Viaplay winstgevend na periode van financiële moeilijkheden
STOCKHOLM (ANP) - Viaplay, het Zweedse streamingplatform dat onder andere de Formule 1-uitzendingen in Nederland verzorgt, heeft een flink verlies in 2023 vorig jaar omgebogen in winst. Het bedrijf kwam twee jaar geleden in financiële moeilijkheden en kondigde aan zich uit veel landen terug te trekken om kosten te besparen. Uiteindelijk werd een akkoord bereikt met schuldeisers en aandeelhouders.
Viaplay boekte een omzet van bijna 18,5 miljard Zweedse kroon, omgerekend ongeveer 1,7 miljard euro. Dat is iets minder dan in 2023. Onder de streep bleef daarvan 106 miljoen Zweedse kroon over, tegen een verlies van bijna 9,8 miljard Zweedse kroon een jaar eerder. Het aantal abonnees laat nog altijd een daling zien en kwam eind 2024 uit op ruim 4,7 miljoen. Dat is 1,8 procent minder dan eind 2023.
Viaplay werd vorig jaar gered van een mogelijk faillissement na een kapitaalinjectie. Als gevolg daarvan bleven aandeelhouders zitten met aandelen die vrijwel niets meer waard waren, maar konden tegelijk schulden worden weggestreept en stroomde er weer nieuw geld naar het bedrijf.
Series
Jørgen Madsen Lindemann benadrukt dat Viaplay er nog niet is. "We hebben vooruitgang geboekt in 2024, maar er blijft nog veel te doen terwijl we onze inspanningen voortzetten om Viaplay Group opnieuw om te vormen tot een sterk en duurzaam bedrijf ten voordele van alle belanghebbenden", zegt hij in een toelichting op de jaarresultaten.
Voor dit jaar verwacht Viaplay dat de omzet verder groeit. Lindemann verwijst onder andere naar het langverwachte Formule 1-seizoen, dat in maart van start gaat in Australië. Ook heeft het streamingplatform volgens hem "een sterke line-up" als het aankomt op series. Zo verschijnen nieuwe seizoenen van Paradise Hotel en Luxury Trap en enkele nieuwe formats.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is akkoord met de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt het ministerie in een verklaring.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft via zijn antitrustafdeling akkoord gegeven voor de geplande miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt Politico op basis van ingewijden. De goedkeuring maakt volgens de nieuwssite de weg vrij voor de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns om samen te gaan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX is de eerste handelsdag op de aandelenbeurs in New York hoger geëindigd. Het aandeel steeg vrijdag ruim 19 procent tot bijna 161 dollar, tegen een introductieprijs van 135 dollar per aandeel. De beursgang van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was de grootste ooit, waarbij het bedrijf 75 miljard dollar ophaalde.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds leent nog eens bijna 700 miljoen dollar aan Oekraïne, hoewel het land niet heeft voldaan aan de geëiste belastinghervormingen. Het IMF en de regering in Kyiv hebben een akkoord bereikt dat nog moet worden goedgekeurd door het bestuur van het IMF.
9 uur geledenSTARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.
11 uur geleden