doelstelling van 2 procent. Verschillende ECB-beleidsmakers zeiden al dat een renteverlaging deze maand waarschijnlijk is.

Meer uit Financieel

Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en regio zijn de risico's te groot geworden.

23 minuten geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

28 minuten geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

31 minuten geleden
Air France schort vluchten naar Cuba op door brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.

1 uur geleden
Geen vluchten vanaf Brussels Airport door nationale staking

BRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.

1 uur geleden
Wall Street opent gemengd, blik beleggers op Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.

1 uur geleden
VS denken mondiale heffing deze week te verhogen naar 15 procent

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten voeren waarschijnlijk deze week een wereldwijd tarief voor importheffingen in van 15 procent, zei minister van Financiën Scott Bessent. Die stap is nodig omdat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onrechtmatig verklaarde.

1 uur geleden