Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aegon overweegt verplaatsing hoofdkantoor en vestiging naar VS

Aegon overweegt verplaatsing hoofdkantoor en vestiging naar VS

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt het hoofdkantoor en de vestigingsplaats te verhuizen naar de Verenigde Staten. Dat maakte de verzekeraar donderdag bekend bij de publicatie van de halfjaarcijfers. Het bedrijf start een onderzoek naar de mogelijke verhuizing en hoopt de uitkomsten daarvan tijdens de beleggersdag op 10 december dit jaar te delen. Aegon heeft nu zijn hoofdkantoor op Schiphol en is gevestigd op Bermuda.

Aegon heeft zich sinds de verkoop van de Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan branchegenoot ASR grotendeels teruggetrokken van de Nederlandse markt en richt zich nu vooral op de Verenigde Staten. De activiteiten van Aegon in de VS zijn inmiddels goed voor ongeveer 70 procent van de totale activiteiten. Volgens topman Lard Friese zijn de VS daarmee de belangrijkste markt geworden en "cruciaal voor de strategie en de groei op lange termijn van het bedrijf".

Een verplaatsing van de zogeheten statutaire zetel en het hoofdkantoor naar de VS zal volgens de topman de bedrijfsstructuur van Aegon vereenvoudigen. Dat komt doordat de vestigingsplaats, de fiscale woonplaats, de verslaggevingsstandaard en het regelgevingskader dan worden afgestemd op de regio waar het grootste deel van de activiteiten plaatsvindt.

Beursnoteringen

Door de verkoop van bijna alle Nederlandse activiteiten heeft Aegon eerder zijn statutaire zetel verhuisd naar Bermuda, waardoor de Bermudaanse toezichthouder de hoofdverantwoordelijke is voor de controle van het concern. Het hoofdkantoor staat nu nog in Nederland en ook op fiscaal gebied is het bedrijf nu nog 'inwoner' van Nederland, wat betekent dat de belastingregels van hier gelden voor de verzekeraar.

Aegon heeft beursnoteringen in Amsterdam en New York. Na de eventuele verhuizing, die waarschijnlijk twee tot drie jaar gaat duren, wordt de beursnotering in New York de hoofdnotering, naast die in Amsterdam.

De verzekeraar boekte in de eerste jaarhelft een nettowinst van 606 miljoen euro, tegen een verlies van 65 miljoen euro een jaar geleden. Het bedrijf ligt naar eigen zeggen op koers om alle financiële doelen voor dit jaar te halen. Ook werd het aandeleninkoopprogramma uitgebreid van 200 miljoen euro naar 400 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Transavia schrapt vluchten in mei en juni vanwege kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.

2 uur geleden
Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

7 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

9 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

14 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

1 dag geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden