Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viaplay winstgevend na periode van financiële moeilijkheden

Viaplay winstgevend na periode van financiële moeilijkheden

STOCKHOLM (ANP) - Viaplay, het Zweedse streamingplatform dat onder andere de Formule 1-uitzendingen in Nederland verzorgt, heeft een flink verlies in 2023 vorig jaar omgebogen in winst. Het bedrijf kwam twee jaar geleden in financiële moeilijkheden en kondigde aan zich uit veel landen terug te trekken om kosten te besparen. Uiteindelijk werd een akkoord bereikt met schuldeisers en aandeelhouders.

Viaplay boekte een omzet van bijna 18,5 miljard Zweedse kroon, omgerekend ongeveer 1,7 miljard euro. Dat is iets minder dan in 2023. Onder de streep bleef daarvan 106 miljoen Zweedse kroon over, tegen een verlies van bijna 9,8 miljard Zweedse kroon een jaar eerder. Het aantal abonnees laat nog altijd een daling zien en kwam eind 2024 uit op ruim 4,7 miljoen. Dat is 1,8 procent minder dan eind 2023.

Viaplay werd vorig jaar gered van een mogelijk faillissement na een kapitaalinjectie. Als gevolg daarvan bleven aandeelhouders zitten met aandelen die vrijwel niets meer waard waren, maar konden tegelijk schulden worden weggestreept en stroomde er weer nieuw geld naar het bedrijf.

Series

Jørgen Madsen Lindemann benadrukt dat Viaplay er nog niet is. "We hebben vooruitgang geboekt in 2024, maar er blijft nog veel te doen terwijl we onze inspanningen voortzetten om Viaplay Group opnieuw om te vormen tot een sterk en duurzaam bedrijf ten voordele van alle belanghebbenden", zegt hij in een toelichting op de jaarresultaten.

Voor dit jaar verwacht Viaplay dat de omzet verder groeit. Lindemann verwijst onder andere naar het langverwachte Formule 1-seizoen, dat in maart van start gaat in Australië. Ook heeft het streamingplatform volgens hem "een sterke line-up" als het aankomt op series. Zo verschijnen nieuwe seizoenen van Paradise Hotel en Luxury Trap en enkele nieuwe formats.

Meer uit Financieel

Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

1 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

1 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

1 uur geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

2 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

3 uur geleden
Franse autoriteiten willen Elon Musk ondervragen over X

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X, waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.

3 uur geleden
Nederlands toerismebureau: minder bezoekers uit Azië door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.

4 uur geleden